Še en začetnik

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a mqss » 28 Sep 2016, 21:57

Lp!

Pred 1 mesecem sem začel vejpat in kupil V2 Pro Series 3. Na splošno sem zadovoljen, ampak imam občutek, da rabim nekaj več. Throat hit je zadovoljiv prvih par dimov, potem pa čezdalje manj, ampak znam potrpet. Zadnjih 15 let sem skadil 1+ škatlo cigaret dnevno, ampak ob vejpanju mi je to nekako uspelo zmanjšat na 1 škatlo tedensko (ko me zagrabi panika), kar je zadovoljivo, ampak še vedno preveč.

Imam 2 vprašanja, odgovori dobrodošli.

1. Zanima me nekaj podobnega kot je JOYETECH EGRIP II. V bistvu zato ker je sub-ohmski in ker je dokaj "civilen" in kompakten. Kot mi je jasno sub-ohm naprave dajo boljši okus, boljši throat hit, več reguliranja in nastavitev, kot je temperatura pare, itd. Nočem po žepih nosit kakšne petarde v velikosti Mobi Reglje iz leta 99. :D Je Egrip 2 dobra izbira?

2. Uporabljam e-juice z okusom tobaka (pravijo, da takšni dajejo boljši throat hit), z 1.8% nikotina. Kakor sem bral po tujih forumih, je za sub-ohmske naprave nivo nikotina v e-tekočini treba zmanjšat, ker drugače ga bo preveč. Je to res? Kako naj vem kakšen nivo nikotina bo delal name približno isto, kot 1.8% z V2 PRO 3?

Odprt sem na predloge o tem kje naj naročim, kaj naj naročim, in kakšen e-juice naj izberem. Po možnosti v Sloveniji v fizični trgovini, ker me je prijela nakupovalna mrzlica in bi to rad čim prej. :)
RANDOM_AVATAR
mqss
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Sep 2016, 21:36
Dane zahvale: 5 times
Prejete zahvale: 4 times

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a logihack » 29 Sep 2016, 00:30

na tvojem mestu, bi vzel pico komplet....
RANDOM_AVATAR
logihack
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 28 Mar 2016, 19:17
Kraj: Gornjesavska dolina
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 6 times

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a k2b » 29 Sep 2016, 14:53

Če ti je oblika eGrip II všeč - si poglej vsaj še Evic AIO
Malenkost večji - ampak ima zamenljivo baterijo. Resda jo moraš dokupiti posebej - ampak jo lahko menjuješ, z dvema imaš že zelo spodobno avtonomijo.
Sicer so pa tudi vgrajene Li-Po baterije pri Joyetechu kvalitetne in zdržijo kar dolgo - ponavadi kar skoraj življenjsko dobo naprave.

Slika


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Potem je tu še iStick Pico kit - zanj spet potrebuješ baterije posebej.

Če ti to predstavlja dodaten strošek - potem kar eGrip II .

Če pa misliš zastaviti z ločenimi baterijami - potem bi sam dal prednost EGO AIO-tu pred iStick Pico.


Seveda boš moral tudi zmanjšati NIC stopnjo na kakšnih 6-8 mg/ml in (verjetno) povečati delaš VG-ja v e-juicih.
Če imaš že kupljene tekočine - potem jih lahko razdrečiš z VG . Lahko pa tudi kupiš isto e-tekočino z 0 mg/ml , premešaš 1:1 18 mg z 0 mg in dodaš še 20-30% čistega VG. E-juice ki jih uporabljaš sedaj z V2 so verjetno 30/70 VG/PG ali največ 50/50.

Kar bo pa še vprašanj - pa kar sproti vprašaj :D

Pa tu si preberi še ta post (če ga še nisi 8) )

topic803.html
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a mqss » 29 Sep 2016, 21:25

Hvala za predloge. Na koncu sem se odločil za Eleaf Pico in ga danes dobil. Baterije so napolnjene, 0.6% nikotinska tekočina pa je točno to kar sem potreboval.

To je moja prva sub-ohm izkušnja in navdušen sem do konca. 8)
RANDOM_AVATAR
mqss
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Sep 2016, 21:36
Dane zahvale: 5 times
Prejete zahvale: 4 times

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a k2b » 29 Sep 2016, 22:14

No - super da si zadovoljen. Vape On! :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a logihack » 30 Sep 2016, 01:21

pico je res fina, mini pištolca...mi je bolje sede v roko, napram vtc miniju...sem bil pa presenečen, ko sem potegnil iz melota...okus je bil napram cubisu, katerga sam uporabljam s picom, neprimerno boljši. Sem kar naročil enga. Na fasttechu, za 12.5eur. Praktično drobiž. Na gearbestu, pa se dobi picota za 21eur. Sem še za ženo enga pinkija vzel 8)
RANDOM_AVATAR
logihack
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 28 Mar 2016, 19:17
Kraj: Gornjesavska dolina
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 6 times

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a mqss » 02 Okt 2016, 17:38

Evo po 4 dneh vejpanja na cigarete nisem niti pomislil. Trenutno brskam po FastTech in iščem dodaten Melo 3 mini tank (za vsak slučaj), coilse, etui.... Imam pa še par vprašanj.

- Kako nosite to s sabo? V žepu se mi zdi, da je tank na Eleaf Pico dokaj ranljiv in ne bi blo OK, če bi zaradi česarkoli tekočina začela spuščat.

- .3ohm coilsi ali .5ohm coilsi? Kakšna je razlika pri vejpanju? Trenutno imam .3ohm Melo EC coil, Wattage do nekje 35, max odprt airflow (če to sploh igra kakšno vlogo). Kakšna je razlika med ECL, ECML, iJust 2 EC, LYCHE coilsi? - Klik za vse opcije -

- Mnenja o Zamplebox? Kje ponavadi naročate tekočine? Zna biti problem s carino? Nekje sem bral, da kitajske e-tekočine vsebujejo vse žive strupe, koliko od tega je res?

- V koliko časa ponavadi pride paket iz FastTech?

- Med Melo 3 mini (2ml) in Melo 3 plus (4ml) predvidevam, da ni kakšne posebne razlike, razen v kapaciteti?

Odgovori več kot dobrodošli. :D
RANDOM_AVATAR
mqss
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Sep 2016, 21:36
Dane zahvale: 5 times
Prejete zahvale: 4 times

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a logihack » 02 Okt 2016, 21:41

Velikokrat sem dal vtc minija in pikota, s cubisom in criusom v žep, puščalo mi ni nikoli. Vsaj ne toliko, da bi se karkoli poznalo na cunjah. Imam pa oba v tistih "grdih" silikonskih ovitkih. Velikokrat tudi kar v služben bag vržem(seveda je nekje v stranskem žepku torbe), pa ni bilo nikol nič narobe. Edino baterije, je fino imet bolje zaščitene(namenske škatljice).

Tekočine mešaj sam. Ni nobena znanost. Priporočam ti 3-6mg nikotina, če sploh.

Fastech boš čakal ene 3 tedne.

Čakam na melo3 4mm wotofo serpent 2mm. Sicer sem testiral melo minija 2mm, a kakor berem, ni razlike.
RANDOM_AVATAR
logihack
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 28 Mar 2016, 19:17
Kraj: Gornjesavska dolina
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 6 times

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a soldier » 28 Jun 2017, 17:47

Pozdravljeni vape-rji,

tudi sam se vam kmalu pridružim in potrebujem nekaj pojasnil, v glavnem pa sem že ogromno prebral na različnih forumih.
Sem kadilec že dobrih 20 let. Želel bi prenehati z analognim sr...em in prešaltati na digitalno. Začel bom vejpati MTL, ker sem bral, da je bivšim kadilcem ta način najbližji.
Kaj sem nabavil do sedaj:
- Eleaf iStick Pico 25 (85W) http://www.eleafworld.com/istick-pico-25/
- Aspire Nautilus 2 http://www.aspirecig.com/products/tank- ... nk396.html
- nikotinska baza VPG GREEN LABEL (PG50/50VG) 12 MG 100 ML za začetek http://juicedoctor.eu/hr/vpg-green-labe ... 00-ml.html
- 1x baterija BATERIJA "LG" INR18650-HG2 3000mAh - 20A http://juicedoctor.eu/hr/baterije/1158- ... h-20a.html
- dodatne coile za nautilus 2, 0.7 Ohm http://www.gearbest.com/vapor-accessori ... 13184.html
- stekleno merico laboratorijsko 100ml
- nekaj flašk različnih velikosti v ml in nekaj injekcij
Preostane mi še nakup arome, ki jo bom najverjetneje nabavil pri nas. Kaj mi priporočate?
Kaj menite o mojem kompletu, je za začetek potrebno še kaj?
Se kje v naši domovini dobi začetniški e-juice (recimo z nikotinsko bazo, ki že vsebuje neko ''cigaretno'' aromo), se pravi že pripravljeno zadevo, ki jo vliješ in pričneš z vejpanjem. Če prav razumem tole mešanje, ko dodam neko aromo mora zadeva stati par dni, teden oz. dva, da je ''taprava''.
RANDOM_AVATAR
soldier
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 Jun 2017, 17:27
Dane zahvale: 2 times
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a k2b » 29 Jun 2017, 11:26

Pozdravljen soldier in dobrodošel na forumu !

Slika


Kar se tvojega kompleta začetniške opreme tiče - za začetek zadošča.

Kar se pa 2.dela tvojega vprašanja tice - glede tobačne arome ki bi bila takoj pripravljena za uporabo po vmešanju v bazo - bo pa malo težje.
Načeloma se vse te arome razvijejo šele po cca 2-4tednih po mešanju. Morda ti bo kot začetniku tudi frišen mix nekako "pil vodo" samo to ni to.

Za izbiro tebi ustrezne in bi ti priporočil obisk kakšnega vape shopa v tvoji bližini kjer boš lahko e-tekočino tudi preizkusil.

Upam da si prebral teme
topic154.html

in
topic93.html

in
http://slo-vape.si/viewtopic.php?f=34&t=2697
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a jero » 29 Jun 2017, 13:02

Super začetniški komplet. Jaz bi danes sicer štartal direktno s temle https://www.electrictobacconist.co.uk/i ... -mod-p6896 z integrirano baterijo in si kupil še powerbank vsaj 10.000mah z 2.1A izhodom (namesto polnilca za 18650 baterije), da ga lahko polnim kjerkoli in kadarkoli. Recimo https://www.mimovrste.com/potovalni-pol ... belsiv-rob. Ta mod ima namreč 2A quick charge in je napolnjen dvakrat hitreje kot večina z 1A. S tako konfiguracijo boš res avtonomen in se ne boš rabil sekirat, da ti zmanjka baterije plus ne boš se rabil ukvarjat z nerodnimi 18650 baterijami. Preden ti integrirana baterija crkne boš verjetno že dvakrat menjal opremo.

Mogoče malo še počakaj z rezervnimi coili. V kitu dobiš dva različna: 0.7 ohm in 1.8 ohm. Eden je bolj zračen kot drugi. Probaj najprej oba in boš videl kateri ti bolj odgovarja in potem naroči. 1.8 lahko naročiš tu: https://www.fasttech.com/products/0/100 ... learomizer

Tobačno kremno aroma Billy the Kid ima Egoist (made in SLO) in je meni zelo všeč, ni pa nujno da bo tebi.. na tem področju te čaka kar nekaj raziskovanja. Je pa prednost teh pripravljenih koncentratov ta, da so arome premešane že prej in starane, tako da načeloma so več ali manj vse shake&vape. Namreč, fora staranja je ravno v "sinhronizaciji" med različnimi aromami, če pa dodaš samo bazo ta nima nekega bistvenega vpliva na razvoj okusa. https://belidim.si/products/egoist-billy-the-kid

Za nikotin boš moral osebno it v trgovino.. ker je naša vlada pač nesposobna in ne vidi drugih rešitev.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Še en začetnik

OdgovorNapisal/-a Aleks » 04 Jul 2017, 11:17

Se kje v naši domovini dobi začetniški e-juice (recimo z nikotinsko bazo, ki že vsebuje neko ''cigaretno'' aromo), se pravi že pripravljeno zadevo, ki jo vliješ in pričneš z vejpanjem.

Seveda obstajajo, imajo jih v vsakem vape-shopu. Več o tekočinah s tobačnim okusom si lahko prebereš:

topic414.html
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times


Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron