Kaj novega v M2L kategoriji?

Novi atomizerji vseh vrst - RDA,RBA,RTA in ostali

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a jero » 05 Jul 2017, 23:39

Ni nekih ključnih pomankljivosti, ki bi me motile na Siren. Če pa ju primerjam bi pa lahko rekel naslednje:

- porabim bistveno več vate
- če želim pogledat build, ko je not tekočina, se mi lahko zgodi, da se mi steklo sname in mi vsa tekočina ostane v roki
- deck se mi zdi malce bolj kompliciran. Včasih mi žica uide mimo šraufka in moreš žico na roke oviti okoli šraufa da zares prime. Sem imel tudi že random "no atomizer found" error zaradi tega. Na Merlinu, ki ima velocity porineš žico v luknjo, zašraufaš in drži.
- drip tip ima "dimnik" in če daš gor kakšne večje driptipe zgleda vse skup kot nek penis
- včasih se mehurček zraka zatakne v spodnjem delu in noče iti na vrh mimo chamberja. Dvomim, da to vpliva na kaj ampak vseeno

Na Merlinu uporabljam SS 26 AWG, 6-7 navojev okoli 3mm - cca 0.7 ohma. Uporabljam izključno TC na 200c do 220c. AFC polno odprt, ker ne čutim neke bistvene razlike, če ga spreminjam. Pač restriktor ima svoj AF, neodvisen od zunanjega AFC.

Pač res neke bolj osebne preference (nitpicking bi rekli angleži), ki niti niso nujno minusi.
Priponke
11.jpg
Merlin RTA z malim drip tipom :)
11.jpg (370.14 KiB) Videno 12160 krat
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a k2b » 06 Jul 2017, 14:25

M2L je tipično evropska zadeva - tudi ameriški YT rivjuveri ponavadi nimajo pojma o M2L z izjemo P.Busarda ko rečejo da je "tapata tank tudi za M2L" - enostavno ne drži.
Je lahko kompromis ki se zaradi zahtev trga nagiba bolj k D2L in omogoča tudi nekakšen približek M2L .
Originali so dragi - in tudi dober klon ni tako lahko naredit - kitajci raje kaj spremenijo in potem ni to to - so pa izjeme seveda...

več v temi...
m2l-mouth-to-lung-atomizerji-usta-v-plju-a-t743.html


Čeprav na začetku navdušen nad Merlinom - nabavil celo 2 - me to navdušenje polagoma mineva - komora je enostavno prevelika in para vseeno ni tako gosta in "mastna" na reduktorju - za D2L pa skoraj preveč restriktiven AF - naredi dosti pare res in presenetljivo dosti arome (nekatere arome mutirajo v njem -jagoda, borovnica... -).
Raje svetujem Merlin Mini ki je z rahlo drugačno postavitvijo terminalov tu precej boljši - seveda pa tudi manjša kapaciteta...

Dosti obeta novi SquapeE (klona še ni) By.Ka V7 (klona še ni) - in seveda vsi "stari" M2L atomizerji - pa še Taifun GS in GSL ki da res zbito in mastno paro na normalnih močeh 15-20W z normalnimi žicami...pa še kaj bi se našlo...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a hattrick11 » 06 Jul 2017, 15:07

Fa
Zadnjič spremenil hattrick11, dne 20 Jun 2023, 09:45, skupaj popravljeno 1 krat.
RANDOM_AVATAR
hattrick11
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 03 Dec 2016, 18:03
Dane zahvale: 23 times
Prejete zahvale: 18 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a jero » 06 Jul 2017, 15:13

Se strinjam k2b. Jaz osebno bi razdelil tehnike nekako tako:

- DTL: Direktno v pljuča kot pumpca za astmo. Ko odmakneš ustnik je večina pare že v pljučih. Za poteg uporabljaš izključno pljuča. Aromamizer (Kitajska), Griffin (Kitajska), Limitless RDTA (Kitajska), itd.
- MTL: Napolniš usta, odmakneš ustnik, odpreš usta in poinhaliraš paro. Za napolnitev niti ne potrebuješ močan poteg iz pljuč temveč s spučanjem čeljusti, saj s tem povečaš volumen v ustih. Kot čik. Rose (UK), Kayfun v3 (DE), Nautlius (US?), itd.
- Restricted DL (RDTL?): Večina pare se zadrž vi ustih pa vse do sredine grla, nekaj malega gre tudi v pljuča. Odmakneš ustnik in potegneš večino pare, ki se zadržuje v ustih in grlu. Za poteg uporabljaš izključno pljuča. Siren (Kitajska), Bachelor (Kitajska), Merlin (Kitajska), Kayfun v5 (DE) (brez reducerja),itd.

Single coil so značilni za MTL in RDTL. Dual coil za DTL.
Original MTL so navadno iz EU območij, DTL in RTL bolj Kitajska in ZDA.

hattrick11 jaz nosim vse v vape "pedertaški" :) Merlin mi še nikoli ni spustil. Je pa res, da pri takih RTAjih popolne suhosti ni in je po dolgi uporabi vsaj malce orosen okoli AFC. Mogoče OBS Engine, ki ima top airflow? Sam ti imajo pa druge probleme kot je pljuvanje tekočine v usta, če narobe narediš build.

Primer:
Slika
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 06 Jul 2017, 15:27

Jaz si za vsak tank sprintam 3D pokrov in ga brez skrbi nosim po žepih.
Že misel na to, da mi lahko pride nečistoča v ustnik je razlog za pokrovček tanka in tudi mehanska zaščita.
Na ustniku imam še vato, da popije orošenost ali kakšno tekočino. Menjam vsake toliko, ko se napije.
Brez pokrovčkov sploh ne uporabljam vejpa.
Slika
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a Havana_club » 06 Jul 2017, 15:39

Pa da še sam pristavim svoj piskrček. Sam sem na lovu za "najboljšim" MTL tankom že praktično 1 leto.

Testiral sem praktično vse kayfune, Taifune.... in je bila "ljubezen" bolj začasna.... Pol jih je pa nekaj blo, ki so bli res fajn.. nekateri so še vedno, ampak jih v nekih časovnih intervalih izmenjujem, pa se pol nobenega ne naveličam.

Grem kar po vrsti s temi ki se še rotirajo pri meni:

Kayfun mini v3 - klasika, odličen M2L tankec, ki sicer lepo dela, ampak me blazno moti oblika in to da hudič ne zgleda kul na nobenem modu...ampak za doma je kul
Eden Mods Rose V3 - Fantazija, kar nekaj mesecev bil moj daily driver... edina stvar ki mi ni bla všeč je bil postless deck, in je občasno znalo kaj pocedit čez AF
Squape Reloaded - Dobra stara klasika, zanimiv deck, praktično ne pušča, velika kapaciteta tanka, ampak za moj okus malo prevelik
Animodz Doggystyle - Daily driver, brez puščanja, mali tank, mala komora, super build deck, tone in tone okusa
Van&Del Souless - Posebnež od bratov Hrvatov.... moj daily driver že skorej pol leta, ta resno premaga vse... je pa problem, da ga praktično ni možno kupit oziroma dobit... če pa že, so cene kar poletele.

To je moja selekcija tankov ki dejansko delajo in jih imam najraši, sem pa kupil tudi večino ostalih ki jih je moč dobit in se mi nekje doma valjajo in čakajo na boljše čase.... Siren pa res ni slab... :mrgreen:

Cheers

David
Slika
Uporabniški avatar
Havana_club
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 78
Pridružen: 06 Feb 2016, 00:58
Kraj: Primorska
Dane zahvale: 63 times
Prejete zahvale: 32 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a hattrick11 » 07 Jul 2017, 10:47

Fa
Zadnjič spremenil hattrick11, dne 20 Jun 2023, 09:42, skupaj popravljeno 1 krat.
RANDOM_AVATAR
hattrick11
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 03 Dec 2016, 18:03
Dane zahvale: 23 times
Prejete zahvale: 18 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 07 Jul 2017, 18:19

Ja, zanimivo da ni nič kaj preveč tega na trgu.
Proizvajalec tanka bi lahko dal to zraven kot dodatek in še original bi ustrezalo.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a k2b » 09 Jul 2017, 01:02

Če se še malo vrnemo na temo M2L tankov - Coppervape Skyline je doživel pravi hajp - pravi allrounder s setom 2(osnovni komplet)+ 8 (5$ dodaten nakup)Airdiskov....
https://www.e-cigarette-forum.com/forum ... ne.806863/


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum



Potem je tu The Cthulhu MTL RTA . Katule so se že v preteklosti pokazale za zanimive tanke - tukaj imamo še direktno primerjavo s Sirenom....
in da - nesrečno puščanje ob polnjenju - razen tega mnogo plusov. 24 mm premera v sodobnem nizkem in čokatem formatu, dober M2L in tudi restriktiven D2L pa še kaj


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Še nekaj M2L tankov z zamenljivimi/kupljenimi glavami

Vapefly Nicolas - naj bi bil bljši kot Nautilus 2 ki je tu nekakšna referenca
Slika


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

iJoy elf MTL - še en kitajski poskus ugoditi velikemu M2L povpraševanju

Slika

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum


In 1x se moramo soočiti tudi z Genesis atomizerji ki so vsi pretežno M2L ter kjer se pretežno namesto vate uporablja SS mesh oz. jeklena mrežica za natapanje.
Izrazit okus, enostaven DB tuljave in pranje mrežice kjer lahko imamo isti setup tudi pol leta, nizka poraba baterij zaradi tanke žice za tuljave ter kompaktna oblika tankov ki imajo kapaciteto cca 4 ml jih dela še kako zanimive...

Origen Genesis, Nextgen in Nextiny...

Slika
Slika
Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a Havana_club » 09 Jul 2017, 21:23

K2B.... Genesise gledam že lep čas.. .ampak nekako si ne upam še v vode Mesha it... če je to sploh pravi razlog. Sam spravit se morem... pa nekako ne rata.

Kako se tebi obnese klon?

Da ga kar takoj naročim. :D

Lp David
Slika
Uporabniški avatar
Havana_club
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 78
Pridružen: 06 Feb 2016, 00:58
Kraj: Primorska
Dane zahvale: 63 times
Prejete zahvale: 32 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a k2b » 10 Jul 2017, 12:56

Havana -> se moram malo v jezik ugriznit - ker so Nextgen, Nextasis in Nextiny povsod razprodani - tako pač je - serija se naštanca in poide ker je interes velik in originali olala euričev...

Kar je še na tržišču bi priporočal:

Origen Genesis V2 MKII

47mm višine 22mm premera - 6ml
Slika
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... ebuildable

ali še nižji 39mm višine 22mm premera - 4 ml
Slika
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... dable-tank

in pogojno še edini preostali Nextasis za 9.68$ - ki pa mu žal AF ne deluje tako da je bolj restricted D2L kot M2L - beri malo komentarje
Slika
https://www.fasttech.com/products/5748900
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 10 Jul 2017, 16:35

Genesise dem gledal nedolgo nazaj, preden sem kupil Siren. Ne vem kaj me je takrat zmotilo, mogoče način filanja.

Kako dolgo npr. drži coil preden ga je potrebno prati napram vati?
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a k2b » 10 Jul 2017, 17:48

topic876-15.html#p6461

"In 1x se moramo soočiti tudi z Genesis atomizerji ki so vsi pretežno M2L ter kjer se pretežno namesto vate uporablja SS mesh oz. jeklena mrežica za natapanje.
Izrazit okus, enostaven DB tuljave in pranje mrežice kjer lahko imamo isti setup tudi pol leta, nizka poraba baterij zaradi tanke žice za tuljave ter kompaktna oblika tankov ki imajo kapaciteto cca 4 ml jih dela še kako zanimive..."
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 10 Jul 2017, 19:32

Da, to sem videl. Ampak kako pogosto se tuljava umaže? Ali je podobno kot pri vati, da je potrebno menjavati na teden.
Tuljavo imam jaz pri vati tudi nekaj mesecev preden navijem novo, le vato menjavam...
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: Kaj novega v M2L kategoriji?

OdgovorNapisal/-a k2b » 10 Jul 2017, 21:25

Če uporabljaš 4% arome se mesh in tuljava zapacka v X času...
Če uporabljaš 20% arome se zapacka v X/5 časovnem intervalu :D

Pomembno se mi zdi da je vzrževanje tuljave in mesha kot wicking materiala dosti enostavnejše po moje kot vsakič znova menjati in pravilno povleči vato.
DB in parkrat spihaš /spereš in greš dalje...Nekateri okusi so na meshu enostavno superiorni (ne vsi, razna bolj kiselkasta sadja so bolj tako tako...)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Novosti - atomizerji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron