Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

Doma narejene e-tekočinie, vse o bazah in aromah, o opremi in pripomočkih za pripravo le-teh

Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a boro » 23 Jan 2019, 20:16

Pozdravljeni,

vejpam nekje mesec in pol in zadnji teden sem tudi zmiksal svoje tekočine.

Baza Pink Mule 50/50 in 100 VG. Nikotin je od Vapini Nshot (18mg)

Zmešal sem 53/47 VG/PG 2% INW Black Cherry Tobacco in 4% CAP Vanilla Custard - Steep 16 dni (pretresanje skoraj vsaki dan, pustil tudi pokrovček priprt nekje 10ur).

Prvih nekaj potegov je odličnih, nekaj časa vejpam normalno, do ene ali dveh ur. Nisem chain vaper. Nato se postopoma začne pojavljati vedno bolj suh, voskast okus, jezik pa kot da se prekriva z voskom. Okus na jeziku še ostane tudi cel dan, pusti skoraj kemičen okus na jeziku in kot da rahlo peče.

Zmešal sem tudi simple aromo INW Shisha jagoda (6%) z 50/50 brez nikotina z 2% destilirane vode. Bilo je malo bolje, vendar se čez čas tudi pojavi čuden okus, in tudi sam vonj/okus ni pravi le po nekaj potegih, ne čutiš jagode...

Uporabljam Aspire K3 z 1.8ohm BVC glavo na čim manj W. Kolko glav sem že zamenjal raje ne povem. Vedno se potrudm da primam dobro in postopno dvigujem W.

Zelo me je presenetila tale tekočina:
http://juicedoctor.eu/hr/guerrilla/2905 ... results=20 (Naj bi bila tudi Shake n Vape)

Zmešana 8,5 % pri 50/50, 11mg NIC (skoraj dva tedna). Par potegom u redu, nato pa neverjetno izsušujoči potegi, jezik pa prične kot da se na na njem nabira vosek. Ostaja čuden okus. Izginja vonj po vaniliji, kokosu,....

Ali je lahko kaj narobe z bazo oziroma ali se arome še niso vnesle? Ali je lahko aroma zanič, slabe kvalitete ali ima kakšno sestavino ki je ekstremno izsušujoča? Sem premalo steepal? Je Aspire zanič?

Kupil sem tudi drug tank - Zenith D22 in nalil kupljeno tekočino, ki za zdaj po cca 1 uri deluje normalno. Torej naj ne bi bil problem Vapers Tongue... Nisem pa še probal dati teh tekočin v novi tank, ker potem samo stran zlivam kot do sedaj....

Kakšen nasvet, ker res obupavam, kupil sem pa za cca 120€ DIY robe :)

Lep pozdrav
RANDOM_AVATAR
boro
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 23 Jan 2019, 19:52
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a boro » 24 Jan 2019, 22:03

Hm, tudi na novem Zenithu se je žal izgubil okus :/. Prvi poteg po nekaj časa še ima vonj in okus, nato ne. Zgleda da je res nekaj narobe z mano. Ali vaperstongue ali alergija?
Madona kako je to bedno.
RANDOM_AVATAR
boro
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 23 Jan 2019, 19:52
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a coso423 » 28 Jan 2019, 18:44

Zdravo,

tudi sam uprabljam Zenith, sicer 4ml tankec in ti rečem da je OP... Naj ti opišem moje videnje, kajti za te težave katere imaš nimam odgovora. Mogoče, mogoče...

Sam uporabljam 70VG-30PG (kateri mi zelo paše), in mešam nikotin (6mg), plus pripravljeno Ry4 Cookie tekočino z 1.6OM grelno glavo (na testu trenutno cca 0.80OM).

Če se ne motim, sam uporabljaš 50VG/50PG??
Sem tudi sam uporabljal nekaj časa in ti povem, da izsuši po parih potegih.... mogoče bo tvoja rešitev ampak mogoče višja vrednost VG?

Pojdi do kakega VAPE shopa in sem prepričan, da ti bodo dali za probat različna VG/PG razmerja. Kakor se boš dogovoril z njimi...
RANDOM_AVATAR
coso423
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 29 Dec 2018, 08:36
Dane zahvale: 12 times
Prejete zahvale: 10 times

Re: Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a boro » 29 Jan 2019, 22:35

Hvala za info. Prva tekočina v tem je bila 40PG in 60VG. Sedaj sem z novo glavo dal 60VG 40PG in spet po dveh dnevih, še ne 3ml tekočine, je okus čuden.

Ne vem, nekaj pomoje delam narobe. Mi lahko poveš na kakšnih watih uporabljaš 1.6 glavo, in koliko airholov imaš odprtih?

ALi pa narobe vejpam? Potegi niso nikoli daljši od 2s, vmes pa tudi najmanj15 -20 sekund, nekako kot cigaret. Preveč vlečem ali premalo?
RANDOM_AVATAR
boro
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 23 Jan 2019, 19:52
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a coso423 » 29 Jan 2019, 22:54

boro napisal/-a:Hvala za info. Prva tekočina v tem je bila 40PG in 60VG. Sedaj sem z novo glavo dal 60VG 40PG in spet po dveh dnevih, še ne 3ml tekočine, je okus čuden.

Ne vem, nekaj pomoje delam narobe. Mi lahko poveš na kakšnih watih uporabljaš 1.6 glavo, in koliko airholov imaš odprtih?

ALi pa narobe vejpam? Potegi niso nikoli daljši od 2s, vmes pa tudi najmanj15 -20 sekund, nekako kot cigaret. Preveč vlečem ali premalo?


Na 1.6 imam na 14W in 3 airhole. Vse kar ti lahko povem, svetujem. Nažalost... :(
RANDOM_AVATAR
coso423
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 29 Dec 2018, 08:36
Dane zahvale: 12 times
Prejete zahvale: 10 times

Re: Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a boro » 29 Jan 2019, 23:16

Maš kakšno posebno tehniko priminja glave?
RANDOM_AVATAR
boro
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 23 Jan 2019, 19:52
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a k2b » 30 Jan 2019, 01:25

Pozdravljen Boro,

če prav berem - z kupljeno e-tekočino teh težav ni?

Nekaterim ne paše baza Pink Mule - je bilo že nekaj pisanega na to temo - zgleda kakšna posamezna serija/batch mal čudna
Za Vapini NIC tudi ne vem....ampak če ni težav z kupljeno tekočino :cry: :shock:

Mogoče je tudi kaj narobe s temi glavami - al slabo natapajo ali kaj podobnega?
Si to vzel v SLO vape shopu al z neta/ebaya?


Res bi moral probat 1 uredu delujoč atomizer z kakšno dobro etekočino....
Pa vodo pij vmes ali kaj ne preveč sladkanega ker drugače pol itak sluznice dehidrirajo.

Upam da si najdeš nek optimalen vejp - večina nas je imela težave na začetku dokler ni našla nekega optimuma zase ...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a coso423 » 30 Jan 2019, 17:00

boro napisal/-a:Maš kakšno posebno tehniko priminja glave?


Sem prelen da bi se kakroli poglabljal v detajle kaj in kako.... Plug&Play, sicer počakam kakih 5min ;P potem pa gasa :)

Zaenkrat vse stvari kupujem fizično v trgovini, kjer povem svoje želje ter težave. Moram reči, da še ni bilo stvari katere ni bilo mogoče rešiti. Je sicer malo dražje ampak...

Upam, da boš rešil svoje težave samo ne obupat :)
RANDOM_AVATAR
coso423
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 29 Dec 2018, 08:36
Dane zahvale: 12 times
Prejete zahvale: 10 times

Re: Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a boro » 02 Feb 2019, 10:46

k2b napisal/-a:Pozdravljen Boro,

če prav berem - z kupljeno e-tekočino teh težav ni?

Nekaterim ne paše baza Pink Mule - je bilo že nekaj pisanega na to temo - zgleda kakšna posamezna serija/batch mal čudna
Za Vapini NIC tudi ne vem....ampak če ni težav z kupljeno tekočino :cry: :shock:

Mogoče je tudi kaj narobe s temi glavami - al slabo natapajo ali kaj podobnega?
Si to vzel v SLO vape shopu al z neta/ebaya?


Res bi moral probat 1 uredu delujoč atomizer z kakšno dobro etekočino....
Pa vodo pij vmes ali kaj ne preveč sladkanega ker drugače pol itak sluznice dehidrirajo.

Upam da si najdeš nek optimalen vejp - večina nas je imela težave na začetku dokler ni našla nekega optimuma zase ...


KUpil tank in glave na lepetitvapoteur, vse legit in original, Ampak vedno bolj se mi zdi da nekaj sam narobe delam, premalo tekočine pride v vato pomoje in nato bolj na suho vlečem, samo rpi jucih 50/50 60/40 ne bi smelo bit težav pomoje...

Tekočina ki je bila zanič pa je INW Black Cherry sem ugotovil. Preprosto pusti neko kemijo v ustih, počakam da bo starana mesec in pol pa ponovno probam, amapk do sedaj pa ogabno.

In bom poizkusil še na večjih watih vejpat, mogoče preveč božam tank :)

Hvala za info
RANDOM_AVATAR
boro
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 23 Jan 2019, 19:52
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a coso423 » 15 Feb 2019, 22:43

Mali Update:)

sam uporabljam, Innokin Zenith MTL Tank 4ml kateri mi je trenutno OPie....

Malo o grelnih glavah, o katerih ne slišim vidim ali kako dugače zelo malo... Vse grelne glave katere sem preizkusil so po mojem osebnem mnenju OP....

1.6 OM (10W-14W), super okus, oblakec je zadovoljiv :/, kratka življenska doba :( (cca 2-5 VAPING dni)

0.8 OM (15W-18W), še enkrat super okus, oblakec OP kar se tiče M2L po mojem mnenju, življenska doba OPie, VAPE, VAPE, VAPE, VAPE, few dayz later, like 15-20, mby (mogoče, mogoče)...

0.5 OM (14W-19W), trenutno na testu!!!!trenutno furam na 14W, okus 25% (recimo, po občutku) boljši kot na prejšnih grelnih glavah,
oblakec beri 0.8 OM, glede na razpon W lahko rečem, da je vse med LOW, MED and HIGH W porabo. Za vsakega se bo našlo nekaj kar potrebuje.
Tu so še osebne želje katere mora uporabnik sam preizkusiti oziroma najti....

To je samo moje osebno mnenje in mišljennje. Če je komu v pomoč, super drugače pa jebi ga;P

VAPEon ;P
RANDOM_AVATAR
coso423
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 29 Dec 2018, 08:36
Dane zahvale: 12 times
Prejete zahvale: 10 times

Re: Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a boro » 16 Feb 2019, 11:37

kakšen juice pa vejpaš, koliko airflowa in kakšne w na recimo 1.6 coilu?

A je možno coil uničit na manjših watih? recimo na 10 - 11 pri 1.6?
RANDOM_AVATAR
boro
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 23 Jan 2019, 19:52
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Diy ejuice je zanič, suha usta, zanič baza?

OdgovorNapisal/-a coso423 » 16 Feb 2019, 21:59

Vse imam 7VG/30PG in 6mg NIC, nekaj kupljenih etekočin, nekaj narejenih, nekaj razrečenih itd... Na 1.6OM 14W, zmanjšal na 12W in 3 airhole... Kar se mene tiče sem zaključil z 1.6OM grelnimi glavami.

Mislim da lahko, dry hiti. Se držim nekako tako, ko ostane 1/4 tankca potem nafilam polno, da je vedno dovolj tekočine notri.
RANDOM_AVATAR
coso423
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 29 Dec 2018, 08:36
Dane zahvale: 12 times
Prejete zahvale: 10 times


Vrni se na E-tekočine DIY - naredi sam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron