SMOK TFV4 Mini

Novi atomizerji vseh vrst - RDA,RBA,RTA in ostali

SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a k2b » 02 Dec 2015, 14:32

Slika

Slika

V kompletu dobimo :

• 1x TFV4 mini tank
• 1x TF-CLP2 Core (0.35Ω)
• 1x TF-S6 Core (0.4Ω)
• 1x TF-RCA Core
• 1x Replacement Glass Tube
• 1x Black Seal Gasket A
• 1x Black Seal Gasket B
• 2x Replacement Seal Gaskets for Top Cap
• 1x Small Airflow Tip
• 1x Black Vape Band
• 1x White Vape Band
• 2x Replacement O-rings for Drip Tip
• 1x Refill Warning Card
• 1x Screwdriver
• 1x Package of Organic Cotton
• 1x Replacement Seal Ring for Glass Tube
• 1x Replacement Wire

Pozornost zbujajo tudi 3 impozantne glave - šestorna , dvojna clapton in RCA (RBA) na katero se spravi lahko mnoštvo vaših žičnih kreacij - od claptona navzgor ali navzdol.Zadeva ima tudi "reducirko" za AF pod tuljavo ki se jo lahko namesti če je komu pretok zraka prevelik.
Sicer je za ta atomizer dizajniranih & proizvedenih skupno 8 :shock: različnih glav - poleg 3 omenjenih še enojna in dvojna Ni200, titanska in 2 višje ohmske - enojna in dvojna.Skratka - nabor za vsakega nekaj so zastavili pri Smoku.
http://www.smoktech.com/atomizer/tfv4-mini

Zgornje polnjenje z posrečenim "tečajem" okoli katerega se zasuka celoten top cap in odpre atomizer za razne oblike stekleničk in kapalk.Izdelava naj bi bila zelo dobra, rešitve in aroma itudi. Bomo videli....en se lih valja na "Beijing Exchange Office" in čaka če gre kak Pipistrel proti Sloveniji. Upam da ne bo pobral preveč smoga tam.....


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a Nez » 02 Dec 2015, 15:37

Prvi susret sa TFV4 Mini je bio prilično emotivan. Dugo smo posmatrali šta se to dešava i da li je moguće ono što recenzenti pričaju. Bezbroj pitanja sam imao ali sam znao da ću imati ovaj ATI. Eto dobio sam ga na poklon od prijatelja i baš iznenada, pa je valjda i fascinacija riješenjima bila intenzivnija pri prvom dodiru. TFV 4 Mini kit stiže u jako lijepom pakovanju od kvalitetnog kartona sa dosta rezervnih dijelova i dodataka. Ati je kompletno izrađen od SS. Pogledom na njega zaista se stiče utisak impozantnosti i kvaliteta. Vrlo je jednostavne konstrukcije u suštini i ono što nas uglavnom zanima je kako radi i kako se setupuje RCA (RBA) glava. Nemojte mi zamjeriti ali ove dvije fabričke sam samo pogledao kao i kod drugih ATI-ja sa RBA glavama i zatim uredno složio u kutiju nakon fotografisanja. Za tu vrstu vape-a sam potpuno nezainteresovan i zatvoren. Setupovanje sam odradio naravno iz prve, jer ništa do sada lakše za setup nisam ni imao u rukama. Djelomično je pozajmljeno riješenje za stezanje žice na postove od SubTank-ove RBA glave. Međutim ovdje je to mnogo, mnogo lakše jer ima 4 pozicije sa šrafovima, pa se coil jednostavno spusti i krajevi žica stegnu. Nema krivljenja pa ni teoretske mogućnosti da dođe do dodirivanja namotaja. To ga čini idealnim za sve vrste i debljine žica. O preklapanju namotaja tek da ne pričam. Takva mogućnost je potpuno isključena osim ako bi neko namjerno krivio coil. Podesih aproksimativnu visinu coila i već je vrijeme za vatu. Sam sistem zahtjeva nešto više vate u komori ali je neophodno u samom coilu ostaviti dovoljno prostora da vata klizi lijevo-desno. Jasno je da ako je previše vate u samom coilu može dođi do zagorijevanja. No to je već rutina. Vatu sam otsjekao nešto dužu kako bih ostavio repiće (podšišivanjem) za pozicioniranje u zaista velike kanale za dovod tečnosti. Ostatak sam dobro raščešljao i prajmovao. Sve skupa traje jako kratko i mislim da nije samo meni rutinski posao. Svako bi to mogao napraviti vrlo lako. Sklopih ATI i riješih da odmah probam svaku eventualiju koja može dovesti do curenja tečnosti. Proizvođač predviđa, ali i veliki broj recenzenata puni ATI tako što AFC uopšte ne zatvara. Pa ni ja nisam htio glumiti većeg katolika od Pape. Punjenje je jednostavno kao i zabravljivanje. Nisam htio da vrijeđam vašu inteligenciju i to posebno fotografišem jer opis ima na svakom prodajnom sajtu ili video recenziji. Više sam baziran na individualni doživljaj. Para je fantastična. (Ni200 tempered 0.13 ohm, 3mm unutrašnji prčnik coila. 20 J, 200 C) gusta i prvi put mogu reći ovako nešto bolja od pare koju daje Delta II (zar je došlo vrijeme da i to kažem) . Nema vreline. Samo punoća i dobra aroma koju uslovljava dobro natapanje. E sad. Baš sinoć pričah sa prijateljima. Zbunjen sam oko stava koji bih iznio u vezi drip tipa. Sa jedne strane mislim da je konstrukcijski savršen i adaptibilan, dok sa druge da je ogroman. Kad se stavi na usne vazduh prolazi mimo njega. Nije nikakav problem staviti drugi tip. međutim ovaj je tako savršeno konstruisan i kakav god sam vape primjenjiva nisam uspio dostići nivo zagrijanosti tipa do: "blago mlako". Moćna je to stvar. Ali pod uslovom da se čovjek može prilagoditi dimenzijama. To sa drip tipom bi ustvari bila i moja jedina zamjerka ovom ATI-ju. Prevrtao, okretao. Držao prevrnutog pri zamjeni baterije na SX-u pa naglo okretao. Jako mlatio lijevo i desno. Nisam ga uspio natjerati da curne. To su moji prvi jednodnevni utisci. Uz zaključak da je ovaj ATI veliki napredak i da će sasvim sigurno biti apsolutni hit na tržisštu i među vaperima u vremenu koje je ispred nas. Suviše volim opremu za vaping da bi ga poredio sa drugim ATI-jima i potcjenjivački ili maliciozno komentarisao razlike. Napokon to ni nije cilj. Uvijek favorizujem poštovanje različitosti i toleranciju.

Preporučujem čista srca.


Slijedi nekoliko fotografija koje sam pripremio za vas. Izabrane su jer donose odgovore na neka pitanja u vezi adaptibilnosti isl.

Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika
Slika
Uporabniški avatar
Nez
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 14 Nov 2015, 05:34
Dane zahvale: 2 times
Prejete zahvale: 5 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a k2b » 24 Dec 2015, 01:27

SILJUA te dni...

Slika

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 07 Feb 2016, 10:47

Ima kdo ta tank? Kako se obnese? Predvsem me zanimajo izkušnje s puščanjem e-tekočine... Iščem tank, ki bi imel to urejeno, pa ga ne najdem :? Razen seveda Cubisa, ki pa ima svoje hibe, ki mi zaenkrat ne ustrezajo, kot je npr. "pljuvanje" e-tekočine, kratka življenjska doba originalnih glav itd.
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a k2b » 08 Feb 2016, 20:44

TFVmini je meni super tank, ima možnost M2L z reducirjem ki je kompletu ali pa soliden D2L vejp.

Ima par trikov da ne pušča in da z njim ni težav:

- polnit ga je treba HITRO z zaprtim AFC - ko napolnemo 2-3X D2L vdihe na začetku da ne zamasti na AFC
- vata - raje malo več oz. kar konkretno več - na deck in ne tlačit v kanale
- če pušča na AF - kontrolirat o-ring na RBA bazi (silikonski,prozoren - lahko tudi zamenjat z malo debelejšim)

Dosti več možnosti kot na Cubisu - ki po par vejpih pri kolegu ki je začel vejpat pred 1 tednom sploh ni slab.
Nič ni pljuval skozi DT...jutri dobim pa še kaj več o njem.
Za pljuvanje ki je največkrat po polnjenju je kratek tip v videu od Betrayerja - pokrit z robčkom in 2-3X strest tisti višek e-juica ven.
Po moje je sijajen tank za naprednega začetnika - če to reče vejper ki je že 8 let na pari - mu jaz preprosto verjamem...

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Vsak atty, RTA ima svoje finte - out of the box so redki ki delajo - to hoče tudi TPD direktiva :D :shock: - ampak ko ga obvladaš in vidiš kako mu je treba streč - pa ni problemov :mrgreen:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a quest » 09 Mar 2016, 18:13

Kaj je razlika v tfv4 mini in micro? Gledam pa očitno so glave enake, micro ima lahko tudi večji tank. Hm rba glave so tudi enake. Ali se motim? Še kaj drugega?


Sent from my MotoG3 using Tapatalk
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a k2b » 09 Mar 2016, 19:25

http://www.ecigclick.co.uk/smok-tfv4-micro-tank-review/

DRugačne glave ima kot TFV4 in TFV4 mini - RBA je manjši - je pa zato tudi cel tank manjši - :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a Havana_club » 09 Mar 2016, 19:42

Ker sem pristaš malih attyjev... ali je kvaliteta vape-a pri micro verziji ista kot pri večji različici??
Slika
Uporabniški avatar
Havana_club
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 78
Pridružen: 06 Feb 2016, 00:58
Kraj: Primorska
Dane zahvale: 63 times
Prejete zahvale: 32 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a premmati » 23 Mar 2016, 19:40

:) hojla vsem, končno našel, kar sem iskal-tfv4 mini-super v vseh pogledih za moje potrebe. zame odličen vejp tako s tov. gr. glavami kot tudi z rba bazo. zdej nekaj na veliko ga ne bom opisoval, ker ga je k2b že lepo predstavil in je tudi pozitivni krivec, da sem tank nabavil, še način vleka d2l mi je postal všeč, tako, da še sploh nisem uspel testirat tiste reducirke, ki se vstavi pod tuljavo v zračno odprtino in je namenjena za m2l vleke. tudi pri zračnih odprtinah nikjer nič ne spušča, je pa res, da ga polnim po predlogu našega admina.
trenutno zelo zadovoljen-upam da me ne razočara s kakšnim curljanjem.
SlikaSlika
Slika
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a quest » 23 Mar 2016, 19:54

Havana_club napisal/-a:Ker sem pristaš malih attyjev... ali je kvaliteta vape-a pri micro verziji ista kot pri večji različici??

Mal bo za počakat. Tfv4 mini na poti tfv4 micro pa isto. Pa R2 rba in Rca rba za micro tud naročena.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a k2b » 12 Mar 2017, 02:18

DirtyMac napisal/-a:Torej, help needed! :?

Prvič ko sem wickal TFV4 mini, nisem nič kaj preveč razmišljal kako pa kaj - dejansko premalo vate in segala je v luknje za juice. Sestavim, odrem kapo, nahitro nafilam z zaprtim AF, zaprem kapo in odprem AF, 3x potegnem na suho - voila, no problem. Sem si mislil pa kje hudiča je tle kakršenkoli strah, da bi se ta hudič uscal :mrgreen: okus mi je bil top, 0.75ohm clapton na 25-28W. Potem sem se dva dni lepo družil z njim, polnil juice vedno po omenjeni metodi, nikdar nobenga problema pa je šlo dobre 10ml v slabih dveh dneh skozi. Noro fajn! kar naenkrat pri chain vapeanju in potegih daljših od ~4 sek dobim dryhite, wtf si mislim. To je pa no go, treba neki naredit! In potem grem, veselo razdrem, spucam, sestavim in tokrat malo več vate. Spet vse brez zapletov, dela, pali, okus bp, nič ne ščije. Out of nowhere, bum dryhit. No, si mislim, nekaj dela bo treba, kayfuna sem že ''osvojil'', bomo pa še tega! Google, youtube, blah blah in vidim kok vate more dejansko tle bit na decku in nič v luknjo :shock: sploh si nisem predstavljal, da mora biti dejansko tako NAVELIKO wickan ta hudič, kljub temu, da sem na tem forumu prebral temo od TFV4 mini in je bilo lepo rečeno @k2b, da mora biti res DOVOLJ vate :)

ok, I shall suceed ... razdrem, spucam, veliko vate - fluffy and so :twisted: sestavim, nafilam, hitro zaprem, trikrat potegnem na suho, odprem AF in ga upalim. Fuck me!! Oblaki, taste, vse povsem nova zgodba. Si mislim, pizda si idiot, zdej pa maš, ko nisi prej dost researcha naredu :lol: mal je sicer grgral hudič ampak nč pretiranga, bom že odpravu še to naslednjič, si mislim. Ne da se mi spet razdirat. Poln tank je šel v slabe pol ure, potegi po ~8sek na 28 - 30w brez problema, nič dryhitov pri chain vapeanju, seka ko hudič, fuck yeah, to je to tastar !!! ... najbolj mi je bil tale video v pomoč, samo da nisem sestavil tako, kot on. Torej pokrov decka najprej na zgornji - glavni pokrov in potem to skupaj na spodnji del tanka oz. attyja. (ne znam vdelat videa v prispevek, zato link)

https://www.youtube.com/watch?v=f2jNcsUDUgU

No, veselja je bilo hitro konec, ko sem ga želel ponovno nafilat :lol: spet vse enako kot vedno, zaprt AF, nafilam polnega, odprem AF in hočem potegnat na suho pa sam začutim slapove kako mi grejo čez prste. U p***o mat****!! Klel kot star knap, vse je šlo po spisku, še sosedove kure..

No, lepo prosim :) Kaj delam narobe? Je še kaka fora, ki sem jo spregledal? Torej, kakršnikoli tips&tricks, namigi ipd. za TFV4 mini zeloooo zeeeelooooo dobrodošli :)

Hvala fantje! Vape on


Takole je pri TFV Miniju - količina vate je dokaj usodnega pomena - in da vata ni zbita ampak lepo razčesana, gosta in puhasta.Seveda tudi način polnjenja - samo vata je skoraj pomembenjša.
Splača se malo potrudit pri postavitvi vate - ker je potem tisto praznjenje puščajočega tanka in novo wickanje še dosti bolj zamudno.
Vato postavi lepo razčesano do vrha kanalov za juice - lahko jo tudi odrežeš na špico oz. v obliki črke V in tisti V potisneš malo v kanale tako na se v njih nekako nasloni .
Ko zaviješ komoro okoli še poglej od zgoraj in s kakim drobnim izvijačem malo preveri da se ti vata med zavijanjem ni deformirala - ter jo po potrebi še malo finalno doteraš tako da je zona tam nad kanali lepo zapolnjena.

Lahko da so bili potegi na suho premočni in ga je zalilo (komoro),- grgranje ! ... potem pač kar teče.Še bolj verjetno pa ni bilo vse dobro zapolnjeno z vato in je pač nekje teklo mimo...

To bi moralo bit skoraj vse da "dihtunga ne bo prebijala" kot bi rekli avtomehaniki :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a DirtyMac » 12 Mar 2017, 11:30

Razumem tvojo razlago. Mislim, da mi je uspelo. Tokrat tudi grgranja ni - sem pazil, da nisem na začetku po polnjenju preveč potegnil. Pacient zaenkrat stabilen :twisted: me je pa že malo strah naslednjega polnjenja

Niso baš neki te slike, pač telefon ... pa mislim, da moram v tuljavo dat še več vate oz. da bo klobasa - sama masa vate - debelejša, ker mam občutek, da pri daljšem potegu na 28w mal dryhita. Ali pa je samo tekočina čudna, ker sm napolnil z eno, ki mi ne sede kaj preveč oz. mi jo ni škoda, če bi slučajno čez vrgu revež :lol:

Slika

Slika

Slika

Komentarji dobrodošli :wink:
iStick Pico 75w / Noisy Cricket II 25 / Smoant Charon TC 218 /
Kayfun / Merlin mini / Serpent mini / TFV4 mini / Desire Dessert /
Yuri / Mad Dog / Petri / NarDa / Druga / Sapor RDA / Freakshow RDA / ... neverending
Uporabniški avatar
DirtyMac
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 04 Feb 2017, 16:52
Kraj: Hrastnik / Lj
Dane zahvale: 11 times
Prejete zahvale: 10 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a k2b » 12 Mar 2017, 14:42

zgleda PRO setup - koliko je premer tuljave?se mi zdi da je 3 mm - lahko probaš tudi z 2,5 mm - bo već zraka v komori in manj možnosti za dry hite....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a DirtyMac » 12 Mar 2017, 15:20

In zgodba se je ponovila :roll: pri novem polnjenju se je hudič uscal. Sicer sedaj mal z zamikom ... ko sem napolnil, AF zaprt, odprem in narahlo potegnem, vse ok in ga pripalim, po parih vejpih se nardi kapljica na luknji za AF. Hitro zaprl in nisem še raziskoval naprej :lol: mamu mu :twisted: Ima kaj veze, če se polni do vrha ali pa samo do polovice?

Nisem meril, pomoje je prečnik 3mm - ta tuljava je bila že notri na RBA glavi, oriđiđi od SMOKa. Naslednja bo 2,5 :wink:
iStick Pico 75w / Noisy Cricket II 25 / Smoant Charon TC 218 /
Kayfun / Merlin mini / Serpent mini / TFV4 mini / Desire Dessert /
Yuri / Mad Dog / Petri / NarDa / Druga / Sapor RDA / Freakshow RDA / ... neverending
Uporabniški avatar
DirtyMac
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 04 Feb 2017, 16:52
Kraj: Hrastnik / Lj
Dane zahvale: 11 times
Prejete zahvale: 10 times

Re: SMOK TFV4 Mini

OdgovorNapisal/-a k2b » 12 Mar 2017, 15:49

Probaj še tole - odvij glavo in jo malo otresi - tako da ne bo čisto napojena.
Obriši podnožje, privij glavo nazaj.Zapri AF.
Polni - tank pod kotom 45 stopinj, s flaško s konico - na hitro napolni, zapri pokrov, obrni tank narobe.
Odpri AF - obrni tank v pravo lego...se uščije?...če se ne je OK.
Prve cuge previdno, ne rabiš vlečt brez elektrike ker je vata že napojena.


Če je 1X vata PREVEČ napojena - potem gre kar skozi...probaj še to 8)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Naslednja

Vrni se na Novosti - atomizerji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron