DIY - Mešanje e-tekočin

Doma narejene e-tekočinie, vse o bazah in aromah, o opremi in pripomočkih za pripravo le-teh

OdgovorNapisal/-a Japplek » 17 Feb 2015, 18:11

Zanimajo me vaše izkušnje z dodajanjem vodke namesto vode v tekočine. Zdaj delam mešanico 30/70/10voda in 2mg nikotina. Zelo se nagibam k temu, da bi šel na brez nikotinsko mešanico, pa vendar nebi rad izgubil TH kompletno. Bi 10% vodke naredilo vsaj podoben vejp kot zdaj?
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 17 Feb 2015, 18:45

Sam sem mixal tudi z vodko - in sicer od tistih 10% H2O dest sem dal 5% dest.H2O+5% vodke.
Vodka doda nekakšno ostrino - poudari aromo in nekako intenzivira TH za nekaj...ehmm ne vem recimo no %.
Na mixu z 0 NIC ) 90VG/5H2O dest/5vodka sem zaznal samo bolj ostro aromo in nekaj kar bi lahko imenoval "sintetičen" TH - šlo je pa za pretežno sadno/kokos/pinakolada mix.
Za na dripper mi je bilo kar ok. Čeprav mi je deloval mix nekako eno-dimenzionalno - ni imel globine.(telo je zahtevalo vsaj 3% NIC-a zgleda :D )
Po moje lahko komot poskusiš - 0 NIC in 10% vodka in 0 NIC 5/5 z destilirano - mogoče manjši batch 5-10 ml za začetek pa boš videl kako ti sede...
Vodka naj bi bila čimbolj kvalitetna - sam sem uporabil eno za 6EUR/0,75l iz Hoferja ki jo imam sicer za prat nove atomizerje.

Nemci zadnje cajte full tripajo na kofeinske in teinske baze namesto nikotinskih - mogoče bo tudi iz tega še kaj.... :shock:
(bom prilepil kasneje link...)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Japplek » 17 Feb 2015, 21:43

Ok, hvala. Bom poskusil, pa bom videl če mi bo paslo...
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

OdgovorNapisal/-a Jaay » 31 Mar 2015, 10:37

Zdravo.

Razmišljam o pripravi prve DIY tekočine in me, kljub pazljivem branju tega foruma, nekaj stvari bega.

Nekateri pišete o nikotinskih bazah, drugi pa o nakupu čistega PG in VG (brez dodanega nikotina). Preklikal sem linke, ki ste jih objavili in opazil, da so nikotinske baze sestavljene iz PG in/ali VG ter določene količine nikotina (pač odvisno od proizvajalca in "nastavitev" nikotina) in da so nikotinske baze precej dražje od čistih PG in VG.

Ali prav razumem, da je več možnosti:
1. Z nakupom baze in preprostim dodatkom arom že dobim pripravljeno e-tekočino za vejpanje. Pri tem lahko korigiram le aromo in do neke mere količino nikotina, ne morem pa korigirati razmerja PG/VG. Drži?

2. Če bi želel regulirati vse parametre, bi moral kupiti ločeno čist PG in VG ter koncentriran medicinski nikotin. Z mešanjem teh sestavin bi dobil bazo povsem po svojem okusu in šele potem dodajal arome. Drži?

Če to dvoje drži, me pa zdaj zanima še, kje dobiti medicinski nikotin v čim višji koncentraciji?

Hvala za pomoč :)
RANDOM_AVATAR
Jaay
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 31 Mar 2015, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 31 Mar 2015, 11:20

Jaay napisal/-a:Zdravo.

Razmišljam o pripravi prve DIY tekočine in me, kljub pazljivem branju tega foruma, nekaj stvari bega.

Nekateri pišete o nikotinskih bazah, drugi pa o nakupu čistega PG in VG (brez dodanega nikotina). Preklikal sem linke, ki ste jih objavili in opazil, da so nikotinske baze sestavljene iz PG in/ali VG ter določene količine nikotina (pač odvisno od proizvajalca in "nastavitev" nikotina) in da so nikotinske baze precej dražje od čistih PG in VG.

Ali prav razumem, da je več možnosti:
1. Z nakupom baze in preprostim dodatkom arom že dobim pripravljeno e-tekočino za vejpanje. Pri tem lahko korigiram le aromo in do neke mere količino nikotina, ne morem pa korigirati razmerja PG/VG. Drži?

2. Če bi želel regulirati vse parametre, bi moral kupiti ločeno čist PG in VG ter koncentriran medicinski nikotin. Z mešanjem teh sestavin bi dobil bazo povsem po svojem okusu in šele potem dodajal arome. Drži?

Če to dvoje drži, me pa zdaj zanima še, kje dobiti medicinski nikotin v čim višji koncentraciji?

Hvala za pomoč :)


1.da, z nakupom baze z željeno nikotinsko stopnjo + aromo + potrebnim časom zorenja (pri nekaterih aromah čas zorenja ni potreben) = e-tekočina za vejpanje. Večina nas "špara" z nakupom nekoliko močnejše nikotinske baze (npr. 12 mg/ml ki jo potem z PG in VG v željenem razmerju razblažino na 6,4,3 mg/ml NIC - ker je pač PG in VG nekoliko cenejši kot že pripravljena nikotinska baza.

2. Dokler ne veš ali se pa še odločaš o PG/VG razmerju ti svetujem da nabaviš 12 mg/ml pripravljeno bazo, PG in VG in nekaj arom ter zamešaš in probaš.
Kakšno PG/VG razmerje boš vzel je odvisno tudi od tega na kakšni opremi boš to uporabljal -dripper, RTA tank, klir a la Nautillus ipd....

O tem kar ti imenuješ "medicinski nikotin" pa raje niti ne razmišljaj dokler si na začetku DIY mixanja - ker ti ne bo nihče pri zdravi pameti :D kot začetniku tega svetoval ker je začetniško igranje s tem NEVARNO.Zaščitna očala, rokavice, dobro zračenje prostora sta pri tem nuja - in predvsem izkušnje ter previdnost.
Tega nikotina tudi ni v prosti prodaji v vaperskih trgovinah v EU.

O tem kje vzeti pa imaš že kar nekaj tem odprtih....
Zadnjič spremenil k2b, dne 31 Mar 2015, 17:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Jaay » 31 Mar 2015, 12:26

k2b napisal/-a:
Jaay napisal/-a:Zdravo.

Razmišljam o pripravi prve DIY tekočine in me, kljub pazljivem branju tega foruma, nekaj stvari bega.

Nekateri pišete o nikotinskih bazah, drugi pa o nakupu čistega PG in VG (brez dodanega nikotina). Preklikal sem linke, ki ste jih objavili in opazil, da so nikotinske baze sestavljene iz PG in/ali VG ter določene količine nikotina (pač odvisno od proizvajalca in "nastavitev" nikotina) in da so nikotinske baze precej dražje od čistih PG in VG.

Ali prav razumem, da je več možnosti:
1. Z nakupom baze in preprostim dodatkom arom že dobim pripravljeno e-tekočino za vejpanje. Pri tem lahko korigiram le aromo in do neke mere količino nikotina, ne morem pa korigirati razmerja PG/VG. Drži?

2. Če bi želel regulirati vse parametre, bi moral kupiti ločeno čist PG in VG ter koncentriran medicinski nikotin. Z mešanjem teh sestavin bi dobil bazo povsem po svojem okusu in šele potem dodajal arome. Drži?

Če to dvoje drži, me pa zdaj zanima še, kje dobiti medicinski nikotin v čim višji koncentraciji?

Hvala za pomoč :)


1.da, z nakupom baze z željeno nikotinsko stopnjo + aromo + potrebnim časom zorenja (pri nekaterih aromah čas zorenja ni potreben) = e-tekočina za vejpanje. Večina nas "špara" z nakupom nekoliko močnejše nikotinske baze (npr. 12 mg/ml ki jo potem z PG in VG v željenem razmerju razblažino na 6,4,3 mg/ml NIC - ker je pač PG in VG nekoliko cenejši kot že pripravljena nikotinska baza.

2. Dokler ne veš ali se pa še odločaš o PG/VG razmerju ti svetujem da nabaviš 12 mg/ml pripravljeno bazo, PG in VG in nekaj arom ter zamešaš in probaš.
Kakšno PG/VG razmerje boš vzel je odvisno tudi od tega na kakšni opremi boš to uporabljal -dripper, RTA tank, klir a la Nautillus ipd....

O tem kar ti imenuješ "medicinski nikotin" pa raje niti ne razmišljaj dokler si na začetku DIY mixanja - ker ti ne bo nihče pri zdravi pameti :D kot začetniku tega svetoval ker je začetniško igranje s tem [color=red]NEVARNO[/color].Zaščitna očala, rokavice, dobro zračenje prostora sta pri tem nuja - in predvsem izkušnje ter previdnost.
Tega nikotina tudi ni v prosti prodaji v vaperskih trgovinah v EU.

O tem kje vzeti pa imaš že kar nekaj tem odprtih....


Hej, hvala za hiter odgovor. Glede točke 2, delo v kemijskem laboratoriju mi ni tuje, poznam varnostne ukrepe, zaščitno opremo, higiena... Mi je povsem jasno, da je v eni kapljici 100mg/ml nikotinske tekočine toliko nikotina kot v skoraj celi šteki Marlboro light.

Ampak kakorkoli, če prav razumem, vas večina kupuje baze z višjimi vsebnostmi nikotina in jih potem redčite s PG in VG, tako da dobite 1. želeno razmerje PG in VG in 2. želeno (nižjo) količino nikotina.

Se v Sloveniji dobijo baze z visokimi vsebnostmi nikotina? S tem mislim baze nad 36mg/ml, idealno recimo 72mg/ml ali tja do 100 mg/ml?
RANDOM_AVATAR
Jaay
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 31 Mar 2015, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 31 Mar 2015, 12:42

Tvoje zadnje vprašanje - NOPE - ne da bi vedel....
v SLO še 36 mg/ml ni za dobit :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 10 Sep 2015, 16:09

No takole. Se je komu že pokvarila aroma?
Nabavil sem 30 ml arome Hawksouce od MBV. Pač toliko, ker sem ga goltal po 5 ml na dan.

Že nekaj časa se mi mešanica sfiži. Slaba aroma(skoraj nič v pari iz flaške pa lepo diši), celo nek čuden neprijeten okus v ustih povzroči. Sem mislil, da je 6% preveč pa sem razredil pa nič. Menjal coile, vate pa enako. Menjal atomizerje in okus je zanič. Pri nas pravimo takemu okusu agaten.

Sumim, da je aroma zanič, ker baza je OK z drugimi aromami. Naredil bom samplerje po 10 ml 2,3,4,5,6% in testiral v driperju vsak dan.

Kakšen nasvet-ideja kako sprobati aromo če je še OK.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 10 Sep 2015, 16:39

Meni se je tudi Hawk Sauce od MBV zameril - Thug Juice je OK.

Ta zadnja tura - pa sem vzel 2 X 7 ml arome je mela nek čuden okus tako da sem jo nekako mešal z ostalimi da je bila kolkor tolkor.

Od MBV ne vzame3m več arom - je pa FW (Flawor West) JUNGLE JUICE ki jo imajo tud pri Arom Team isti oz. še boljši Thiug Juice - in to samo na 3% v 70/30VG bazi.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Jaay » 10 Sep 2015, 16:56

Zdravo. Po skoraj 6 mesecih moj update.

Po več poskusih s PG in VG razmerji sem pristal na 80% VG in 20% vode, brez PG (osebna preferenca pač).

Največ sem preizkusil arom Atmos in Lord of the Juice. Oboje so kvalitetne, so mi pa bolj všeč Lord of the Juice, ker flaške že vsebujejo balansirane mešanice večih osnovnih arom in so tako narejene. Vem, da za tiste, ki še bolj uživa v lastnem eksperimentiranju in iskanju "idealnega okusa" to ni to. Je pa dober vmesni korak za nekoga, ki se še lovi z razmerji in staranjem tekočine in si vmes počasi "gradi" bazo osnovnih okusov.

Baze uporabljam hisVape. Kupujem VG brez nikotina in VG z najvišjo vsebnostjo nikotina, kar jo imajo (običajno 12%) in potem z mešanjem redčim na 3% - 6%.

Stekleničke za staranje kupujem v trgovini Laboratorium (Murgle center). 50ml steklenička s kapalko je cca, 1,60 EUR, dobijo se tudi večje.

Obvezna oprema so še injekcije za natančno doziranje, ena večja za doziranje baze in ena manjša (1ml) s natančno skalo za doziranje arome.

Steepam minimalno 1 mesec, počasi v hladilniku. Vsake toliko stekleničke odprem, da pride vanje nov zrak, zaprem nazaj in pretresem.
RANDOM_AVATAR
Jaay
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 31 Mar 2015, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a quest » 10 Sep 2015, 17:11

k2b
Ta zadnja tura - pa sem vzel 2 X 7 ml arome je mela nek čuden okus


To bo verjetno.Slika

Thug juice je odličen res je.

je pa FW (Flawor West) JUNGLE JUICE
A tole je podobno kot MBV Thug juice. Imam Jungle juice od MBV in je čisto drugačen
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 10 Sep 2015, 21:19

Jaay napisal/-a:...
Steepam minimalno 1 mesec, počasi v hladilniku. Vsake toliko stekleničke odprem, da pride vanje nov zrak, zaprem nazaj in pretresem.


Nekje sem zasledil navodila za staranje tekočine in nikoli naj ne bi smel zračiti tekočin, ki niso na alkoholni osnovi. Gre se za oksidacijo.

Tega se držim. Sem na začetku zračil in nisem opazil neke razlike, pa vseeno.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 10 Sep 2015, 22:20

@Jaay -> čist zanima me na kakšnih atomizerjih uporabljaš 80VG/20dest.voda mešanico?
Sam sem na dripperjih dela 85VG/8dest.voda/7vodka in je blo super, na RTA tankih malo manj.
S tem ko staraš v hladilniku -> po moje upočasnjuješ samo staranje/steeping zaradi nizke temperature - se pravi ne staraš ampak imaš skoz "mlade" e-juice kar je dobro za tiste ki so shake'n'vape varianta za ostale pa.....?

@Quest -> Jungle Juice FW = MBV Thug Juice z dodatkom efekta leda pri izdihu


ElGrigon -> zadnjo turo sem delal cca 1 liter e-juica - večino alkoholnih Vaping Zone in ostale - nisem nič zračil samo vsake 5 dni malo povohal in rahlo stresel - pa so po 14 dneh boljše kot one ki sem jih pred časom grel+zračil...
Sam zračin par ur edino če mi kak vonj deluje preveč umetno ali mi je premočan - potem pustim par ur da se zluftira

FA Desert Ship luftam po enem mesecu in steepam 3 mesece - pol je vrhunska..pa še par takih



Slika

*** Magnum = Magnum Ice Cream - VZ aroma - ko tisti Royal čokoladni pudingi ko so bili še topli pa malo Čokolešnika :D :lol: :shock:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 10 Sep 2015, 22:53

@k2b: enkrat se morama zmeniti za nekaj tvojih vzorcev :) Me zanima kakšne imaš kaj sladice.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 11 Sep 2015, 14:05

@ElGrigon -> sladice so bolj "dietne" npr.Magnum na 2% , FA HiC's Smooth Tiramisu Cream na 4%,FA HiC's Mocha Nips na 4,5% ipd...če si bolj za sladke sladke ne bo tapravo zate...
....sicer pa PM pa se bova zmenla :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Prejšnja

Vrni se na E-tekočine DIY - naredi sam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov