Prvic vejpam, pekoč obcutek v grlu

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Prvic vejpam, pekoč obcutek v grlu

OdgovorNapisal/-a y0ngh4u » 20 Sep 2017, 18:50

Zdravo se en newbie kle..

Uglavnem, kadim cca 10let nekje srednje do mocne cigarete, ampak sem se odlocil da je treba temu narediti konec in sem si za zacetek kupil eLeaf iStick Basic in pa liqua juice ki je 50/50 in pa 6mg nikotina..
Sem pricakoval več pare in fuuul manj 'hita' tko kot tle recete temu... Ampak je too much! Glede na to da sem nekaj cajta kadil tudi rdece marlboro pa tud debele base sem znal zaugat ko neumen pa me nikoli ni tko giftalo kot me pri vejpanju. Zdaj, a se moram navadit? Zmanjsat na 3mg? zamenjat razmerje PG/VG? Ali sem pac vzel beden vejp in zdej mam kar mam?

Ker bi res rad nehal kaditi mislim da bo to mozno samo ce najdem pravi juice zase k bo mel silky feeling pa hud taste... torej kaksna priporocila?

EDIT: Ja trenutno mi ni druge kot da kadim M2L... bi pa seveda rad tud sm pa ke D2L

Hvala za odgovore, upam da nisem odprl stokrat predelane teme.

peace, Y
RANDOM_AVATAR
y0ngh4u
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Sep 2017, 18:36
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Prvic vejpam, pekoč obcutek v grlu

OdgovorNapisal/-a k2b » 20 Sep 2017, 21:19

Pozdravljen y0ngh4u,

Prehod vsakega kadilca na vape oz elektronsko cigareto je malce specifičen - vendar so nekatere točke le skupne.

Kot te razumem nisi bil zelo dolgo kadilec in kadil si po moje med 10-20 cigaret dnevno.
Sam sem uporabljal podoben atomizer z identično gs air glavo in za začetnika ter za 50/50 ali 70/30VG e-tekočine je kar primeren. In da - kar dolgo sem na začetku uporabljal Liqua ejuice 12 in 16mg/ml - in ni kaj dosti peklo - oz. sploh ni. Nikotinski hit je bil primeren za več kot 30 letnega kadilca .

Tako da je treba razčstiti ali te peče ker ti malo spita/pljuva e-juice v ustnik oz. v usta ali te peče sama para.GS AIR glava težko pljuva - torej če to ni - potem te verjetno peče sama para. Možno je da ti ne ustreza razmerje VG/PG in bi raje imel mehko in obilno paro kot praviš. Omenjeni komplet zmore 70/30VG razmerje - za več VG-ja v etekočini pa ne bi garantiral da bo delalo v redu oz. brez dry hitov zaradi pregoste etekočine.Bo pa z 70/30VG para bolj mehka in gosta ter hit manjši.

Za začetek bi ti priporočal da poskusiš z 70/30VG e-tekočino - če jo lahko nabaviš.
Če je ne moreš oz. nimaš vape shope ravno pred nososm - lahko zmešaš obstoječo Liquo z čistim glicerinom - VG-jem - npr 6 ml 50/50 Liqua + 4 ml 100VG = 10 ml 70/30VG 3,6 mg/ml NIC . Če nimaš oz. ti noben ne more odlit malo VG od kolegov v bližini - mi lahko tudi pišeš za ZS in ti jaz pošljem - 4free seveda.
Bo malo manj okusa - amak zdaj ne iščemo okusa ampak pravo VG/PG razmereje zate - pa še manj nikotina bo če ti bo to zadoščalo.

Za D2L bo pa treba drug komplet nabavit žal - seveda malo dražji od omenjenega istick basica.Načeloma je D2L za kadilca manj primeren kot prvi komplet ker ga (ponavadi) še bolj gifta in kar zabije z obilno paro - so pa tudi izjeme seveda...

Mogoče še to - poskusi vleči linearno ter malo dlje časa in ne sunkovito kot si mogoče kadil cigaret - dostikrat tudi to pomaga da osvojiš svojo tehniko vejpanja glede na napravo ki jo imaš...

Srečno - in tukaj smo - kar vprašaj
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Prvic vejpam, pekoč obcutek v grlu

OdgovorNapisal/-a y0ngh4u » 20 Sep 2017, 21:34

Legenda! Hvala za izcrpen odgovor..

Ne glava nic ne pljuva, torej me pece para ja... sem mislil da je 50/50 zame boljse, nevem sicer zakaj :) se dobim z znancem, ki sam sestavlja juice in porocam ce bo 70/30 kaj boljse.
Hvala za ponudbo, ne bo treba nic posiljat, sem iz Lj tko da se mi zdi da bom valda ze nasel kaksen primeren shop, lahko tudi priporocas keri?

Res upam da bo para bolj soft, ker iskreno mi je cist zamoril da tko grdo pece.. pa ne glede kok odprem/zaprem airflow je ista zgodba... tko da porocam!

peace, Y
RANDOM_AVATAR
y0ngh4u
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Sep 2017, 18:36
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Prvic vejpam, pekoč obcutek v grlu

OdgovorNapisal/-a k2b » 20 Sep 2017, 23:16

na Trubarjevi v centru imaš Nimbus in Vape On shop, Resljeva Belidim...
Bežigrajski konec Peričeva Pyursmoke in Mist
...malo višje Veyper na Glavarjevi...
Šiška Evape...

Vzemi napravo s sabo - pa pokaži prodajalcu - najboljše bi blo it tja kjer si kupil če nisi kupil preko spleta...
Teoretično je lahko tudi kaka glava fuč (malo možnosti sicer če že od začetka peče...)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov