DIY - Mešanje e-tekočin

Doma narejene e-tekočinie, vse o bazah in aromah, o opremi in pripomočkih za pripravo le-teh

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 21 Dec 2014, 14:49

Moja ima po redčenju sedaj takšno barvo. Po okusu je sedaj zame bolje. Sladkega značaja s pridihom jagode. Tako na hitro, kot bi pil en sadni čaj. Aroma je žametna.


Slika
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Axis » 21 Dec 2014, 15:01

Hmmm, pravkar mi je padlo na pamet, da je razlog neobarvanja nove mešanice lahko moja napaka pri mešanju oz. zanemarljiva količina nikotina v mešanici, ki ima, zaradi oksidacije, verjetno ključno vlogo pri "temnjenju" tekočine.

Namreč, čisto možno je, da v kalkulatorju nisem popravil vsebnosti nikotina v nikotinski bazi, in sicer iz privzetih 100mg na 18mg, ki jih vsebuje moja osnova ter tako dobil tekočino skoraj brez nikotina.
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 21 Dec 2014, 17:34

Glede luftanja bom sedaj poskusil brez. Nekje sem prebral, da ne bi smel zračit DIY tekočin, razen, če vsebujejo alkohol.
Opazil sem tudi, da so po luftanju dobile tekočine temnejšo barvo, se pravi je nekaj oksidiralo.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Axis » 21 Dec 2014, 17:45

Ja, luftal naj bi eventualno samo takoj po mešanju.

Sam, takoj po mešanju tekočino fajn pretresem, jo nato odprem ter pustim odprto kakih 8, 10 ur. Po tem zaprem, dobro pretresem in postavim na temno mesto.

Nato, občasno - ko/če se spomnim, odprem ter napumpam malo svežega zraka, dobro pretresem in postavim nazaj v temo.

Oksidira pa predvsem nikotin. Breznikotinska tekočina barve praktično ne spremeni oz. če jo že, jo zelo počasi. Imam breznikotinsko tekočino že kak mesec in je barva še vedno enaka tisti na začetku. Praktično brezbarvna.
Zadnjič spremenil Axis, dne 21 Dec 2014, 17:49, skupaj popravljeno 1 krat.
RANDOM_AVATAR
Axis
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 01 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 21 Dec 2014, 17:47

Pri moji VC je 0,4 mg NIC-a, greto pa je v enem takem kozarcu iz tankega stekla z ravnim dnom - notri je cca 35-40 ml .

Opazil sem še, da ko dam konkretno VC na svežo vato v dripper ta po par segrevanjih tuljave potemni nekje na to jantarno barvo - kar izgleda neka osnovna default barva zrele VC - s staranjem pa potemni še bolj.

Nekatere e-tekočine (npr. FA RY4, IW 555) kljub 0,6mg NIC-a in mesecu dni steepanja imajo še vedno skoraj prozorno-nežno rumenkasto barvo.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 21 Dec 2014, 20:03

Pravkar vejpam Axisov recept ob čaju iz domačih zelišč. Božanska kombinacija :D

V treh mesecih sem iz striktno črne kave prešel na kavo z mlekom in čaje. Čista črna kava mi sploh ne diši več. Kar je še najbolj zanimivo, da mi je zelo všeč in počutje je fenomenalno.
Kaj dela vejp...:D
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a quest » 23 Dec 2014, 23:56

Jutri skuham po AxisovoSlika. Pa bom kar tri flaške zamešal. Pa 3x 1 h v ultrazvok.

Pa malo gretja pa še kakšno coprnijo sprobam.

Drugač pa dones dobil Lemo drop na test in nekaj arom za skuhat. Ni kej bo dobra družba za čez praznike.

Slika


Slika
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a quest » 26 Dec 2014, 21:58

Za novo leto preskrljen.

Čisto sveže 3x 1h ultrazvoka

Slika

Se pridružijo že k zrelim tekočinam.
Slika

Bom sprobal Vanilla custard+Sweet Strawberry.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 30 Dec 2014, 01:34

Opa - ko laboratorij to pri tebi - pohvalno pregledno in urejeno...
Pri meni je v 3 ladlcih :D :lol:

Axisovo "Vanilla Custard Strawberry Cream" ? sem z 5+2% razredčil na 3,35+1,35% (VC+Jagoda) (dodal pač 1/3 ali 33% baze brez arome) - tako mi manj vleče skupaj usta od sladkosti :D - je pa tista 5+2 tudi vredna greha - tako da se še moram odločit....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Jan 2015, 23:58

Kako kej "Custard Team"? - Uživamo na toplem ob vanilijevih dišavah :D 8) ?
Pri meni Axisova VC+Jagoda domuje v enem RTA-ju - meni najbolj odgovarja v Orchidu, ni za cel dan ampak za večerno sladkanje...
In vedno boljša postaja s staranjem....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 08 Jan 2015, 00:11

Huh, jaz sem že porabil 100ml. Pravkar dozorela ena 50ml flaška, pripravljena za uporabo in na grelcu še dodatnih 50ml.
Capella Vanilla je pošla. Bo treba narediti nove zaloge arome.

Mešam pa različno. Vanillo 3-5% in Strawberry 0.5-2%.

Sem pa se navdušil še nad Expresso Coffe z mixom Bold Tobacco, Rum, Beyerian,...s tem, da Coffe v majhnih procentih, ker je aroma izrazita po zorenju. Največ 3% v mixu.
Odlično paše z Dark Vapor 5% in 3% Coffe. Rum 2% in 3% Coffe. Ti mixi so trenutno rutinsko po čaju in Custardom.

Čez dan pa še vedno rula Virginia, ki je lahko kar 5% single. Parim še tudi ostale "neuspele" tekočine tekom dneva, da jih potrošim. Nekatere so se dokaj popravile vendar ne vem več kombinacije, ker sem kar po občutku vse povprek mešal med seboj.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 08 Jan 2015, 00:18

--evo - sem odprl novo temo - Kaj kej parimo trenutno... - da ostane ta za nasvete pri mixanju - če ne bo čisto nepregledno...

Pa Capella arome najboljše da grejo v svojo izbo...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Yox » 08 Jan 2015, 09:01

Tudi sam sem nabavil capelino vanila custard in sweet strawbery in naredil testno 5ml 3% vanile in 1% jagode ter 5ml 5%vanile in 2% jagode pa da vidim kaj bo bolje odgovarjalo.
Ker ne morem pozabiti liqua vanilije, sem namešal še 5ml same vanile 14% - procent sem našel na https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?key=0AkX4_hQ6Fu8HdEwwR2dLRUJlVjlabEN1NG1ucktuUVE&gid=21 in vsaj pri fa aromah mi procenti s te strani kar odgovarjajo, čeprav se mi 14% zdi ogromno - bomo videli kaj bo.
Zanima pa me nekaj drugega prej sem bil strasten ljubitelj tobaka čaeprav samo občasno :? , in sem kadil dokaj močen kvaliteten tobak, ne cigaretov ampak sem sam zvijal v rizle. Sedaj iščem en dober tobačni okus ampak vse kar sem do sedaj probal nima ravno nekega pristnega tobačnega okusa pa me zanima kaj se vam od tobačnih zdi še najbolj podobno tobaku. Do sedaj sem probal :
- FA desert ship 1%, staran 3 tedne (zanimiv okus ki ima definitivno okus po nekih zeliščih ampak mene nikakor ne spominja na tobak)
- FA Ry4 4% + 0,5% Fa karamele, staran 3 tedne (tuid zanimiv okus ampak ima še manj skupnega s tobakom kot desert ship)
gotove tekočine
- smouchi Mboro, ki je vsaj na GS H2 ego uparjalnikih že bil dokaj blizu tobaka (morem probat v lemotu ali kayfunu)
- liqua turkish tobako - ta mi je bil kar všečen, čeprav vsaj po mojem tudi nima kaj dosti skupnega s tobakom
- liqua mild kretek tobaco - ta se mi zdi zelo podoben desert shipu - okus po nekih nedefiniranih zeliščih
Če bi uspel zamešat nekaj podobnega kot je liqa-in turkish tobako bi bil že zasilo zadovoljen.
RANDOM_AVATAR
Yox
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 29 Dec 2014, 02:00
Kraj: Nizka / Rečica ob Savinji
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a SaL3 » 08 Jan 2015, 15:25

A se da dobit od koga za probat tale vanilla custard?
RANDOM_AVATAR
SaL3
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 02 Dec 2014, 02:00
Kraj: Novo mesto
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 08 Jan 2015, 15:28

Nekaj meni ljubih tobačnih okusov :
-IW S'Camel
-IW 555 Gold
-IW in FA Maxxx Blend
-IW Golden Ducat
-IW Am4a
-IW Tobacco Symphony
-IW Tobacco C
-FA shade (tobak z medom)
-FA(UK) Golden Rollie (tega nisem še sprobal ampak naj bi bil po mnenju mnogih uporabnikov približek tobaka za rolanje)
- VZ /Vaping Zone) Real Cig
- VZ /Vaping Zone) Black Cigar
- VZ /Vaping Zone) Dunhill

Pri tobačnih aromah je še posebej staranje/steeping zelo pomemben. Pred 1 mesecem so bolj blede oz. prisoten je okus po kemiji in raznih cvetlicah ki se po določenem času izgubi in aroma dobi svoj zrel značaj.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na E-tekočine DIY - naredi sam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron