Ovale - vsi modeli

Kako se modeli elektronskih cigaret razlikujejo med seboj? Kateri model je pravi za vas?
Vse o baterijah, razpršilnikih in ostali osnovni opremi.

OdgovorNapisal/-a Jest » 16 Jun 2014, 14:15

Kot kaze se prenavlja... Vsaj ce probam iti na to stran, se samodejno premusmeri na FB profil, kjer pise tole:

Slika
Uporabniški avatar
Jest
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Medvode / Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a quest » 16 Jun 2014, 15:43

Prenova strani poteka.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a Rawr » 17 Jun 2014, 20:29

Tako, pa sem se oglasil v Ovale. Vtisi so pozitivni, tako o prodajalcu, kot o tekočinah in opremi, ki je na voljo za test! Sprobal sem ene 10 različnih tekočin na elipsu, ecom in tudi cylo in vse so ble ok, dovolj okusne tudi za bolj razvajenega vejperja,vse brez kakega umetnega priokusa ali kaj podobnega. Cylo me glede na večje dimenzije in pričakovan večji performance ni ravno prepričal, ne poznam pa podrobnosti in specifikacij. Ecom je elegantna dolga baterija z novim uparjalnikom, ki ima nastavljiv pretok zraka, solidno delovanje in nič kaj več. Zelo pozitivno pa me je preseneto elips s svojo majhnostjo, zelo dobro izdelavo jeklenega ohišja in pa dobro delujočimi grelnimi tuljavami, ki so sicer na trgu že od 2011 , vendar dajo spodobno količino pare, skoraj kot protankglave, isto single coil. Okus pa se mi je zdel isto dober, če ne boljši. S čisto svežo tuljavo bi morda bilo še boljše... Tuljave zaradi posebnega načina dovajanja tekočine zagotovo niso primerne za čisti vg, kako redkejšo mešanico pa bi morale prebavit brez problema.

Probal sem od tobaka, konjaka, absinta pa tudi nekaj sadnih in likoriče. Marelica s kančkom tobaka je prav njami, sem jo kar kupil. Rad imam sadne okuse in to vejpam in mi je kot zajtrk, kosilo in večerja. :) Dobre tobačne (tobačno sadne), za mene unikatne tekočine pa so kot sladica. Vsake tolko zelo zapaše, nebi pa mogo tega vejpat celi dan, ker bi mi blo slabo, kot po kili čokolade. :lol: Žal mi je da nisem sprobal še breskve, ampak se mi je spet mudilo :roll:

Najboljši vejp je bil zanimivo z elipsom, ergonomična oblika in majhnost (350mah baterija) pa sta še dodatni plus. Cena je kakršna je, ni pretirana (ker maš garancijo, 2 bateriji?+2 uparjalnika, dodatne tuljave in pa takojšnjo dobavo) ni pa nizka. Tako nekak. :)
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Jest » 17 Jun 2014, 20:52

Mi je vse tvoj komentar... :D Me je kar malo strah tukaj karkoli pisati... ker je drugace debata bolj napredna... in sem dobil obcutek, da Ovale ni ravno med najbolj priljubljenimi... Saj naceloma vem, zakaj je tako (je kb2 razlozil enkrat preko ZS) ...

No meni je tudi od tega, kar sem probel, najbolj vsec prav Elips-C ... imam pa tudi eCom in pred kratkim sem nabavil se eRoll (enaka kot eMini od Ovale)... Te so bolj za rezervo... dajo pa za svojo majhnost tudi dober okus in dovolj pare... le prav dolgo ne drzijo, ker imajo posodico zelo majhno...

Skratka... najbolj vsec mi je Elips-C... in tega tudi najvec uproabljam. Prav tako so mi dosedaj Ovale tekocine se najbolj vsec (imam zaenkrat sicer le dve (Avana in Black Riserva) sem pa v stacuni probal ze kar nekaj drugih, ki so mi tudi vsec... Poleg teh tekocin sem dosedaj probal se Dekang (Duff in USA Mix), Liqua (Coffee, Mints, Apple in American Blend), Beli Dim (Premium Vanilla), Five Pawns (Gambit) in JoyeTech (Peach) ... Se najbolj vsec od teh, ki jih imam, mi je Black Riserva, Avana, Apple in Mints ...
Uporabniški avatar
Jest
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Medvode / Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a Rawr » 18 Jun 2014, 11:07

Ja probam objektivno opisat zadeve! Dekang tekočine ti niso ble bljak?! No, včasih tudi kitajci zadanejo :) Si pa probal tobačne, ki tako ali tako niso ne vem kaj verjetno, pri sadnih pa bi se pomojem poznalo, da ni to to (vsaj tak sem že nekajkrat prebral na ecig). Liqua je že dosti boljša izbira, ker ima flavourart arome tako kot ovale tekočine, če se ne motim.
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Jest » 18 Jun 2014, 11:14

Dekang niso nic posebnega... jih bom pocasi ponucal :) Bljak mi je recimo Vanilla od Beli Dim (na sreco sem ga dobil "for free" :P )... prevec osladna... Pa Coffe od Lique mi tudi ni vsec...

Sem pa probal recimo Vanilijo od Ovale... mi je pa sprejemljiva ... Pa neko kavo (capuccino mogoce... nevem tocno) sem zadnjic probal, pa je bila tudi OK
Uporabniški avatar
Jest
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Medvode / Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a ovale » 03 Jul 2014, 21:34

Lep pozdrav vsem skupaj!

Rawr: se te spomnem, si naletel ravno na mene v trgovini. Če bi omenil da delaš review, bi še kakšno rekla na to temo.Tuljavce na testnih modelih elips niso bile glih na nivoju, smo jih zamenjali šele pred kratkim, isto velja za eCom. Kar se cylota tiče, nisem prepričan, da si ga probal na 3.3 oz na 4.2., tko da...

btw: Ovale ima lastno proizvodnjo arom pri Life Italia Prodotti S.r.l., nobene veze s Flauvor Art.

Jest: tudi ti si naletel name s to tobrbico, se spomnem. luštna zadevca, glede na to, da je Ovale malo zaspal s temi etuiji, mirne duše priporočam tistim, ki ne marajo nositi stvari okrog vratu.

Alansi: izgleda, da je bil na delu spletni škrat. Uparjalniki trajajo cca mesec, no, odvisno tudi od tega, koliko kdo vejpa. Če vejpaš 1-2 ml na dan, potem trajajo en mesec +/- teden, kot je že pravilno povedal Vaperu.


BTW: www.ovale.si je ponovno vzpostavljena.
Uporabniški avatar
ovale
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 21 Maj 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 4 times
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a Rawr » 03 Jul 2014, 21:51

Želel sem povsem nabvaden obisk trgovine kot navaden potrošnik in test ecig in tekočin, ki jih prodajaš, zato nisem nič omenil. Dejansko me je zanimala zmogljivost teh malih grelnih tuljav, ki že lep čas niso bile posodobljene. Ob primerni napetosti dajo od sebe več, kot bi pričakoval! Količina pare je jasno predvsem odvisna od količine vg v tekočini, okus pa je bil povsem na nivoju z recimo kangerjevimi in aspire grelnimi glavami. 8)

Čisto možno, da je bil cylo nastavljen na nizko izhodno napetost. Pa sem omenil tam, da ne da dovolj od sebe in mi ni tako všeč, recimo v primerjavi z elyps in sploh če primerjaš velikost med njima. Potem pa sma zgleda padla v kako drugo debato in pozbla na cylota, ker je bil elyps tolko bolj zanimiv!

Ovale marelica + soft tobacco je resnično huda tekočina za moj okus. Kako to dela na magmi, sick :) Bo počasi treba nabavit novo, pa breskev+soft tobacco me mika in mi je žal da nisem probal... Je možno kupit kak tester, par ml? Kaj pa kakšen popust za člane Slo-vaper foruma ? :D
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ovale » 05 Jul 2014, 05:36

Magma je tista reč, z gumbom od spodaj, ki si jo imel zadnjič s sabo?

Testerjev načeloma nimamo.

Nudimo pa precejšnje količinske popuste na tekočine.

Smo razmišljali, da bi dali nek poseben popust za člane foruma, ampak se bojim, da bi s tem razjezili admine.
Uporabniški avatar
ovale
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 21 Maj 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 4 times
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a Rawr » 05 Jul 2014, 11:10

Magma je rda uparjalnik, tisto zadnjič pa je bil mehanski mod Nemesis z gumbom spodaj, gor pa je bil navit kayfun 3.1 :wink:

Mislim, da nebi smel bit problem s popustom, sicer pa bo k2b več napisal.
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Rawr » 10 Jul 2014, 11:37

Je E-com res Ovale izdelek?! :idea:

https://www.youtube.com/watch?v=wqmNPNeVsYM
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ovale » 10 Jul 2014, 18:10

eCom se prodaja pod dvema blagovnima znamkama, Ovale in Joyetech. Od začetka je bil eCom sicer zasnovan in namenjen liniji Joyetech, vendar pa se trenutno trži tudi pod blagovno znamko Ovale (samo 650mAh črne barve), zaradi zakasnitev pri prihajajočem modelu Ovale eClo.
Uporabniški avatar
ovale
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 21 Maj 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 4 times
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a Jest » 26 Jul 2014, 10:24

Sem vceraj nabavil Ovale baterijo za eCom (650 mAh), ker mi je 1000 mAh prevelika... in lahko potrdim, da je sama izdelava enaka... vsaj na prvi pogled... Od prej imam Joyetech eCom s 1.000 mAh baterijo... sedaj sem gor nasraufal Ovale 650 mAh baterijo in pase kot "ata na mamo" :) ... Je pa zacuda Ovale baterija cenejsa... Ta je bila v Ovale stacuni v Tavcarjevi 30? ... Pol urce prej sem bil v stacuni Pyursmoke v Zupancicevi jami in tam je rekel, da je Joyetech 650 mAh baterija za eCom 39,90? ... So pa od Joyetech-a grelne glave cenejse :) ...

Slika

Slika Slika

Slika Slika
Uporabniški avatar
Jest
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 41
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Medvode / Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a mateb » 26 Jul 2014, 12:05

A, se spomnim. :wink: Cene, ki sem ti jih rekel so bile stare. So jih znižali pa nisem opazil in posledično tudi pri sebi nisem uredil, za kar se iskreno opravičujem.

Uglavnem, zdaj je urejeno in posodobljeno z uradno ceno:

- 650mAh: 30,39?
- 1000mAh: 33,00?
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times

Prejšnja

Vrni se na Modeli elektronskih cigaret - osnovni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron