Razjede v ustih

Vplivi vejpanja na zdravje in morebitne težave,raziskave o e-tekočinah in opremi, mnenja insiderjev in outsiderjev iz sveta e-cig

Razjede v ustih

OdgovorNapisal/-a Classic » 13 Jan 2018, 16:14

Po nekja dneh od pokajene zadnje cigarete, so se mi v ustni votlini, predvsem na nebu pojavile pekoče in moteče razjedice.
Kot mi je pojasnil google, je to precej pogosta težavica, ki se pojavi večjemu delu tobačnih opuščevalcev.

Tegoba se lahlo pojavi že v nekaj dneh po prenehanju kajenja...zna biti precej moteča, predvsem pri trši, kot tudi začinjeni hrani. Sicer pa sam problem izgine relativno hitro.

Moj nasvet:

Izlužnina šentjanževke (Hipericum perforatum) v olivnem olju. Nekajkrat na dan, ena žlička, malo grgranja. Pomaga že takoj po vnosu, razjedice pa povsem izginejo po dnevu ali dveh.

Ne znam vam svetovat kje nabavit šentjanževo olje, najbolje pri kakšnem lokalnem zeliščarju, ali babici...vsekakor pa je najboljše tisto, ki ga pripravite sami.
Če bo koga zanimalo, pa lahko napišem tudi navodila za izdelavo.

Sem pa prvi dan po vnosu šentjanževega olja opazil tudi občutno manjše izsuševane ustne sluznice, kot posledice vejpana. Morda bi za ta efekt bilo dobro tudi samo olivno olje...žlička in grgranje...poskusite. Vsekakor je za izsušitev odgovoren glicerin v pari, saj ima zanimivo lastnost, da je v manših količinah (razredčinah)odličen vlažilec, v prevelikih pa izsuševalec, saj nase vleče vodo. Naprimer v hidratantnih kremah je v razmerju do 8% vlažilec, nad tem procentam pa ravno nasprotno, izsuševalec kože in sluznice.

Upam, da vam nasvet, če bo potrebno pomaga.

Imejte se lepo, uživajte v svobodi in oblačkih, Classic
RANDOM_AVATAR
Classic
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 08 Jan 2018, 20:56
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 9 times

Re: Razjede v ustih

OdgovorNapisal/-a k2b » 14 Jan 2018, 14:50

Izvrstno ..in hvala za konkreten nasvet za stranski učinek suhih ust in grla ki verjetno moti marsikaterega vejperja.
Če izkoristim ponujeno priložnost in vprašam konkretno - zate je to verjetno mala malca - kako pripravimo izlužnino?
Če predpostavimo da dobimo posušene liste/cvetove šentjanževke - to prelijemo z olivnim oljem in pustimo na soncu ali kako?
Napiši ko boš imel kaj časa prosim.. :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Razjede v ustih

OdgovorNapisal/-a Classic » 14 Jan 2018, 17:39

Evo, danes imam čas...nedelja, dežuje, močen veter, pa še rad delim stara, pozabljena znaja. :)

Izlužnino šentjanževke delamo iz svežih cvetov, lahko tudi liskov, a sam se jim izogibam, saj nimajo veliko hipericina, ene od poglavitnih snovi, ki jo želimo ujeti iz te zdravilne rastline. Naj takoj namignem, da so s hipericinom najbolj polni popki, tik pred odprtjem cveta (mala skrivnost).
Cvetke se nabira jasno počasi, kot borovnice...naravnost v kozarec za vlaganje. Ko smo ga napolnili nekje 2/3, cvetove prelijemo z najboljšim olivnim oljem, ki ga uspemo dobit...kakšno sumljivo poceni olje iz diskontnih trgovin ne bo dobro, ker je najverjetneje redčeno s sončnicnim rafiniranim, ali bog ne daj, še s čim slabšim, saj takšna mešanica nima tistega maščobnega vleka, ki je potreben za uspešno izlužnino.
Ko smo kozarec SVEŽIH cvetov zaprli, ga postavimo na mesto, ki bo celodnevno izpostavljenu soncu. Kozarec vsak dan pretresemo...to lahko postane ritual, med katerim za trenutek pomeditiramo, se pokonektamo s šentjanževko, jo prosimo za pomoč, in se ji zahvalimo, da obstaja. Tistim, ki se to zdi malo mimo, pač spustijo ta detajl :D

Po približno petih do šestih tednih, ko bo olje postalo temno rdeče barve, ga precedite skozi čisto gazo, dobro ožmete rastlinski del...saj je v njem še največ zdravilnih spojin.
Izlužnino prelijete v temne, steklene flaške...to je to. Morda se bo na dnu pojavila rumenkata usedlinica, naj vas to ne moti...to je cvetni prah.

Rok uporabnosti šentjanževega olja je leto dni, morda kakšen mesec več, če boste izlužnini dodali nekaj kapljic E vitamina.

Poleg preprečevanja ustnih razjed, pa lahko izlužnino uporabljate jasno še za mnoge druge tegobe.
Hitro ustavi razvoj herpesa na ustnicah, hitro in uspešno celi in razkužuje zunanje rane, blaži vnetja na koži, ob pikih strupenih žuželk, ali kakeršnikoli drugi kožni iritaciji.
Izvrstna proti opeklinam...mehur ne bo nastal, če mesto opekline namažete s šentjanžrvim olje...tudi nočne muke od sonca opečenega hrbta popustijo nekaj minut po nanosu, dan po tem pa bo koža lepo rjava, nahranjena in ne bo tistega neprijetnega lupljenja. V ta name lahko šentjanževemu olju dodatedo 2,5% sivkinega eteričnega olja...odlična sinergija. Mislim, da bo na 100ml flaško 70 kapljic et.olja sivke....pa kaj vam bi računal razmerja, saj ste ja v večini sami mojsti izdelave in mešanja e juicev. :mrgreen:

Vtiranje zmanšuje bolečine v hrbtu in sklepih in še za marsikaj jo boste uporabili...saj je prava mala panacea (zdravilo za vse) in je nepogrešljiva v domači lekarni.

Pa vendar opozorilo, hipericin je fototoksičen, zato kožnih predelov, ki ste jih namazali s šentjanževim oljem, ne izpostavljajte soncu 8 ur po nanosu.

Še namig, najprej zacveti na Obali...na prvih hribčkih od Izole in Kopra. Nekje na začetku junija. V osrednji Sloveniji jo boste nabirali na poletni solsticij (od tu njeno ime) višje v planinah, nad 1000 meri, pa tudi še v avgustu.

Naberite še kak šopek za čaj pozimi...zelo prija, saj je šentjanževka rastlina sonca, ki ga v depresivnih dneh zime še kako manjka.

Pozdrav s Krete, v upanje, da komu pomaga napisano.
RANDOM_AVATAR
Classic
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 08 Jan 2018, 20:56
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 9 times


Vrni se na E-cigareta in zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov