ZOUTPI sprejet - kako naprej?

V rubriko splošno o elektronski cigareti spada resna debata o vsem, česar niste uspeli razvrstiti v nobeno drugo rubriko.

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a Bübbatron » 14 Mar 2017, 00:14

Tudi mene zanima, kaj bi se zgodilo z mojo pošiljko, če bi jo naročil z Aliexpressa.
Nagledan imam Alien Smok kit, žal nimam viška denarja, da bi plačeval 100 % trgovske marže. Saj bom kupoval tekočino pri vas, lokalnih trgovcih, ne zamerit. Vem, da morate od nečesa živet.
Ali kdo kaj ve, ali bodo te stvari dejansko dajali na uničenje? Zakon je bil sprejet nekaj dni nazaj, vendar bo v veljavi šele junija. Mislite, da lahko do takrat še kaj naročimo iz kitajske?
Moje izkušnje so, da se da s trgovci dogovoriti, da deklarirajo želeno vrednost in vsebino... Recimo, da ti deklarira vsebino polnilec baterij, namesto e-cigareto. Ali powerbank, etc...
Jutri pokličem na pošto in objavim tukaj, če dobim kakšen pameten odgovor.
RANDOM_AVATAR
Bübbatron
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Mar 2017, 22:28
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 2 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a Aleks » 14 Mar 2017, 16:21

Pozdravljen in dobrodošel :)

Žal se motiš v vezi z datumom veljavnosti novega zakona, veljati je začel 11. marca, sprejet je bil že prej.
Kaj se bo s tvojo pošiljko zgodilo, v kolikor jo seveda na carini odprejo in pregledajo, ti v tem trenutku verjetno nihče ne more zagotovo povedati (verjetno celo zakonodajalec ne :D ). Vse je odvisno od navodil, ki so jih cariniki prejeli (če so jih sploh prejeli). Zakon sicer uvaja prepoved čezmejne prodaje, a sankcij (razen za prodajalce) ne predvideva. Morebitno uničenje pošiljke (in celo zaračunanje stroškov) je zgolj najbolj črn možen scenarij, v zakonu o tem nič ne piše. Zakon je v veljavi in zdaj bomo šele videli, kako se bo izvajal v praksi.

Za lažji pregled posledic, ki jih za uporabnike in trgovce z EC uvaja novi zakon, sem si na http://zv-slo.si/ sposodil spodnjo preglednico. V oklepajih so zapisani datumi izvajanja posameznih določil.

Poglavitne spremembe za uporabnike in kupce elektronskih cigaret so:

    1. prepoved prodaje na daljavo (preko interneta, telefona, e-pošte,…) elektronskih cigaret, njenih sestavnih/rezervnih delov in e-tekočin (11.3.2017),
    2. prepoved promocijskih daril, darilnih bonov, kuponov za popust ipd. v povezavi z nakupom tobaka, tobačnih izdelkov in povezanih izdelkov (11.3.2017),
    3. prepoved uporabe elektronske cigarete v zaprtih javnih prostorih ne glede na vsebnost nikotina (11.3.2017),
    4. največ 10 ml flaške e-tekočine z vsebnostjo nikotina (velja tudi za baze) (20.5.2017),
    5. največ 20 mg/ml nikotina v e-tekočinah (velja tudi za baze) (20.5.2017),
    6. okrnjena ponudba elektronskih cigaret, uparjalnikov, naprav in ostalih podobnih izdelkov ter e-tekočin (11.3.2017)

Zgolj v informacijo: slo-vaper je neodvisni forum uporabnikov e-cigaret in ne trgovcev :D
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a plamen » 15 Mar 2017, 10:01

"okrnjena ponudba elektronskih cigaret, uparjalnikov, naprav in ostalih podobnih izdelkov ter e-tekočin (11.3.2017)"??
Ne gre za okrnjeno ponudbo temveč za popolno osiromašeno prodajo ostankov starih zalog na področju tekočin, kjer bodo baze prepakirane v 10 ml flaške in prodajane kot "heroin" v cenovnem pomenu oz da karikiram kot suho zlato. Baza v 10 ml flaškah?? Edini namen tega je popolno uničenje vejpanja in se postavlja le še vprašanje ZAKAJ, NAMEN tega ukrepa??
Vsi ti ukrepi niti pod razno niso povezani z potencionalnimi uporabniki pod 18 leti saj jih pri nas faktično ni glede na to, da je elektronska cigareta nepoznana najkmanj 80% potencionalnim uportabnikom.
Sam živim v kraju s 5000 prebivalci in edini uporabljam E cigareto medtem, ko en kup mladoletnikov vleče cigareto. Torej je dejanski namen teh ukrepov uničiti vejpanje. ZAKAJ uničiti pa je lahko varianta nevarnosti za zdravje, kar pa ni saj za to ne obstajajo nobeni dokazi, nasprotno 97% je inhaliranje manj nevarno od kajenja navadnih cigaret, druga varianta pa je da se prepreči morebitni prehod kadilcev na Ecigareto saj se je do sedaj pokazala kot najbolj zanesljiva za odvajanje kajenja.
Sam sem kadil po dve škatli rdečih marllboro, torej heyvi kadilec in sem le enkrat poizkušal prenehati z obliži in niserm zdržal niti dva dneva, z elektronsko cigareto pa sem pred enim letom in tremi meseci takoj prenehal saj od prvega dne do danes nisem prižgal niti enega cigareta ker preprosto nimam potrebe, želje in mi kot vsem vejperjom smrdi.

Trenuitno sem na 0,5 nikotina in se pripravljam na 0,3. Počutje nepremerljivo boljše kot za časa kajenja ko sem se že zadihal po stopnicah v tretje nadstropje, kolesarim in tečem kot pri 18 tih letih. Potem pa se najdejo tile klovni iz zdravstvenega ministrstva in me preko medijev prepričujejo, da ni nobenih dokazov da E cigareta pomaga pri odvajanju od kajenja, da je nevarna za pljuča (medtem ko je tobak zdravilen glede na njihove dosedanje ukrepe kar se tiče navadnega tobaka je že tako soditi).

To kar so naredili je preprosto zločin in so posredno odgovorni za smrti številnih Slovencev saj so jim onemogočili in prikrili možnosti ( v nasprotju z državljani končno svobodne Anglije), da se seznanijo z alternativo in se poizkušajo še pravočasno rešiti oz opustiti kajenje. V temu je bistvo vsega, kjer je vidna sprevrženost teh anti vejp ukrepov, gre se za denar od prodajer cigaret in od zdravil za zdravljenje bolezni, ki jih povzroča tobak . Za slovensko družbo je bolan davkoplačevalec več vreden kot zdrav državljan, samo če pogledamo kdo vse se ukvarja z njim, komu vse bolan davkoplačevalec nudi zaposlitev in kakšna vsa zdravila zanj porabijo, v bistvu vsi služijo na eventualni bolezni kadilca!

Upam, da se v dveh letih za kolikor sem si nahrčkal Etekočin in vejparske opreme, kaj spremeni, da se bo našel nekdo v velikih državah kot so Nemčija, Francija in na evropskem sodišču dokazal, da je edini namen te pokvarjene uredbne favoriziranje navadnih cigaret pred elektronskimi in mračno računico EU komisije s to uredbo katere namen je le polnjenje evropskih proračunov s prodajo cigaret, saj je uničenje vejp scene nadomestilo za protikadilsko ukrepanje saj bodo toliko kot bodo izgubili zaradi protikadilskih ukrepov pridobili na uničenju vejpanja!
RANDOM_AVATAR
plamen
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 25 Jun 2016, 02:22
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 14 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a k2b » 15 Mar 2017, 13:59

@plamen Slika

SLO - VAPER ostaja in še bolj postaja NEODVISEN vejperski portal v Sloveniji - mesto kjer lahko SVOBODNO debatiramo o vseh zadevah povezanih z vejpanjem - kot tudi o vseh ostalih temah...

... zato da ne bomo stalno gruntali ali je naša debata/razprava na črti ali čez črto ZOUTPI-ja - smo registrirali novo domeno - namesto slo-vaper.si smo zdaj slo-vaper.com in plujemo v mednarodnih vodah ...

tako da kar sproščeno - seveda pa ostaja debata in prispevki na istem nivoju - kljub morebitnemu nestrinjanju posameznih piscev.

'Ne strinjam se s tem, kar praviš, vendar bom do smrti zagovarjal pravico, da boš to smel povedati''

Voltaire


Samo izvajanje ZOUTPI-ja je zaenkrat precejšnja neznanka - včasih me spominja na zbor občinskih mož v Butalah ko so sklenili da naj na opozorilno tablo napišejo da je "Cefizlju STROGO prepovedan vstop v Butale" - zdaj pa kdo bo to tablo stražil da je Cefizelj ne bo spregledal - pa še ne vejo...
Kolikor mi je znano bo šel predstavnik/predstavnica Ministrstva za zdravje enkrat do konec meseca v Bruselj vprašat tamkajšnje modrece kako prmejdunaj naj to zdaj v Bu...ehmm. Sloveniji izvajajo?

Sam sem še vedno mnenja da se nobena juha ne poje tako vroča kot se skuha in da se na teh prostorih zakoni v glavnem pišejo zato da se kršijo.Tako da sem mnenja da se bodo stvari izvajale precej ohlapno - seveda pa je treba sedaj videt kje bo zapik.Državljani imajo poleg dolžnosti da plačujemo davke tudi svoje pravice - in pravica gibanja in informiranja sta precej univerzalni.

Tako da - potrudili se bomo da vas bomo sproti obveščali in računamo tudi na vas - da uporabite svojo iznajdljivost in se pri sebi in javno borite za RESNIČNO informacijo o vape sceni in posredujete svojo izkušnjo vsem ki so vas pripravljeni poslušati.

Orgazmiranju NIJZ in MZ ter vseh (proračunskih) nevladnih in vladnih organizacij ob sprejetju zakona - v eni redkih EU držav kjer narašča število kadilcev - pa lahko rečem samo

Po-Vejpnite ga malo :D !

Vape On!

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a Bübbatron » 17 Mar 2017, 04:07

Hvala za dobrodošlico.

Informacija s carinske pošte je takšna, da čakajo navodila pristojnega ministrstva. Pristojno ministrstvo pa je ugotovilo, da sploh ni pristojno, temveč je pristojen tržni inšpektorat. :D Kot je napisal k2b - komedija. :lol:

Prijazna gospa je rekla, da pošiljk (MOD-i, uparjalniki, deli) ne bodo uničevali (ta bi bila groba). Logično, saj ni droga ali orožje, kvečjemu za trg neskladno blago. Jih bodo pa zavračali. Vendar dokler omenjenih navodil ni, baje spuščajo skozi (sem bil pozitivno presenečen - lahko bi gladko zavračali. Čeprav nimajo pravno podprte razlage zakaj - kar pa so po drugi strani že delali, carinjenje, zaračunavanje, brez obrazložitve in možnosti pritožbe) Tako, da v naše dobro, za vse, ki berete: Čim manj pritiskanja. Zelo si želim svoj inhalator. :D In če že povprašujete, bodite radovedno prijazni. :D Na e-tekočine (nikotinske) pa obračunajo trošarino, kot do sedaj.

Z zanimanjem čakam, da se zadeve odvijejo. Nisem še pregledal celega foruma in stališč drugih, bolj izkušenih vaperjev, a jaz mislim tako: Prepovedovanje inhalatorjev oz. uparilnikov je FAŠIZEM. Uparjalnik je lahko uporabljen tudi za inhaliranje raznih zelišč etc., ki so lahko za telo terapevtske. Ko imaš zabite sinuse tudi inhaliraš paro s kapljicami čajevca, ne? Raba ni izključno za nikotin, in to NI tobačni izdelek, pa če se postavijo na glavo. Tobačni izdelek je tobak, ta pa vsebuje nikotin, in nič drugega. Če so tobačni izdelki res tisti bav bav - ni problema, adijo. Samo pustite Vaperje na miru.
Tako, da smo pred zanimivim paradoksom. Interes kapitala enači vaperje s kajenjem v smislu uživanja nikotina,vaping pa ni izključno vezan na nikotin, v bistvu se pogosto odmika od tega, je odlična alternativa. Lose-lose za njih. Menim, da je bitka že dobljena. Samo vprašanje časa je. Me je pa šokiralo, kakšen neposreden in bliskovit vpliv lahko ima kapital na nas vse, če hoče. Za zamislit...
P.S.: Sem bivši kadilec, nehal pred pol leta, cold turkey. Nikoli več. Prek kratkim preko kolega 'ugotovil', da lahko kljub abstinenci obdržim svoj najljubši ritual in edino pri kajenju, kar še kdaj pogrešam: Po obroku kava in 'šmelcanje' - BREZ odvisnosti in ostalega sranja, ki mi je leta najedalo telo in dušo. Tega mi nobena oblast ne bo vzela. Ne dovolim! Viva! :twisted: :lol:
RANDOM_AVATAR
Bübbatron
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Mar 2017, 22:28
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 2 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a Aleks » 17 Mar 2017, 20:12

Evo ga :(

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a Bübbatron » 18 Mar 2017, 01:55

It very well does not contain nicotine. :D :lol:
RANDOM_AVATAR
Bübbatron
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Mar 2017, 22:28
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 2 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a via » 23 Mar 2017, 01:37

Živjo! Kaj pa če opremo naročimo iz neke druge EU države? Ali ni promet znotraj EU prost? Tudi carina najbrž ne pregleduje vseh EU pošiljk?
RANDOM_AVATAR
via
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Mar 2017, 01:26
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a Aleks » 23 Mar 2017, 12:54

via napisal/-a:Živjo! Kaj pa če opremo naročimo iz neke druge EU države? Ali ni promet znotraj EU prost? Tudi carina najbrž ne pregleduje vseh EU pošiljk?


Dobrodošel/šla :D

prav imaš, da je promet znotraj EU prost, ima pa carina pravico kadarkoli in kjerkoli v državi prekontrolirati vsebino pošiljk. TPD predpisuje, da imajo posamezne države znotraj EU pravico prepovedati spletno in prekmejno prodajo tobačnih in povezanih izdelkov (to sta recimo naredili Slovenija in Avstrija, Nemčija in VB pa ne). Države EU, kjer je spletna in prekmejna prodaja dovoljena, naj bi bile dolžne prepovedi ostalih držav upoštevati in svojim trgovcem prepovedati izvoz v države s prepovedjo. Kako to v praksi funkcionira, če sploh, pa ne vem. Predlagam da probaš, sej s tem nič ne tvegaš. Naročevanje iz tujine ni prepovedano, najhuje kar se ti lahko zgodi je, da ti trgovec pošlje sporočilo, da pač v SLO ne sme pošiljati.

Na več koncih sem zasledil, da tudi pošiljke iz Kitajske še nemoteno prihajajo. Vsej trenutno še :D
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a k2b » 24 Mar 2017, 14:19

3 paklci ta teden....

Slika

če bo tako - podpišem :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a k2b » 03 Apr 2017, 12:09

DJLsb Vapes ima "interno informacijo" o nekakšni prilagoditvi oz. omilitvi TPD-ja v aprilu oz. maju mesecu

https://youtu.be/6EBdVK8EHR4?t=570

"...I think it is in April or May, there is some good news coming on the TPD side, something's dropping out from TPD maybe...I have some insides that I can't discuss, especially live...but there are some new things or some good things happening in Europe, and I hope they'll happen in every single country... "

Mogoče, mogoče...... :o :shock: :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a plamen » 05 Apr 2017, 02:05

Nikar se ne veseli kakorkoli prezgodaj, ker za Slovenijo je ta "omilitev TPD" misija nemogoče, če že samo pogledaš njeno 25 letno zgodovino, gnila politika nikoli ni imela posluha za ljudi, vseskozi je bila le varianta kako ljudem zagreniti življenje ne pa storiti nekaj kar bi družba oz kakšen njen del to pohvalil, najmanj pa lahko karkoli podobnega pričakuješ od trenutno vladajoče oligarhije, ki je popolnoma izgubila stik z ljudmi. Že način s katerim so te neumnosti okrog omejevanja sprejemali, kakšne neumnosti so tvezili po TV in to ljudje ki bi morali vse te stvari dejansko poznati, če jih že "regulirajo", potem bodi siguren da od teh istih ljudi nimaš kaj pričakovati. Pošteno povedano, ne bi jim zaupal 3 ovc pasti ne pa da odločajo o teh stvareh. Dosti je že, če primerjaš tuje strokovnjake iz tega področja in naše, ki so v zvezi te problematike nastopali po medijih, po tem vidiš kje smo in ni prav nobene opcije, da bi kaj razumeli kaj šele koregirali ali celo spremenili!! Res je da upanje umre zadnje ampak to ne velja in nikoli ni veljalo za naše podnebje, ki genetsko trpi za hlapčevstvom ion klačipleznostjo!
RANDOM_AVATAR
plamen
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 25 Jun 2016, 02:22
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 14 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 18 Apr 2017, 23:03

Pravkar sem naročil arome iz Juice Factory in baze z nekaj aromami od HisVape. Naročilo je steklo gladko brez kakšnih opozoril o kakšnem zakonu.

Očitno so naši briljantneži hoteli le zafrkniti naše trgovce. Sedaj pa si bo tobačna ljubljana nekaj izmislila s svojimi produkti in z zakonom že ima dosežen monopol.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a Loc_dog » 29 Apr 2017, 11:19

Tole dejansko pomeni da je bil paket ze pregledan in zadrzan? Paket pa je iz FT, poslan z Registered Airmail via PostNL

Slika
Uporabniški avatar
Loc_dog
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Feb 2017, 20:20
Kraj: Trebnje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: ZOUTPI sprejet - kako naprej?

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 29 Apr 2017, 15:06

Da, dobil boš obvestilo, da jim pošlješ dokumentacijo ali pa bodo sprostili naprej,..
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošno o elektronski cigareti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron