Začetniške težave

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Začetniške težave

OdgovorNapisal/-a jesihar » 06 Avg 2017, 19:58

Upam, da ne ponavljam že kakšnih podobnih odprtih tem, ampak bi prosil za kakšen nasvet izkušenjejših uporabnikov.

Sem popoln začetnik na področju vejpanja. Sicer kakšnih 15 let kadilec, zadnjih nekaj let sem precej zmanjšal porabo in zvijam tobak, par cigaret na dan. Skratka, nisem heavy user ;) Kakorkoli, že nekaj časa me je mikalo in kakšen dan nazaj sem prešaltal na vejpanje. Imam iStick Pico z melo III uparjalnikom, trenutno kadim liqua 6mg tekočino. Za zdaj uparjam nekje na začetniških 15 - 25 W.

Težava je, da se mi zdi okus precej rezek, peče me po grlu in na splošno se mi zdi para precej topla. V uparjalniku včasih tudi poči. Menda naj bi bili to lahko znaki, da je treba zamenjati tuljavo, kar se mi zdi malo verjetno, glede na to, da nisem potrošil niti en tank tekočine.

Skratka, zadeva me mika, bi pa rad malo boljšo uporabniško izkušnjo. Že več let občasno prižgem šišo, kjer mi je predvsem všeč "hladen", svilnat dim, ki ga je res veliko in predvsem to, da me nikoli ne peče in ne žge. Kakšen predlog, kako se približati temu? Morda drug, primernejši uparjalnik? Drugo tekočino?

Bom vesel kakšnega predloga. Hvala!
RANDOM_AVATAR
jesihar
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 Avg 2017, 16:13
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Začetniške težave

OdgovorNapisal/-a Aleks » 08 Avg 2017, 11:36

Pozdravljen jesihar in čestitke za prehod :D

Izbral si res soliden komplet za začetek. Pico te po mojem mnenju ne bo razočaral, Melo III pa žal ni najbolj primeren za začetnika. Gre sicer za zelo soliden atomizer (mene predvsem navdušuje to, da mi ni še nikoli puščal), M2L vejpanje (kajenje usta-pljuča, ki si ga navajen od cigaret) pa je žal mogoče le pogojno, pri skoraj zaprtem air flowu. Priloženi grelni glavi (0,5 in 0,3 ohm) sta namenjeni D2L vejpanju (direktno v pljuča) in delujeta pri višjih močeh (nad 20W).

Po mojem mnenju vejpaš pri prenizkih močeh (napisal si 15W) in zato tudi atomizer poka in verjetno ti tudi "pljuva". Višji wati ti bodo prinesli večje oblake, žal pa tudi večjo porabo tekočine in toplejšo paro, ki zna biti preveč pekoča (vsaj zame).

Če želiš dober M2L atomizer z zamenljivimi glavami, ki ga boš kuril na nizkih watih (tam nekje 7-12) in ki bo proizvajal zadovoljivo količino pare, ti priporočam:

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... learomizer

Nautilus je čista klasika med M2L vejperji, uporablja 1,6 in 1,8 ohmske glave, kar zagotavlja mrzlo in tudi okusno paro. Mogoče bi bil za sprobat tudi novi Nautilus 2 (ga planiram nabaviti).

Če (ko?) pa boš s časom začel zvijati svoje coile in če ti bo M2L primarni način vejpanja, si lahko malo kasneje nabaviš kakšnega kayfuna.

Vape on :D
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times

Re: Začetniške težave

OdgovorNapisal/-a Aleks » 09 Avg 2017, 01:00

Mogoče še komentar v vezi s tekočino, ki jo uparjaš:
Liqua je tekočina, ki je izdelana pretežno na PG osnovi (70% PG, 30% VG, če se prav spomnim). To pomeni kar konkreten throat hit (tisto značilno praskanje po grlu, ki je kadilcem tako všeč). Kombinacija z relativno visokimi wati, ki jih melo zahteva, je tudi lahko razlog za pekoč okus, ki te moti.
Zato svetujem, da preizkusiš tudi kakšno tekočino, ki je narejena pretežno na osnovi rastlinskega glicerina (VG).
Zadnjič spremenil Aleks, dne 09 Avg 2017, 01:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: www
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times

Re: Začetniške težave

OdgovorNapisal/-a jesihar » 09 Avg 2017, 18:05

Aleks, res hvala za izčrpen odgovor.

S tekočinami nameravam malo eksperimentirat, tako da bom sigurno probal še kakšno na drugi osnovi. Bom pa poskusil tudi z Nautilus atomizerjem, glede na to, da lahko z njim dosežem hladnejšo paro, mi bo verjetno ustrezalo! Hvala še enkrat!
RANDOM_AVATAR
jesihar
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 Avg 2017, 16:13
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat


Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron