Kupovanje E-tekočin iz ZDA?

Vse o spletnih in fizičnih trgovinah, ki prodajajo elektronske cigarete. Ocenite, pohvalite pokritizirajte.

Kupovanje E-tekočin iz ZDA?

OdgovorNapisal/-a Hreidmar14 » 14 Avg 2016, 18:00

Pozdrav vsem, mene pa zanima kupiti par e-tekočin iz ZDA čeprav sam mešam tekočine že kake slabe 3 mesce pa me zanima če bi pošiljka skoz prišla zaradi teh novih zakonov itd.?

Nameravam kupiti 5x po 120ml e-tekočin BREZ nikotina na strani https://northlandvapor.com/collections/eliquids

Kakšno je vaše mnenje? A bi pošiljka prišla skozi carino ali pa bi jo odvrnili in delali probleme? :?
RANDOM_AVATAR
Hreidmar14
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 Avg 2016, 20:20
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Kupovanje E-tekočin iz ZDA?

OdgovorNapisal/-a seckorama » 14 Avg 2016, 20:03

mislim da je 23 eur meja do carinjenja. Mogoče boš plačal pregled pošiljke ki ga izvede pošta...cca 1-3 eur (včasih to nardijo, včasih ne, vsaj pri meni...)....saj če je 0 nikotina pol ni trošarine kakor jaz razumem....
Uporabniški avatar
seckorama
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 04 Mar 2016, 00:23
Dane zahvale: 10 times
Prejete zahvale: 5 times

Re: Kupovanje E-tekočin iz ZDA?

OdgovorNapisal/-a k2b » 15 Avg 2016, 02:17

Pregled pošiljke je 4 EUR fixno - ne vem pa če bo 600 ml šlo skoz carin0 - razen če boš dobil na mail račun da je vse to vredno cca 24$ :D .
Čisto lahko da te opalijo za tistih 22% DDV-ja - lahko pa tudi ne .... 8)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kupovanje E-tekočin iz ZDA?

OdgovorNapisal/-a peterpan » 22 Avg 2016, 13:54

Meni ni jasno, če je CN obrazec izpolnjen pravilno, vrednost pod mejo, kako si lahko oni vzamejo še 4 EUR za prazen drek?
RANDOM_AVATAR
peterpan
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 22 Okt 2015, 01:00
Dane zahvale: 14 times
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Kupovanje E-tekočin iz ZDA?

OdgovorNapisal/-a k2b » 22 Avg 2016, 15:11

Tu se pogovarjamo za konkretno pošiljko - 5 X 120 ml e-juicea. Ne vem e bo taka pošiljka iz USA šla čez carino neopaženo.
Ko oni na carini zaustavijo pošiljko - imajo po lastnem prepričanju "z njo delo" in nekdo mora plačat poštnino iz bele Ljubljane kjer so te velepomembne inštitucije do tvojega praga.
Ergo - če odprejo paket in dajo pol gor nalepko oz. tisti njihov lepilni traka CARINJENO - potem boš pač plačal minimalno 4 EUR če bo pod carinsko mejo 22 EUR vrednosti - če bo čez pač 22% + 4 EUR.

Če jih prepričaš z računon, printscreenom naročila whatever in ne odpirajo paketa - potem plačilo 4 EUR odpade.

Če ne zaustavijo paketa na carini - potem no problemo - faktorji so random - paketi grejo skozi scan in ponavadi paketke z trackingom dosti bolj skenirajo kot tiste navadne brez - verjetno po logiki da se vrednejše stvari pač NE pošiljajo brez trackinga.

Država je pač to carinjenje pošiljk poverila pošti - oz. carinski pošti - in njim zadnje cajte ni pomembno kje tolčejo marže - kar poglej si kaj vse že prodajajo na poštah - od čajnih filter vrečk do kondomov :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Kje kupiti?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron