...

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

...

OdgovorNapisal/-a mach » 03 Okt 2014, 21:36

Lepo pozdravljeni,

sem star 25 let in sem kadil 3 leta, pokadil sem škatlico na dan. Nehal sem kaditi dva meseca nazaj. Sedaj pa bi se rad spustil v ecigareto, predvsem zaradi potešitve želje, ki se mi kdaj pojavi. V zadnjem času se dodobra spuščam v svet ecigarete vsaj kar se tiče informiranja, nekaj sem tudi probal. Težava je nastala, ko sem imel priložnost prvič vape-ati pa se mi je zgodila alegijska reakcija na PG, in zato se mi je glede nakupa opreme malce zataknilo. Tako da imam vprašanje za Vas predvsem katero opremo mi priporočate za VG.
Sam bi rad imel eno ecigareto, dejansko podobne velikosti kot prava tobačna cigareta, in en dober eGo. Glede eGo sem razmišljal o PROTANK 3mini in VISION SPINNER 2, glede baterije. Za malo cigareto pa nimam pojma, ker nevem katera bi lahko imela dovolj dobro grelno glavo, da bi zdržala 100% VG.

Hvala za odgovore.


Lep pozdrav.
RANDOM_AVATAR
mach
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 30 Sep 2014, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a mach » 06 Okt 2014, 17:13

Se enkrat pozdravljeni vsi skupaj,

ne vem kaj sem storil narobe oz. kaj pomeni, da mi niste uspeli odgovoriti, res bi Vas lepo še enkrat prosil, da mi svetujete kar koli glede na to, da bi si rad opremo kupil v najkrajšem možnem času. Zanima me ali je možno na katero koli analogni podobmi e-cigareti vapati VG brez večjih težav z opremo. (Ali na V2 ali emini...,) in če mi lahko svetujete, kaj boljšega kot sem predstavil zgoraj glede opreme za VG za začetnika
Hvala, še enkrat, v veliko pomoč bi mi bili.
RANDOM_AVATAR
mach
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 30 Sep 2014, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 06 Okt 2014, 18:08

Pozdravljen,

Vision Spinner II je dober za protank in VG. Glede manjših pa ti ne bi znal svetovati, ker jih nisem koristil. Je pa zadeva dražja se mi zdi.

Za začetek si nabavi nekaj rezerve, če ti kaj ne bo šlo, da imaš rezervo. Vision spinner naj bo vsaj 1300mAh, da ti znese tekom dneva. Zvečer pa vzameš drugega.

Čistega VG nimaš, je npr. 80%VG in 20%PH5 ali 7 (voda).

Kakšna pa je bila alergična reakcija na PG?
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a timmmy » 07 Okt 2014, 00:20

Koliko jst razumem razliko med pg-jem in vg-jem (kar bi lahko vplivalo na opremo) je ta da je vg bolj gost... Kar pomeni da se grelec (oz. stenj/wick) prej zapaca in da bo potrebno grelce bolj pogosto cistiti in menjati... Mislim da ni neke razlike da bi reku to je boljse za pg, to pa za vg..
Me pa prosim popravite ce se motim, da ne bom krive vere ucil...
timmmy
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Avg 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 07 Okt 2014, 00:46

VG je gostejši ja in se prej zapaca.

Razliko, ki sem jo sam opazil z VG tekočino napram PG je bila pri Kangerju, ki se mi je z VG-jem hitro zalil. Kot, da bi se VG bolj vezal na stene glave in tako stekel pod tuljavo. Težavo sem rešil z odstranitvijo silice in uporabo bombaža.
Sicer pa Kanger naj bi nasploh puščal tekočino pod tuljavo z originalnimi tuljavami. Sčasoma ga zalije in je potrebno čiščenje.

Odkar nameščam bombaž-rayon se mi to več ne dogaja. Vato pa menjavam 1 krat tedensko, saj postane malo zažgana pri tuljavi. Uporabljam pa 65%VG30%PG5%H20. Ta ožganost je v veliki meri odvisna tudi od obarvanosti tekočine. Temnejša kot je prej se naredi zažgana obloga.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Okt 2014, 01:03

Mach, pozdravljen,

Oprosti za malo daljši reakcijski čas kot ponavadi - je bil ravno VapeMeet pa ni blo tukaj neke gužve na forumu :D

Kar se pa tvojega vprašanja tiče: Mislim, da bo ProTank3 mini + Spinner 1300 mAh kar primeren za začetek, mogoče še ena manjša baterija (Spinner 650 mAh) da imaš rezervo ko se večja polni.Tudi Vivi Nove oz. Mini Vivi nove delajo uredu z 100% VG e-tekočinami.Priporočljivo je e-tekočini dodati 5-10% destilirane vode če so težave z natapanjem .

Kar se pa mini e-cig tiče bo večja težava če boš želel uporabljati čisti VG oz. e-tekočino z VG bazo, ki je razredčena z 10-15% destilirane vode.
Poslal bom tvoje vprašanje par trgovcem ki so registrirani tu na forumu in ti bodo odgovorili.
Svetujem ti, da ne hitiš preveč , sprobaš čimveč zadev fizično in se odločiš za tisto, ki ti najbolj odgovarja.

Za VG e-tekočine so najboljši dripperji (za katere moraš pa imeti že regulirani oz.mehanski mod), genesis atomizerji in cartomizer tanki.So pa to naprave, ki so po gabaritih/velikosti dosti večje kot to kar si ti želiš.

Kak dan ali teden si le vzemi za izbiro in preizkus - te bojo pa tudi (upam) trgovci kontaktirali s svojimi ponudbami.

LP
k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a mateb » 07 Okt 2014, 01:51

Evo me. :D

Ja, VG so goste in jih nekateri izdelki ne prebavljajo ravno najbolje. Problem je seveda v gostoti. Grelna glava se ne napaja dovolj hitro in pride do zažganega okusa.

Glede večje e-cigarete ni problema. ProTank mini 3 preverjeno v redu deluje tudi z gostimi tekočinami. Baterija je stvar izbire in na to ne igra neke blazne vloge.

Zataknilo se pa bo pri ta majhni. eRoll in druge, ki imajo C1 grelno glavo preverjeno ne delujejo dobro z 80% VG 20% vode. Suicide Bunny tekočine, ki so tudi malo bolj goste, delujejo dobro, samo so PG/VG.

Morda bo v redu deloval eMus. Ta je komplet od KangerTech-a. Elektronska cigareta je tanjša in manjša od standardnih eGo e-cigaret. Žal pa ni tako majhna kot navadna. Grelne glave so zelo podobne če ne iste kot pri drugih Kanger uparjalnikih. Lahko jutri preverim z VG-jem pa sporočim kako se obnese. Na zalogi jih imam. Na splet jih še nisem uspel dodati.

Kaj drugega majhnega in primernega za VG žal nimam.

Bo pa verjetno imel še tomvai kaj za dodati. On zastopa V2, ki slovijo po minijih.

P.S. Lahko se pa oglasiš pri meni in preizkusimo zadeve na licu mesta. Včasih imam občutek, da nekaj ne deluje v redu pa je za druge popolnoma OK.
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov