Zdravo

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Zdravo

OdgovorNapisal/-a koci » 11 Maj 2016, 15:48

No ja, pa naj še jaz napšem nekaj besed o sebi.
Torej sem rojen Ljubljančan, pred dvajsetimi leti preseljen v Medvode. (Za vse tiste ki pravijo da so za vse sranje v naši mali državici krivi Ljubljančani – Ljubljančani so v Ljubljani manjšina :wink: ).
Začetki mojega kajenja segajo še v čase, ko se je cigarete kupovalo še na komade. Sicer je bilo to res bolj ali manj zaradi firbca, ampak ja, smo včasih kerega na skrivaj potegnil.
Resneje sem začel kadit v srednji šoli, dokončno pa pri 18 letih, ko sem očetu razložil, da zdaj sem pa polnoleten in me ne bo več j**u.
Če se spomnim nazaj, so bili to časi ko so se pri nas prodajale še Drava brez filtra, potem so dobile še filter, pa Ibar, Morava, Filter 57, Drina, Diamant, pol so pa pršle še Camel, Astor, Malboro, JPS, Lord, …
Moja kadilska izkušnja je trajala skoraj 40 let. Vmes sem sicer nekajkrat probu nehat, ampak vsi ti poskusi so trajal samo po par dni, potem pa veselo nazaj na tobak. Vmes sem sprobaval prekint tud z raznimi »pripomočki ala Nicorette obliži in zvečilke, ampak te zadeve razen na mojo denarnico, drukih učinkov niso imele. Sem imel zvečilko in cigaret istočasno v ustih :x
O tem kako je zgledalo moje jutro po 40 letih kajenja povprečno ene škatle na dan (včasih tud več, če je bla prava družba in žur) si lahko mislite. Vsako jutro najprej napad kašlja, pa pljuvanje tiste črne svinjarij, in šele po kakih desetih minutah sem začel »normalno« funkcionirat.
Pred dobrimi dvemi leti pa so pri ženi, ki ni nikoli kadila, diagnosticiral astmo, dobila je tisto pumpico – inhalator, in takrat je napočil trenutek, ko je bilo treba nekaj naredit. Poleti ko je toplo ni problema, se pač človek usede na teraso in kadi, ampak pozimi? Ne v lastni bajti pa ne bom na terasi zmzval zato da bi kadil.
Pred tem sem že parkrat vidu ljudi ki so vlekl neki električnega, pa sem si reku, bom pa še jaz to probu. Nabavu sem si Smouchi TOP, ampak sem hitro obupu nad tem, saj tud en kartomajzer ni zdržu en dan, nekateri niti 2 uri, in se mi je zdel, da mečem denar stran, pa sem začel mal bol raziskvat to sceno na netu. In sem najdu PyurSmoke, kjer mi je Mate svetoval moj prvi »resen« komplet, in sicer KangerTech Evod 2, in ta komplet mi je pomagal pri tem, da sem se pred slabim letom in pol odločil, da povsem opustim tobačne cigarete. Seveda sem potem tud jaz napredoval in počasi prešel na e-cigarete tretje generacije, ampak bistvo je bilo doseženo že prej, in sicer: tobačnih cigaret NIKOLI VEČ.
In ja, zdravje se je močno izboljšalo. Že po dobrem tednu ni bilo več jutranjega kašljanja, davljenja, pljuvanja, kapaciteta pljuč se mi je vidno povečala, kar pa je najvažnejše, žena praktično ne rabi več pumpice. Samo še pozimi ob največjem mrazu jo včasih rabi, ampak to ne zaradi mojih e-cigaret, ob hitrem prehodu iz zelo toplega na zelo mrzlo jo včasih zvije.
Slika
RANDOM_AVATAR
koci
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Apr 2016, 19:15
Kraj: Medvode
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 7 times

Re: Zdravo

OdgovorNapisal/-a k2b » 12 Maj 2016, 11:56

Pozdravljen koci in dobrodošel na forumu !

Slika


Ti si imel pa res dolg kadilski staž tako da čestitke ob prehodu na bolj zdravo oz. dosti manj škodljivo :D alternativo!
Evidentno se tudi ženi kot pasivni kadilki zdravje izboljšuje - tako da kar pogumno in vztrajno naprej.

Tudi če pride do trenutkov krize za tobakom - nikar popustit. Vedno se lahko obrneš na koga iz vejp skupnosti ki jo počasi a vztrajno gradimo tudi v SLO.

Se ga beremo in Vape ON!

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Zdravo

OdgovorNapisal/-a koci » 12 Maj 2016, 21:27

Ti povem, da krize ni. Tud če pridejo k men kakšni obiski in da kdo kadi, me ne moti, niti ne vleče da bi spet probu tobak :D
Je pa res, da pol bajto prezračim, ker mi smrdi po tobačnih cigaretah :mrgreen:
Slika
RANDOM_AVATAR
koci
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Apr 2016, 19:15
Kraj: Medvode
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 7 times

Re: Zdravo

OdgovorNapisal/-a koci » 10 Dec 2016, 10:36

Evo, dve leti brez tobaka :D
Slika
RANDOM_AVATAR
koci
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Apr 2016, 19:15
Kraj: Medvode
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 7 times


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron