Zgaga?

Vplivi vejpanja na zdravje in morebitne težave,raziskave o e-tekočinah in opremi, mnenja insiderjev in outsiderjev iz sveta e-cig

Zgaga?

OdgovorNapisal/-a fortitudo » 19 Jul 2014, 10:18

Mojega dragega po nekaterih tekocinah pece zgaga, pa me zanima: se je mogoce to kdaj zgodilo/dogajalo se komu od vas?

Sicer je analogni kadilec, pozimi je pa kar precejkrat uplenil moj e cik in je bilo vse ok. Pred kratkim sem mu dala za poskusit par novih pridobitev in so bili problemi. Pa gre za viskokokavostne tekocine.
RANDOM_AVATAR
fortitudo
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 10 Jun 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 19 Jul 2014, 13:06

Sam nisem imel nikoli težav z zgago po vapanju - čeprav jo znam imeti drugače s kakšnimi sladkimi jedmi zvečer ali po kakšnih pijačah (beri vinih) z izrazito kislino.

Za zgago po vapanju pa mislim da sta po moje lahko 2 razloga:

1.Da se e-tekočina slabše uparja in dobiš v usta praktično razpršeno in ne uparjeno e-tekočino, ta zna povzročat pekoče grlo in tudi zgago - praktično jo bolj piješ kot pariš.

2.Premium e-tekočine so ponavadi tudi visoko aromatsko koncentrirane kar mnogim začetnikom organsko ne paše - bodisi zaradi premočnega vleka in posledično višje koncentracije aromatskih sestavin na sluznico in ostale dihalne poti.
Zaradi višjih koncentracij arom je možnost da katera od aromatskih sestavin tudi ne ustreza oz. povzroča refluksno reakcijo.
Manjša možnost je tudi da ne ustreza razmerje PG/VG v e-tekočini - samo to se bolj kaže v alergenih reakcijah oz. v suhosti grla in ust ob višjem PG razmerju e-tekočine.

Če praviš da ga peče zgaga samo po nekaterih e-tekočinah malo poglej sestavo PG/VG in če se tebi (ker nimaš težav z njimi) zdijo bolj aromatične in nasičene kot tiste s katerimi tvoj dragi nima težav - pa smo že na pol poti rešitve
Slika

Sam sem sicer 100% prepričan na osnovi 4 letnih izkušenj vapanja da VSE premium oz. kvalitene e-tekočine niso primerne za začetnike ker menim da je treba tudi okus nekako pri-vzgajat in začet pri bolj osnovnih enostavnih tobačnih okusih ki naj ti nadomestijo analogne palčke. S časom ko se ti tudi okus zaradi prenehanja kajenja obnovi vidiš da je koncentracija arom lahko dosti nižja kot pa je ta v raznih premium e-tekočinah.Seveda se trgovci z omenjenimi artikli ne bodo strinjali z mano - samo tako pač je stališče na večini vaperskih forumov - težko je najti svoj ADV (all day vape), nevtralen okus ki te ne zasiti takoj - in za popestritev grejo pa razni premium e-juici.

Vse to seveda IMHO Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na E-cigareta in zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron