DRAG 2

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

DRAG 2

OdgovorNapisal/-a Nejc8a » 05 Avg 2019, 05:44

Zdravo.Sem začetnik v vejpanju in uprabljam mod Drag 2-177w.Zanima me, kdaj vem da je treba menjati grelno glavo in katero izbrati.A moram kupiti za ta model ali pašejo tudi druge.Po spletu vidim, da se menja tudi tuljavo, bombaž... Verjetno je to odvisno katero napravo uporabljaš.Z vejpanju sem začel, da bi poskusil opustiti cigarete, vendar še kar kadim, kot tudi vejpam.Res pa je, da zaenkrat uporabljam tekočino brez nikotina.Od začetka sem mislil, da je nikotin v vsaki tekočini, šele kasneje izvedel da ni tako in tudi da si lahko tekočino narediš sam.Kaj potrebuješ za pripravo svoje tekočine in postopek.Začenjam iz nule in me vse zanima.Zato prosim brez nepotrebnih komentarjev.Trenutno uporabljam grelno glavo, ki je bila zraven imam pa še eno zapakirano, malo drugačno, ki je tudi bila v kompletu.Na spletu sem tudi videl prispevek od suhih zadetkih (dry hits) in da nekateri z iglo prebijejo bombaž na grelni glavi, da se izognejo dray hits.Kako je s tem? A je to tisti okus, ki včasih nastane po zažganem? To se mi občasno zgodi, vendar redko.V glavnem me zanima vse.In ne prosim z komentarji, kot so da naj pokličem v trgovino z vejpi in mi bodo vse povedali.Vem to.Ampak na forumu je veliko več ljudi in veliko več mnenj.Zato sprašujem tukaj.
Vsem hvala za odgovore.
RANDOM_AVATAR
Nejc8a
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Jul 2019, 21:07
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: DRAG 2

OdgovorNapisal/-a coso423 » 06 Avg 2019, 09:51

Nejc8a napisal/-a:Zdravo.Sem začetnik v vejpanju in uprabljam mod Drag 2-177w.Zanima me, kdaj vem da je treba menjati grelno glavo in katero izbrati.A moram kupiti za ta model ali pašejo tudi druge.Po spletu vidim, da se menja tudi tuljavo, bombaž... Verjetno je to odvisno katero napravo uporabljaš.Z vejpanju sem začel, da bi poskusil opustiti cigarete, vendar še kar kadim, kot tudi vejpam.Res pa je, da zaenkrat uporabljam tekočino brez nikotina.Od začetka sem mislil, da je nikotin v vsaki tekočini, šele kasneje izvedel da ni tako in tudi da si lahko tekočino narediš sam.Kaj potrebuješ za pripravo svoje tekočine in postopek.Začenjam iz nule in me vse zanima.Zato prosim brez nepotrebnih komentarjev.Trenutno uporabljam grelno glavo, ki je bila zraven imam pa še eno zapakirano, malo drugačno, ki je tudi bila v kompletu.Na spletu sem tudi videl prispevek od suhih zadetkih (dry hits) in da nekateri z iglo prebijejo bombaž na grelni glavi, da se izognejo dray hits.Kako je s tem? A je to tisti okus, ki včasih nastane po zažganem? To se mi občasno zgodi, vendar redko.V glavnem me zanima vse.In ne prosim z komentarji, kot so da naj pokličem v trgovino z vejpi in mi bodo vse povedali.Vem to.Ampak na forumu je veliko več ljudi in veliko več mnenj.Zato sprašujem tukaj.
Vsem hvala za odgovore.


Dragi Nejc,

Prvič. Je tako, da več glav več ve. Smo tukaj, da si pomagamo med sabo in da pomagamo začetnikom vejpanja.

Drugič. Za vsakega novega uporabnika je priporočjlivo, da si prebere (Pravila in pogoji) link:https://slo-vaper.com/pravila-in-pogoji-t3.html, kaj in kako.

Tretjič. Še enkrat, ti podam isti odgovor. Link: https://slo-vaper.com/drag-2-t998.html

Četrtič. Tvoje informacije so nekako polovične, tako da, lahko se zgodi, da dobiš čisto napačne povratne informacije.

In na koncu, ti toplo priporočam obisk VAPEshopa. :D Tam boš dobil vse potrebne informacije katere iščeš, kot tudi samo DEMONSTRACIJO, kaj in kako tvoj VAPE naprava deluje... Točno ti bodo povedali katero grelno glavo, kater sok, kdaj menjati, kako razstaviti in sestaviti, skratka vse.

Če boš imel malo sreče, lahko oddideš še z kakim priboljškom zastonj :lol:

Lp, coso423
RANDOM_AVATAR
coso423
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 29 Dec 2018, 08:36
Dane zahvale: 12 times
Prejete zahvale: 10 times

Re: DRAG 2

OdgovorNapisal/-a Nejc8a » 06 Avg 2019, 23:53

Ja imaš prav. Problem je samo v tem, da ni nikjer v bližini kjer živim vape shopa.Mi je pa malo daleč iti do Ljubljane ali v Maribor, po par informacij. Zato sem se obrnil na forum.
RANDOM_AVATAR
Nejc8a
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Jul 2019, 21:07
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: DRAG 2

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Avg 2019, 15:49

Pozdravljen Nejc8a (upam da nickname ne pomeni da hodiš v 8a :D )

Glej - kot ti je že @Coso423 povedal - malo preberi forum - poglej Youtube za konkretno tvoj komplet od Voopooja - mogoče se ti oglasi tudi kak uporabnik ki isto zadevo uporablja.
Setov je milijon in SLO je majhna - tako da je tudi verjetnost da nekdo uporablja ravno tvojo glavo oz. atomizer ni ravno ogromna...

Se pravi - kupil si komplet - če pustimo sam mod pri strani zaenkrat si dobil poleg moda v kompletu:

VOOPOO UFORCE T2 Sub-Ohm Tank Features:

25mm Tank Diamenter
28mm At Widest Point
3.5mL Standard Juice Capacity
8mL Maximum Juice Capacity
Superior 304 Stainless Steel Construction
Pyrex Glass Reinforcement
Quick Vent Channel Design - Rapid Heat Discharge
Short Chimney - Flavor-Focused
UFORCE OCC Coil Technology
0.4ohm U2 Dual Coil - rated for 40-80W
0.2ohm N3 Triple Mesh Coil - rated for 65-100W

Convenient Sliding Top-Fill Method
Precision Triple Auxiliary Bottom Airflow Control
14mm Resin Widebore Drip Tip - Vibrant Colorways
24K Gold-Plated 510 Connection
Includes:

1 DRAG 2 177W Mod
1 UFORCE T2 Sub-Ohm Tank
1 0.4ohm U2 Dual Coil
1 0.2ohm N3 Triple Mesh Coil
1 Spare Glass Tube (3.5mL)
1 MicroUSB Cable
1 Spare Parts Bag
1 Instructional Manual
1 Warranty Card


Za glave se drži priporočila proizvajalca o moči ki jo nastaviš.Ponavadi ni treba nove glave nekaj luknjat z iglo - samo pustiš jo cca 10 min da se bombaž natopi z etekočino.
Glave se kupuje namenske - se pravi točno te za ta atomizer - včasih se kasneje če je model popularen pojavijo tudi OEM nadomestne glave ali kloni glav. Včasih pašejo tudi glave drugih proizvajacev - Google je tvoj prijatelj in malo posrčaj :D

Sama nabava glav - če nabavljaš iz tujine je precej ceneje - moraš pa čakat cca 2-3 tedne - tu sem jih našel ugodno za 5pack (preverjena trgovina)
https://www.sourcemore.com/voopoo-uforc ... -4ohm.html

tripple mesh malo dražje
https://www.sourcemore.com/voopoo-uforc ... -2ohm.html

tu še malo ceneje
https://www.aliexpress.com/item/3295353 ... b201603_53

iskanje v SLO pod nadomestne glave za Voopoo Uforce mi ni dalo rezultatov.

Dry hit je lahko tudi zaradi visoke koncentracije arome v ejuicu po recimo 5 in več porabljenih tankih - ni lih dry hit ampak bolj burn hit - okus spremenjen, bled, rahlo na zažgano - na samem grelnem elementu (žica ali mesh) je že toliko usedlin komponent arom da se to malo žge...

Tako da ko se naučiš optimalno uporabljat svojo vape napravo in imaš nekaj grelnih glav - se lahko tudi posvetiš pripravi svoje etekočine.

Stvar je preprosta - naročiš bazo in nekaj arom ter zmešaša. Če si neučakan in rabiš ejuice čimprej - nabaviš shake and vape aromo ki je uporabna par ur oz. vsaj 12 ur po mixanju.
V bazo vliješ predpisan % arome in stresaš stekleničko kolikor lahko par minut - in to je to.

Napiši malo kateri okusi so ti všeč - kaj si dosedaj vejpal in ti je sedlo - da vemo približno...

Kar pogumno - se ga beremo :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron