Lep pozdrav!

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Lep pozdrav!

OdgovorNapisal/-a Izy » 09 Jul 2014, 14:09

Forum že nekaj časa dnevno berem. Nasplošno dosti berem forume, pišem zelo malo, razen, če imam res pameten odgovor in sem zraven ob pravem času.

Na drugem slo forumu se se registrilal, da pokomentiram kreganje okrog "O" znamke in ostalih. In bom še tukaj objavil mojo predstavitev.

Kadim že približno 15-20 let. Prva lete je bila to bol kafe varianta za po terasah. Med služenjem vojaškega roka so zadeve prvič malo ušle iz nadzora.
Vsaka pavza se je začela z besedo enega skadimo in gremo dalje, potem pa dajmo še enga na hitro..... Kajenje na ukaz skoraj.
Po končani vojaščini so bili cigareti redno zraven v avtu, kamorkoli semo že šli.
Zadnja leta so se pohajanja po kafičih zmanjšala na minimum. Družba se je "poročila" otroci itd...
Torej so kafeji postopoma prešli na domače območje in kajenje tudi.
Precej hitro se me je prijela navada kajenja za kompjuterjem, ki ni prinesla nič dobrega. Škatlica je čez noč bila že skoraj premalo.
Med prvimi letošnjimi prazniki sem skadil toliko, da me je začela boleti glava, pekoče grlo... Bilo je pač slabo vreme in sem bil večino časa za compom.
Takrat sem začel iskat alternativo. Po parih urah iskanja na netu sem se odločil, da nabavim ecom. Sicer nisem Apple fan, ampak nimam nič proti lepim in uporabnim izdelkom. Naročim v slo online prodajalni + nekaj tekočin. Sicer ne vem čez koliko časa dobim odgovor, da ecoma nimajo na zalogi. OK, bom potrpel. Pridejo prvomajski prazniki. Spet obilo časa za raziskovanje. Prva stvar me zmoti sama kregarija okrog "O". Nakar ne najdem nobene nepristranske predstavitve nobenega njihovega modela. Niti pozitivnih komentarjev na tujih forumih. Prijazno prekličem naročilo, ker imam v palnu naročiti nekaj njihovih e-tekočin in Elips, morda. Tu lahko pohvalim hiter odziv in vse bp.
Na Ebay-ju naročim prvi starter kit in par poceni tekočin iz UK. Naročil tudi iz slo spletne trgovine komplet z prednapolnjenimi kartušami.
Prvi pride komplet iz slo. Hmmm... Nekako mi ne ustrezajo tobačni okusi, kar vem sedaj in sem jih preizkusil kar nekaj različnih in od različnih proizvajalcev. Ta komplet je nekako ostal v predalu. Sigurno ob priliki še preizkusim ostale možnosti za ta komplet,

Iz UK dobil twin Evod kit. Poceni ponaredek verjetno. Preizkusim vse tekočine ki so bile zraven. Spet hmmmm... To je to? Malo pomešam tekočine med seboj, bolje.

Zraven Evoda je bil tudi kupon za popust na njihovi spletni strani. Zato sem pregledal vso njihovo ponudbo in nastala je zelo polna e-košarica. Kup baterij, Kangerjevih tankov, e-tekočin.... Oprema mi je nekako zadostovala, tekočine še vedno žalost.
Na forumu najdem, da imam nekako še v dosegu trgovino Belidim. Tukaj vsaka čast Črtu, ker mi je res pomagal kot začetniku najt dobri tekočini, ki sta bili po mojem okusu. Five Pawns - Gambit in Snake Oil. Imam še nekaj ostalih njihovih. Včeraj sem bil spet tam in tudi tokrat nabavil par različnih tekočin. Lahko sem preizkusil ogromno tekočin. Tobačni okusi mi enostavno ne ustrezajo, nekaj ostalih je zanimivih a so mi premočnega okusa. Nasplošno so mi vse tokočine premočnega okusa, zato jih doma dodam malo VG-ja, ki je prispel včeraj iz tujine. Do sedaj vem, da traja, da se privadim tekočini, zato lahko o teh tekočinah, ki sem jih nabavil včeraj komentiram šele čez kak teden.

Za naprej: Modi, večji in bolši tanki, driperji, še več tekočin...

Komentar našim prodajalcem(MOJE MNENJE):
Namesto, da se kregate bi lahko več časa posvetili pogajanjem za bolše cene. Meni sicer ni težko naročati iz tujine. A bi, za podoben denar raje naročil, ali še bolje nabavil opremo v slo trgovini. Do sedaj je še velika razlika v cenah opreme iz EU spletnih trgovin. Namesto zvijač in prepirov bi pomoje bila bol smiselna dobra ponudba in založenost trgovin. Pa brez zamere, še enkrat to je samo moje mnenje! 8)
RANDOM_AVATAR
Izy
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 09 Jul 2014, 01:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a tomvai » 09 Jul 2014, 15:10

Zdravo Izy,
lepa izkušnja tvojega prehoda. Sepravi zdej uporabljaš Evod-a ali si prešaltal na kaj bolj zmogljivega?

Kar se kreganja tiče, lej se 100% strinjam, meni se kregati in veliko rajsi slisim da folk našo storitev pohvali po dobrih izdelkih in prijazni podpori kot pa po tem da se radi kregamo po forumu. In glede na to da se zadnje čase po forumih razpreda samo o tem je to definitivno zgrešena smer za vse udeležene. Verjetno pa razumeš zakaj je sploh do tega prišlo. Mislim da je glavna rešitev tukaj predvsem dobro delo moderatorjev forumov, če se sankcionira nezaželjeno vedenje do takšnih debat potem ne pride. Tle mislim da smo na pravi poti.

Kar pa se cen tiče, cene v slo imho nikoli ne bodo takšne kot v tujini, vsaj ne za vse izdelke. Recimo za V2 so cene minimalne, ker se držimo priporočenih cen. Če pa gledaš neke ego clone ipd. pa na ceno vpliva samo količina nabavljenih artiklov in ker smo majhna država so tudi količine in s tem marže temu primerne. Kljub temu pa menim da če ima nekdo res dobro in prijazno storitev marsikdo z veseljem spregleda razliko v ceni. Popolnoma pa razumem tudi tiste, ki kupujejo preko neta. Tudi sam to počnem pri drugih stvareh :).

Zamere pa ni nobene, vape on! :wink:
RANDOM_AVATAR
tomvai
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04 Feb 2014, 02:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 10 Jul 2014, 13:05

Pozdravljen in dobrodošel na forumu!

Slika


Verjetno je vsakemu tvoja izkušnja z iskanjem prave opreme in e-tekočin znana in domača - vsi smo to dali skozi.
Ideja tega foruma je da bi z nekaj namigi in nasveti uporabnikov mogoče komu prihranili kakšno razočaranje ob nakupu.-
samo kaj ko je človek tako narejen da največ šteje lastna izkušnja in smo ponavadi pametni za nazaj :lol: .Če ti ni odveč si poglej kaj v rubriko "Ugodni nakupi vaperske opreme -
so sicer časovno omejene akcije ampak vse s teh linkov je uspešno prestalo test in se dnevno uporablja.

Je pa pri teh zadevah tako da so vse potrebne vzdrževanja: baterije se morajo polniti, atomizerjem je treba menjati grelje tuljave ali jih previti v lastni režiji. Ko si enkrat toliko
notri in ugotoviš, da lahko sam naviješ tuljavo z boljšimi performansami kot je je tovarniški build in ti to predstavlja izziv in veselje - si pravi vaper. No - lahko tudi greš in kupiš drugo tuljavo...
Zato nastopi tukaj razlika med nami uporabniki in trgovci z vapersko opremo. Mi želimo optimalne naprave in čimvečjo prilagodljivost - trgovci pa nam ponudijo to kar pač imajo v ponudbi.
Zato so pametni trgovci hitro pogruntali da morajo imeti v ponudbi tudi nekaj iz DIY programa. Seveda to ne velja za vse uporabnike - nekateri so pač bolj zadovoljni da menjajo samo sestavne dele,
točijo pripravljeno e-tekočino in se ne ukvarjajo z brkljanjem okoli svojih naprav - ko pač kaj ne dela optimalno zamenjajo...

Problem nastopi, ko trgovci svetujejo uporabnikom kot da so tudi sami uporabniki.
Zato na tem forumu vztrajamo pri poštenem definiranju vsakega člana ki piše v forum - da se izjasni ali je trgovec ali uporabnik. Kdor s tem nima problemov in se opredeli da je trgovec lahko ravno tako
svetuje uporabnikom - na uporabniku pa je da se potem sam odloči katero mnenje upošteva - trgovčevo ali mnenje drugega uporabnika. Simply as that.
No zgleda da tako simply tudi ni in tako sem si na sosednjem forumu prislužil naziv "skorumpirani in retardirani admin" čeprav samo vztrajam na tem stališču, ki je po mojem edino pošteno do obojih -
predvsem pa do uporabnikov e-cigaret.

To se je potem interpretiralo kot "vojno med trgovci" in branost obeh forumov je po stari slovenski navadi skokovito narastla....

Kar se tiče e-tekočin - večina je to dala skozi in se na koncu lotila sama izdelave le-teh..Tako pač dosežeš tisto kar pač iščeš po svojem okusu in razmerju PG/VG.
In trgovci spet tukaj niso najbolj zadovoljni s tem in potem se pojavi npr. članek o e-tekočinah da so nekatere tudi strupene...
VGin PG je nam najbližje dosegljiv iz sosednje Hrvaške po dobri ceni Ph.Eur kvalitete - glej teme o e-tekočinah.

Svetovanje trgovcem o nabavi opreme. Največ trgovin v EU, UK in USA nabavlja na Alibabi. Tam dobiš ceno za LOT ki je različen - 20,50,100 in več kosov. Cene so zelo ugodne
in se drastično znižajo glede na količino.Prevoz=DHL plačaš dajatve in to je to.Trgovci v SLO ne vem kje nabavljajo - po moje pri EU distributerjih ki že poberejo svoj delež.Seveda imajo pa zato tudi
hitrejše garancijske reklamacije ipd. Trgovci, ki zastopajo samo eno blagovno znamko pač pri svojih distributerjih.
Seveda je pri nas v SLO potrebno še kakšen papir več (certifikat oz.izjava o skladnosti z nevemčemže)

Kar se tvoje pohvale e-trgovine tiče - lepo da si zadovoljen z storitvijo in produktom. Mogoče lahko (če še nisi) to pohvalo izraziš tudi na sosednjem forumu - bojo še bolj veseli.

Se ga beremo,

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ovale » 10 Jul 2014, 17:57

Dobrodošel na forumu!

Žal je ravno konec aprila, zaradi nenadnega povečanja povpraševanja, prišlo do težav z dobavljivostjo modela eCom. eCom ni bil dobavljiv po celotni evropi, ne samo pri nas od konca aprila do druge polovice maja. Zgleda da je tvoje naročilo prišlo ravno med tem časom. Se opravičujem za nevščečnost.

S cenami, pa sami nimamo veliko maneverskega prostora, smo namreč pogodbeno zavezani, da se držimo cenovne politike korporacije, tako kot tudi vsi ostali retailerji naše blagovne znamke po svetu. Razlik v ceni, kar se tiče Ovale produktov, torej ni in določen artikel stane ravno toliko v Ljubljani, kot npr. v njihovem factory storu v Bresci.

Kreganja in dram pa je po forumih kar preveč, zato ne bom komentiral.

VapeON!
Uporabniški avatar
ovale
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 21 Maj 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 4 times
Prejete zahvale: 1 krat


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron