E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a marlon » 08 Jan 2017, 21:57

Ja, tudi sam sem čistil enkrat tedensko, ko pa sem začel s temi od Meiwe-ja, je res treba na 8-10 ml. Al, pa obvezno pred menjavo na sadje ali kremo. Res, treba je poizkusiti, ampak sem že malo naveličan takšnega početja ko na koncu pristane v WC-ju. A res nobenga ne pizdi ta barva in gunk pri tobačnih? Evo sam sem izpostavil Bemisio od Fuja, sam se težko dobi. Morda še od koga kakšen predlog, pa bom zadovoljen.
Kaya V5...meni nudi vse kar potrebujem, samo brez reducirja AF ne bi šlo na način MTL.
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 02 Mar 2016, 23:09
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 1 krat

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a k2b » 09 Jan 2017, 00:34

Marlon -> na kok pa mixaš Meiwei? na 2,5% priporočena meni ne gunka pretirano....no..uporabljam tenutno JF concentrates kar so isto kot VZ in zdej zadnje pri francoskih arom-team. Te arome so itak kitajske in se pol prodajajo pod različnimi imeni v ZDA, Nemčiji, Franciji...vprašanje je še kolikor trgovec še eventuelno redči...

Za 100% gunk-free tobačne pa - Inawera Tobh.Symphony, IW S'Camel - priporočeno na 2%+3 tedne steepanja...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a marlon » 09 Jan 2017, 13:13

Meiwei mešam na 3%. Všeč so mi zato, ker so hitro pripravljene. Imam namen poizkusit še Milde7 in B&H. Te tobačne arome so mi postale všeč ravno zaradi dodatkov. Poleg arome tobaka dejansko paše zraven vse, z izjemo sadja (med, čokolada, kava, kokos, vanilija, lešnik, karamela....). Daje mi vonj in okus "fajfen tobaka", ki mi zelo odgovarja.
Tale hoby mi jemlje že kar preveč časa, zato mi to pogosto čiščenje že kar preseda...včasih 1xtedensko, je sedaj postalo že 3x. Ne vem kaj povzroča tolk gunka: al so to našteti dodadki, al aroma tobaka, al morda barvila. Ponavadi so te arome precej temne, pa nisem prepričan, da je sama aroma tobaka po difoltu res tako temne barve, če sploh. Je tudi res, da so precej sladke...morda je tu vzrok?
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 02 Mar 2016, 23:09
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 1 krat

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 09 Jan 2017, 16:13

Barva ponavadi. Imam sladke brez pretirane barve in je boljše. Kakor uporabim zelo temno tekočino jo bolj pogosto čistim.

Lp, ElGrigon
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a k2b » 09 Jan 2017, 19:27

Marlon -> če te prav razumem - dodajaš 3%Meiwei še že namešane e-tekočine (med, čokolada, kava, kokos, vanilija, lešnik, karamela....)
Čokolada -gunka neverjetno, kava pravtako (Fa Dark Bean/Cappucino npr zadošča že 0,5% v kombinaciji z drugimi aromami in je čisto dovolj)
Vanilija,lešnik,karamela malo manj - ampak še vedno.
Načeloma pr "normalno" dozirani aromi vata&tuljava zdrži 4-5tankov - potem menjava in DB+spiranje tuljave.

Za preprosto, aromatično e-tekočino s prevladujočo tobačno aromo in podnotami kremnega lešnika - Inawera 555 gold aroma ki je fino okroglo lešnikasta impak ima še vedno tobačni "korpus"
- IW 555 Gold 2%
- Meiwei/JF/VZ katerakoli tobačna 1,5%

To imam vedno v kakem tanku - in zadnjič sem prav pogledal po ene 6 tankih vato - čista tudi pod tuljavo - OK tuljava je bila malo črna, samo nobenega okusa po zažganem. Steepanje take kombinacije vsaj 14 dni.

Je pa tudi odvisno kako furaš tuljavo - ali s tanko žico pri višjih Voltih (ne Wattih :D ) - ali z debelejšo žico pri npr 3,5V (nižji upor tuljave) z večjo grelno površino tuljave in z večjim grelnim koeficientom. Slednje pri meni dosti manj gunka :shock: 8)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: E-tekočine - najbolj podobne cigaretam

OdgovorNapisal/-a marlon » 09 Jan 2017, 20:38

Ne, ne...govorim o podtonih, ki jih je čutiti v tobačnih aromah. Recimo v Old Captain jaz čutim čokolado, pri French Pipe vanilijo...ne dodajam ničesar.
Set up, ki mi odgovarja tako MTL kot DL je sledeč: 28GA Kanthal, 9 ovojev (stisnjen coil) na 2,5 mm premera pride nekje 1,7 ohma na 4,00 do 4,20 V. Glede tehnike vejpanja se sedaj skoraj praviloma zalotim, da izvedem obe tehnike naenkrat...začnem z DL nato kratek izdih na nos ali usta, pa zatem MTL in sledi izdih...nekak se mi zdi, da na ta način čutim še največ okusa in tudi manj TH, ki pri MTL postane sčasoma že prav nevzdržen.

@ElGrigon
Bo kar držalo...kombinacija obojega. Najmanj čiščenja je z manj sladkimi in ne pretirano obarvanimi tekočinami.
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 02 Mar 2016, 23:09
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 1 krat

Prejšnja

Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron