Pozdravljam ...

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Pozdravljam ...

OdgovorNapisal/-a fortitudo » 07 Jul 2014, 09:03

Živjo,

Ker se v teh poletnih dneh bolj potepam, kot pa sedim za tipkovnico, je preteklo kar nekaj vode med registracijo in prvim postom (za kar se moderatorju, ki me je že pozval, naj se "obelodanim" iskreno opravičujem).

Torej: z vejpanjem sem (po 20 letih kajenja) pričela lansko jesen. Razlog je bil preprost: hladni dnevi in prav nobene želje po zmrzovanju zunaj ob čiku. Za začetek sem si kupila en mini e-cigaretek in hitro ugotovila, da je z vsem tistim polnjenjem in menjavo mini tankcev čisto preveč dela. Zdaj je zadeva že passe in imam več različnih modelov, različne baterije in več razpršilcev, porabim pa ca. 2-3 ml nizkonikotinskih tekočin na dan. Pol leta sem bila striktno na pari in na varnem v toplih prostorih, v teh toplih dneh pa včasih še prižgem kakega analognega, priznam...

Sem precej lene sorte in se mi ne ljubi ravno ukvarjat s kako "težko mehanizacijo", obnavljanjem grelnih glav in podobno znanostjo. Važno mi je predvsem, da baterija zdrži čim dlje, da ima nastavljivo izhodno napetost in da imam ves čas na voljo vsaj tri polne tankce različnih okusov :). No, če bom v prihodnosti vendarle imela kako zmogljivejšo in naprednejšo zadevo, jo bom vsekakor uporabljala doma, ker sem bolj drobne sorte in bi s tistim krepelcem na cesti verjetno izgledala kot kak zablodeli karakter iz cyber punk filmov.

Kar se tiče mojih nadaljnih načrtov z vejpanjem bi rada predvsem sprobala kake nove opcije na področju tekočin. Pa me zanima, če se mogoče tudi pri nas obeta kak sejem oziroma podoben dogodek, kjer bi se dalo kaj podegustirat, sprobat kako opremo, se naučit, kako sam zmešaš tekočine ipd....nekaj podobnega sem žal pred kratkim zamudila v Parizu...menda je bilo res množično obiskano.

Pa še moja najljubša nedavna anekdota z vejpanjem: ne morem pozabit osuplega obraza neke zelo glasne in zelo "pametne" Američanke, ko smo stali v vrsti pred eno od pariških znamenitosti, jaz sem pa ravno zalaufala svoj e-čik. Najprej osuplost in ogorčenje (kako si drznem smraditi človeku direktno v obraz), sekundo potem pa telečji pogledi, ko smrada ni in ni bilo od nikoder... :lol: :lol:

No, pa lep dan vsem!
RANDOM_AVATAR
fortitudo
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 10 Jun 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Jul 2014, 17:39

Pozdravljena na forumu!

Da res je - poslal sem zasebno sporočilo vsem ki so registrirani na forumu in se še niso predstavili da napišejo kaj v temo "Predstavi se..." - no tvoje pravičilo res ni potrebno - lepo da si se oglasila.
(Nekdo mi je npr.napisal samo NOČEM! - pa tud prav če noče :lol: )

Upam, da boš na forumu našla čimveč zanimih tem, lahko jih tudi sam začneš v ustreznih rubrikah in da se boš dobro počutila kljub nekaterim zelo "živahnim" debatam ki tukaj včasih potekajo
Slika

Če se ti ljubi lahko napišeš tdi kakšno opremo uporabljaš - lahko pa tudi kaj čisto tretjega...

Torej še 1X Slika

in se ga beremo !

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a fortitudo » 08 Jul 2014, 08:17

Ja hvala za dobrodošlico

Glede moje opreme, nič posebnega oziroma nič takega, ob čemer bi se hardkorašem dvignile obrvi :)...imam dva izdelka na "O" (Elipsa), ki sta bolj za terenske situacije in za te namene čisto fajn in elegantna rešitev.

Za domačo uporabo in za stresne trenutke na delovnem mestu imam pa dve twist bateriji, enega Kangerja in dva X.Jeta. Zaenkrat sem popolnoma zadovoljna s tem, za pomoč pri izbiri slednjih se pa kar na tem mestu zahvaljujem šefu Pyursmoka, ki se je zelo potrudil z mano, potem, ko sem imela eno precej nesrečno izkušnjo z eComom (vse skupaj je bilo bolj podobno pitju po slamici kot parjenju).

Idealen e-čik? (to sicer paše bolj v eno drugo rubriko. če se ne motim). Tak, da vsaj dva dni ni treba razmišljat o polnjenju baterije (tudi sicer me ne zanima kako pametne so moje elektronske naprave, samo baterije naj čim dlje zdržijo), vendar ne spet prevelik in pretežek, s tankom tam nekje 2-3 ml in grelno glavo, ki res dobro dela vsaj 3 tedne (vse do sedaj preskušeno mi optimalno dela tam nekje do dva tedna, pri tem da nisem non stop "priklopljena", tankce pa čez dan tudi menjavam). Pa možnost polnjenja brez odvijanja oziroma navijanja baterije pri tavečjih variantah bi imela - tu bi sicer eComova rešitev zmagala, če ne bi bilo drugih problemov. No, bomo videli, kaj bodo še izumili in kako se bo ta scena razvijala naprej.

Toliko za sedaj...aja pa kot že rečeno: mogoče bi si začela sama mešat tekočine, ker sem na tem področju precej izbirčna...sploh če bi mi kdo malo razložil osnove, da ne bi kar eksperimentirala v prazno - saj menda ni težko?
RANDOM_AVATAR
fortitudo
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 10 Jun 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Rawr » 08 Jul 2014, 13:05

Pozdravljena :D

DIY tekočine so res na izi in njami :)

Čisto na kratko! Potrebuješ PG, VG, arome in nikotin. PG, VG in nikotin si namešaš v poljubnem razmerju, vse dobro premešaš recimo s penjalnikom za mleko. Nato pa mešanico hraniš v flaški in jo preliješ v male flaške, v katere dodaš nekje 5-10% arome, dobro premešaš, daš v temen prostor in v kakem tednu ali dveh so zadeve lepo premešane med sabo in primerne za uparjanje.

Prednosti? Točno veš, kaj vejpaš-nobenih čudnih dodatkov, vejpaš mešanico narejeno po tvojem okusu in zadeva je mnogo ceneješa, kot že narejene tekočine. Več o tem pa v podforumu e-tekočine.
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ovale » 10 Jul 2014, 13:25

Dobrodošla na forum!

Kar se tiče modela eCom, lahko zadeva postane precej problematična.
Ko prične "zamakat", ga je namreč zelo težko ponovno vzpostaviti. :?
Potrebno je razstaviti in očistiti tank ter dobro posušiti uparjalnik.

Ponavadi je razlog v tem, da pride v uparjalnik preveč tekočine, kar lahko ustvari vzgon, ki povleče tekočino iz tanka v sredinsko cev, za dovod zraka. Velikokrat se to lahko zgodi, če v tanku ni dovolj tekočine ali pa je uparjalnik dotrajan. Previdnost ni odveč, tudi pri polnjenju tanka s tekočino, potrebno je polniti počasi - po kapljicah.

Te težave so bile veliko bolj pogoste pri prvih serijah, zadevo pa jim je uspelo izboljšati z namestitvijo dodatnega tesnilca v notranjosti tanka pri novejših serijah.
Uporabniški avatar
ovale
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 21 Maj 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 4 times
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a fortitudo » 10 Jul 2014, 17:45

Ovale - saj, saj, ze slisano, tudi veckrat prebrano po tujih forumih, sploh po celem tednu matranja clovek poskusa ugotovit, ce je res edini nesrecnik, ki se mu to dogaja ... no, midva z ecomom sva zakljucila sodelovanje, ker zakaj bi se pa clovek mucil, ce mu vse druge zadeve delujejo b.p.

Rawr - pregledala diy rubriko ... huh ... ja se zmeraj bi raje, da mi kdo kaj podemonstrira, ker vidim da so poleg sestavin v igri se razni pripomocki.
RANDOM_AVATAR
fortitudo
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 10 Jun 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 11 Jul 2014, 00:54

DIY tekočine - mogoče je za prvič najbolj primerno če kupiš že narejeno nikotinsko bazo - vedeti moraš samo kolikšno stopnjo nikotina uporabljaš
- 6-9-12 mg/ml ali bolj preprosto 0,6-0,9-1,2mg. To lahko pogledaš na tekočinah ki jih uporabljaš sedaj in ti najbolj ustrezajo.(vidim da si napisala "nizkonikotinske" poglej na flaško - sigurno piše)
Potem se pač nekje profiliraš okoli tekočin : si bolj na sadni strani, tobačni, kakšni kremasti sesert okusi, etc....
Nabaviš par arom + 100 ml že narejene baze in zmešaš, pretreseš, pustiš kak dan, dva (sadne) 2 tedna ali več (tobačne).

Najboljše da odpreš svojo temo v e-tekočinah pa bomo sproti. Sejma oz. workshopa vsaj organizianega verjetno ne bo še tako kmalu - lahko ti pa kdo pokaže ki živi kje blizu.
tebe .Mal napiši kaj si kej sprobala pa kaj ti je bilo všeč in kaj absolutno ne.

Zgleda neka znanost - pa ni. Osnovni procentni račun, par plasti?nih flašk 10-20 ml pa ena insulinska injekcija s skalo po 1/10 ml - lahko pa tudi kapljaš arome in tudi ne rabiš injekcije.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron