Novi član vaperjev - ElGrigon

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Novi član vaperjev - ElGrigon

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 28 Jul 2014, 21:10

Pozdravljeni,

Danes sem pričel z E-Shisha napravo ter Johnson Creek Original tekočino 11mg nikotina. Za začetek se mi dopade tako okus kot "potešenost".

Prej sem skadil škatlo Davidoff Gold na dan ali še več. Včasih na ribarjenju po dve škatli.

Zadeva me je navdušila kot strela iz jasnega, ko si je kolega nabavil enak produkt in mi dal za poskusiti. Premišljeval sem zakaj pa ne.
Zaenkrat nimam potrebe po cigaretu odkar sem zjutraj prvič startal z E-Shisho, je pa res, da kar vlečem in vlečem saj se mi okus zelo dopade. Se pravi danes spufal že okoli 2ml.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 29 Jul 2014, 00:27

Pozdravljen in dobrodošel na forumu!
Slika

Uspešen prehod na e-cig želim in da bi vztrajal - verjemi - vredno je Slika

Kako si kaj zadovoljen s svojo novo e-shisho? In kateri Johnson Creek okus si vzel zraven?

Za ribarjenje je e-cig ali e-shisha super - samo voda mu ne prija...Slika

Prijetno počutje na forumu in se ga beremo!

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 29 Jul 2014, 00:49

Vzel sem dva okusa. JC Original, ima izrazit okus po tobaku, dokaj močno se okusi vanilijo. Drug okus pa je Red Oak Domestic, pri katerem je vonj bolj pikanten. Kakšen je original okus ne vem, ker sem ga pomešal v drugo E-Shisho z USA-MIX iz e-baya (Dekang).
USA-MIX je bil blagega okusa in sem primešal Domestic.
Pri kolegu sem poskusil njegove okuse iz e-baya, večinoma kitajskega porekla (Dekang, FlavourArt,..) in so proti Johnson Creek blagega okusa, vsaj meni.
Razni sadeži mi nekak ne ustrezajo. Okus tobaka le paše h kavi in je zame prva alternativa cigaretom.

Shishi imam dve iz seta. LCD zaslon za baterijo in štetjem potegov. Baterija 1300mAh (dolga verzija). Zdrži pa dva dni je rekel kolega. No jaz sem danes eno spraznil, vendar ni prišla napolnjena.

E-Shisha je sicer kitjaskega porekla, kar se tudi vidi v detailih. Na zadevo je treba pač paziti. Sploh tesnenje je problematično. Pri refilu je treba paziti, da tesnila lepo sedejo ali jih ne poškodujemo.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 29 Jul 2014, 12:19

Večina nas ob prehodu z analogne na e-cig išče tobačne okuse - v svetu e-cig tkim. okus "Maggie" ali okus pepelnika.Kasneje se ponavadi evolucija okusov rafinira in mnogi
začnejo preizkušat tudi druge okuse ne samo tobačne - to gre ponavadi skupaj tudi z vrnitvijo okusa in vonja ki ga ob kajenju analognih čikov enostavno izgubiš.

Od e-tekočin ki so najbližje tobačnim okusom in se dobijo pri nas katere sem sprobal:

- FLAVOUR ART (je italijanska znamka) : Maxxx Blend, Royal
- LIQUA (Italijanska znamka) : Cuba Cigar, French Pipe, Traditional Tobacco

Sicer se pa po cca 4 letih odkar nisem kadil analognih tudi ne spomnem več točno kakšen okus sploh imajo analogni čiki Slika - vem pa samo da mi cigaretni dim smrdi ..

Je že tako da boš moral na za?etku spobat kar nekaj okusov in ugotovit kateri so ti dobri, kateri znosni in kateri so bljak...

Saj pri e-cig produktih je praktično vse narejeno na Kitajskem kot tudi verjetno že večina
tehničnih zadev nasploh tako da tu ni kaj....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 09 Avg 2014, 13:17

Se oglašam po kratkem času.

Johnson Creek tekočine odsvetujem. Zakaj? Zažgal sem tri vaporizerje, od tega dva original E-Shisha, ki sta z vrvico-wick, enega CE5 in eno tuljavo KangerTech Aero. Problem je predvsem v tekočini, ki se zažge okoli tuljave.

Predvsem škoda, ker tekočine so res dobrega okusa ampak žal le nekaj dni z eno tuljavo, potem pa preprosto ni več pare.

Sedaj uporabljam USA mix z e-baya. Bom pa naročil od Hangsena kot izgleda.

Za DIY tekočine sem še preveč zelen, bo pa to cilj, saj izgleda cenovno zelo ugodno.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 10 Avg 2014, 17:19

Johnson Creek so visoko aromatično koncentrirane e-tekočine - Red Oak line je 100% VG pa so verjetno težave zaradi tega. Sam sem probal Red Oak Silverthorn in moram re? da mi na ProTanku/ProTank Miniju sploh ni parilo - na driperju in Kayfunu pa je bilo OK.Zdaj - okus ki sem ga probal je bil orto težko tobačen a la Gitanes in podobni črni tobaki.
Gotovo da za tvojo opremo tovrstne e-tekočine niso primerne - so pa verjetno poslastica za kakega izkušenega vaperja s spodobno opremo. Če ti jih je svetoval prodajalec je to velik flop - če si jih izbral sam pa ..jbg..vsak kiksne.

Jaz bi se za začetek držal kakega Flavourarta, Lique in tudi Hangsena - kot sem ti že svetoval, ker vsak tipaj v polja kao premium tekočin te bo kar olajšal - če boš z okusom zadel je še dobro, če ne boš pa..... :oops:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 10 Avg 2014, 17:25

Silverthorn še najmanj gre, ker je še bolj gost. Ostali še parijo nekaj dni, ampak se zamaši.

Bral sem, da so JC najboljši za Drop verzije oz. DIY mode. Koliko pufov pa imaš tam z enim namakanjem pa ne vem.

Sem pa radoveden kakšni so uparjalniki od JC. Sami prodajajo sete za 50USD.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron