iStic PICO upgrade?

Kako se modeli elektronskih cigaret razlikujejo med seboj? Kateri model je pravi za vas?
Vse o baterijah, razpršilnikih in ostali osnovni opremi.

iStic PICO upgrade?

OdgovorNapisal/-a teabaz » 14 Nov 2017, 15:45

Živijo :)

že 3 tedne sem končno končala s čiki in že veselo vejpam :D moram rečt, da sem vesela za ta korak in nočem nazaj :)

Za začetek sem si kupila kar prehvaljenega iStic picota z Melo3 mini atomizerjem. Sicer mi je kar kul, ampak sem en dan govorila s prodajalcem v Belem dimu, malo mi je še odpru pogled na ostale atomizerje...in sem ugotovila, da mi tale Melo3 sploh ne ustreza. Moti me, ker precej pljuva, glave so ful drage...in na splošno...kar sem probala od drugih mi je vse boljše.
Problem pa je, ker za picota ni neskončne izbire, ker mora biti max. premer 22mm.

Skratka. Zanima me, če ima morda kdo kakšno izkušnjo/predlog, kateri atomizer bi pasal na picota in je hkrati zadvoljen z njim :) pomembno mi je, da ne pljuva, da ima airflow, in da ne "požre" okusa...kar se tiče cene, pa tam nekje do 30 eur. Nisem builder in zaenkrat se še nebi podala v te vode...tako da rabim nekaj bolj enostavnega. Ima kdo kak predlog? :)

Razmišljala sem tudi, da bi mogoče raje kupila kar nov mod. Nekateri zelo hvalijo tega Pingvina, sam jih je tudi kar nekaj, ki Pingvinčka sovraži. Tako da sem res v dilemi. Vsekakor bi rada nekaj majhnega, priročnega, lahkega in cenovno dostopnega (max 80 eur).

Aja, pa še nekaj informacij, če bo komu prišlo prav :)
Uporabljam 70/30 VG PG tekočine, 3-6mg nikotina, rada imam bolj hladni vejp (tam nekje med 15 in 30W) in pa večinoma prakticiram DL :)

Hvala vsem za predloge in vaš čas***
RANDOM_AVATAR
teabaz
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Okt 2017, 15:44
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: iStic PICO upgrade?

OdgovorNapisal/-a Aleks » 15 Nov 2017, 15:18

Živjo in dobrodošla :D

po mojem mnenju sploh nisi nabavila slabega kompleta. Pico mi služi že poldrugo leto brez težav, všeč mi je, da je majhen, lahek in priročen. Res pa TC dela takotako, za TC bi izbral kakšnega Innokina.
Pljuvanje lahko obvladaš tako, da po polnjenju mod obrneš na glavo in dvakrat, trikrat sprožiš po nekaj sekund (lahko zraven še potegneš, seveda moraš imeti robček čez ustnik), potem pa robček zviješ v "špico" in iz ustnika popivnaš odvečno tekočino. Potem naj ne bi več pljuval. Pa pazit moraš, da uparjaš pri ustrezni moči za vstavljeno glavo (EC glave 0,5 ohm od 30 W navzgor, 0,3 ohm pa od 50 W navzgor). Glave se mi spet ne zdijo tako drage, cca. 9 EUR za 5 komadov:

https://www.fasttech.com/products/3007/10015480/4294600

In še novejše ECL glave za še večje oblake :D :

https://www.fasttech.com/products/3007/10015480/5364900

Osebno sem bil z Melo III kar zadovoljen, opustil sem ga, ker mi D2L ne ustreza najbolj, za M2L je pa le pogojno primeren (z glavo nad 1 ohm in priprtim airflowom). Res je tudi, da je kapaciteta zelo majhna in ga je treba večkrat polnit, je pa okus pri majhnih atomizerjih praviloma izrazitejši :D Všeč mi je bil tudi zato, ker mi ni nikoli puščal.

Glede opcij za drugi atomizer je najbolje, da se pozanimaš v kakšnem vape shopu. Kaj ti v BD niso vedeli svetovati?
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times

Re: iStic PICO upgrade?

OdgovorNapisal/-a teabaz » 15 Nov 2017, 18:08

Aleks, hvala za izčrpen odgovor :)

Enkrat sem zasledila, da pri polnjenu treba zapreti airflow in ko zapreš tank, odpreš AF in parkrat povlečeš na suho. Kar funkcionira...in mi ne pljuva več. -Ampak- fora je, da med tem ko vejpam, se v tubici ustvarja kondenz, se tam nabira in mi po nekaj vlekih začne tisto špricat. Niso to neke ornk kaplje, ampak se pa čuti na ustnicah, ker imajo okus po juicu.

Huh, to pa je res poceni!!! Jaz sem bila v Evape shopu v LJ in je ena glava 4,9 € :shock: :shock: :shock: tako da hvala za link, si bom malo pogledala! :)

Ok. Ravno zdaj skočim do belega dima po novo tekočino, pa bom še tam malo povprašala. Zadnjič mi je prodajalec sicer neki že svetoval, sam pozabila sem ime tankca in nisem mogla doma narediti researcha :D

Evo, če ne drugo, zdaj vsaj vem, kje poceni kupovati glave. Hvala! :)
RANDOM_AVATAR
teabaz
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Okt 2017, 15:44
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: iStic PICO upgrade?

OdgovorNapisal/-a k2b » 17 Nov 2017, 16:48

Pozdravljena,

Sam bi ti svetoval 22mm Kangertech Toptank ki drži 4ml, ima lahko tudi hladnejšo paro ker ima nekoliko daljši dimnik.
V kompletu dobiš 2 glavi in še rebuildable RBA - če bi te kdaj kasneje prijelo kaj žice navijat mogoče :D :shock:

https://www.fasttech.com/product/408610 ... b-ohm-tank

Če ti zadošča 3 ml kapacitete in ne boš delala tuljav - lahko tudi tale...
https://www.fasttech.com/products/3006/10004861/6107600

glave za oba
https://www.fasttech.com/search?SSOCC%2 ... ank%20mini

Malo boljše so Authentic - za ostale beri rivjuje...

Lahko povprašaš tudi v SLO vape shopih če imajo če bi rada hitro nabavila.

Pa še preprost trik če ti Melo pljuva - pred ustnik daš papirnato brisačo in potem parkrat otreseš celo zadevo s Picom stran od sebe - tako nekako kot se otresajo stari termometri :D :shock: - odvečna kapljica ali 2 e-tekočine bo ostala na brisači in vejp bi moral bit zopet optimalen....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: iStic PICO upgrade?

OdgovorNapisal/-a hattrick11 » 18 Nov 2017, 13:39

Im
Zadnjič spremenil hattrick11, dne 20 Jun 2023, 09:42, skupaj popravljeno 1 krat.
RANDOM_AVATAR
hattrick11
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 03 Dec 2016, 18:03
Dane zahvale: 23 times
Prejete zahvale: 18 times

Re: iStic PICO upgrade?

OdgovorNapisal/-a teabaz » 28 Nov 2017, 13:06

k2b hvala za vsa priporočila!! Sicer sem vmes že bila v vape shopu in sem si kupila od Vaporesso nek tankec. Tale da boljši okus kot Melo3, drugače pa imam še vedno iste probleme :D s paro pride še vedno veliko drobnih kapljic, ki jih potem okusim, ko si obliznem ustnice.
Bom pa pogledala vse te tvoje predloge...tudi cene na teh linkih, kar sem vidlela, so res nizke. Super!! Hvala :)

hattrick11 jaz sem na začetku imela tudi ta isti problem. Potem pa sem brala neke komentarje na YT in je eden napisal, da moraš airflow zapreti do konca, ko vanj vlivaš tekočino. Ko tekočino natočiš airflow odpreš in zapreš pokrovček. To je baje čisto fizikalna finta in sicer, ko natakaš zapreš, zato da se tekočina ne zliva drugam, ko pa zatiskaš pokrov, se v tanku ustvari pritisk. Če ne odpreš airflowa, pač tekočina nekam mora iti. Ali gre v glavo, ali pa v spodnji del. Zato moraš airflow odpreti, da se pritisk izenači. Nekaj takega :) odkar upoštevam ta predlog, mi Melo nikoli več ni puščal.
RANDOM_AVATAR
teabaz
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Okt 2017, 15:44
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: iStic PICO upgrade?

OdgovorNapisal/-a hattrick11 » 14 Dec 2017, 17:02

Mo
Zadnjič spremenil hattrick11, dne 20 Jun 2023, 09:41, skupaj popravljeno 1 krat.
RANDOM_AVATAR
hattrick11
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 03 Dec 2016, 18:03
Dane zahvale: 23 times
Prejete zahvale: 18 times

Re: iStic PICO upgrade?

OdgovorNapisal/-a Aleks » 15 Dec 2017, 10:52

Tega mi ni rešilo odpiranje airflowa pri polnjenju / otresanje / prvih nekaj kratkih potegov na glavo obrnjenega. Drugi s tem nimate težav? Ga lahko brez skrbi nosite po žepih cel dan?


Pri topfill tankih je puščanje skozi airflow pogosto, zaradi tlačne razlike, ki se ustvari pri zapiranju pokrovčka. Zato je potrebno polniti pri zaprtem airflowom, po zaprtju pokrovčka pa tank obrniti na glavo in airflow ponovno odpreti. Jaz tudi popivnam odvečno tekočino iz driptipa.
Otresanje / prvih nekaj kratkih potegov na glavo obrnjenega pa pomaga pri morebitnem pljuvanju skozi ustnik, lahko pa je razlog tudi premajhna moč uparjanja.
Vsi imamo prej ali slej težave s tem, obvezna oprema vsakega vejperja je tudi papirnati robček :D Je pa res, da se da to težavo dosti uspešno omejiti, ko se na tank navadimo.
Modov zaradi velikosti načeloma ne nosim po hlačnih žepih, dam ga v torbico ali jakno. Poleti pa v žep vtaknem kakšno tubelike all-in-one zadevo za stealth vape (AIO EGO, Kanger K-pin, Innokin endura).
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times


Vrni se na Modeli elektronskih cigaret - osnovni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron