DIY - Mešanje e-tekočin

Doma narejene e-tekočinie, vse o bazah in aromah, o opremi in pripomočkih za pripravo le-teh

DIY - Mešanje e-tekočin

OdgovorNapisal/-a k2b » 24 Jan 2014, 01:03

Slej kot prej vsak advanced vaper pride do točke, ko se zasiti z z e-tekočinami, ki so v radiju njegovih nabavnih možnosti in začne razmišljati kako bi sam namešal kakšne zvarke za v svoj tank, karto ali kar mu pač služi kot uparjevalnik.

Tako se je tudi meni pripetilo da sem dobil domov škatlo z 10 aromami in 100 ml 38 mg/ml baze od poljske Inawere.Baze se na teh prostorih najpogosteje naroča pri Inaweri, Flavourartu, pri Ircih imamo NicVape pa še in še je tega.
Bazo nameravam razbiti na 12 mg/ml in to s 100 ml PG-ja, 95 ml VG-ja in 5 ml destilirane vode, počakati 2-3 dni da baza dozori in se potem lotiti mešanja e-tekočin v vzorčnih količinah po 10 ml.

Vabim koga, ki je imel s tem že izkušnje da napiše kako je on to počel in na kaj velja paziti...naj tekočine za uro ali dve dam v vročo vodo, naj jih zračim 24 ur na začetku in podobno.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Rawr » 30 Jan 2014, 19:13

Hvala za link!

Pravkar sem naročil na inawera

- 100ml flaško
- 4 sadne arome ( breskev, lubenica, pomaranča, malina )
- 100ml pg
- 100ml vg
- 100ml nic 26mg/ml pg/vg 50:50

18,7 eur + 9.3 eur za poštnino. Ima da je v 1 tednu pri meni. :lol:


Upam, da bojo arome dobre, če ne bo treba dalje iskat. Ostalo pa :D ceneje skoraj da ne gre. V lekarni je 50ml vg = 5 eur :(
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 30 Jan 2014, 19:55

Za PG in VG:

Če si kje blizu CRO meje - naročiš tule
http://kemig.kosarica.hr/index.php?route=product/product&keyword=prop&product_id=1267
http://kemig.kosarica.hr/index.php?route=product/product&filter_name=glicer&product_id=1290

S poštnino do najbližje CRO pošte te pride kilo+kilo 13,7 EUR, daš naslov od pošte na poštno ležeče in greš dvignit paket.To ti bo zadostovalo za olala dosti e-juicea :)
Zadeva je PhEUR in po EU pharmakopeji bp.

V glavnem - na sorodnem forumu (ki je malo bolj aktiven kot naš) sem izvedel, da ne rabiš nič čakat ko narediš bazo - lahko pol takoj arome not mešaš.

Če si vzel VG moraš not dat še 10-15% destiliirane vode (na VG količino, ne na komplet), če si pa vzel že VG bazo 0mg pa ne rabiš nič vode zravn.

Tu imaš še E-juice Calculator za računanje razmerij v ml in kapljicah -če še nimaš
https://www.filesanywhere.com/fs/v.aspx?v=89716a8960646eb99c6c

Vape on in pozdrav

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Rawr » 30 Jan 2014, 21:11

Mam kalkulator že pripravljen :) vode pa ne rabim dodajat, ker je že vmešana v pg in vg(10%).Dodal bom samo do 5% arome. 15ml flaške že mam, ene 30 komadov :D in jih morem za vikend spucat pa pripravit na homebrew :D

Najprej bom tekočine lepo zagrel v vroči vodi, nato naredil mešanico pg/vg/nikotin in jo prelil v flaške. Nato pa bom v flaške dodal aromo 3-5% in dobro pretresel. Naredil bom več kombinacij, da ugotovim, katera mi je najboljša.

Obvezno bom to delal pod prižgano napo in z rokavicami, ker je nikotinska baza strupena in lahko smrtno nevarna, če se recimo vpije v kožo.


Kila+kila za 15 eur :D Če bo skupni nakup, se pridružim. Sem pa mnogo bližje avstriji, kot hrvaški tak da...
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Rawr » 04 Feb 2014, 18:13

Tako, pa je prišel paket.

Slika

Prvih caa. 40ml je že zmešanih :) 50:50 pri 8mg/ml nikotina, 10 kapljic arome (5%)

Slika

1. Breskev
2. Pomaranča
3. Malina
4. Lubenica

Prvi vtis o breskvi na protank1 je njaaamiii :) , več pa v naslednjih dneh, ko jih sprobam na kayfunu.
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Rawr » 06 Feb 2014, 20:21

Po nekaj dneh vejpanja inawera diy tekočin lahko rečem, da so precej dobre. Me pa ena stvar moti oz. mi ni povsem jasno kaj se dogaja. Občasno ko vejpam diy tekočine, dobim rahlo pekoč/neprijeten okus na koncu potega ali ob izdihu. Predvsem mi je čudno, da prvi dan po kar nekaj vejpanja pa nobenega pekočega okusa?!

Ne vem ali je to zato, ker je slabo premešano?! Je možno, da je kriva nikotinska baza?


Danes sem naredil novo mešanico in sem uporabil penilec mleka, ki je odlično zmešal sestavine, ker pa sem dodal malo več arome, nisem ziher ali je zdaj ok. Zdi se mi precej boljše, kak pa bo jutri !??! Tak je to, ko še ne poznam fint pa trikov.


Lahko pa rečem, da sta breskev in malina odličnega okus, dokler ne " zapeče". Pomaranča je tudi dobra, vendar je precej citrus okus in mi ni ok za celodnevni vejp. Lubenice pa še nisem probal. Se še steep-a. :)


btw Naročil sem še nekaj arom pri flavourart. Več pa, ko jih dobim in sprobam.
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Feb 2014, 00:38

Mislim, da je malo zgodaj po 2 dneh preizkušat (če prav vidim datum od prejšnjega posta), naj bi vsak dan malo pretresel in pustil vsaj 7 -10 dni steep-inga...tukaj berem na inawera forumu za watermelon da je en podaljšal steeping na 21 dni, vsi so pa pustili 10+ dni...
http://inawerashop.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=146

Kaj si vzel to Wera Garden (WG) al navadne (cenejše) arome od IW?
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Rawr » 07 Feb 2014, 13:21

Aha ok. Drugje sem tudi prebral, da nekateri ne pustijo tekočin, da se "vležejo" in da so takoj po mešanju dobre. Verjetno je od arome do arome drugače. Bom pustil zadnjo mešanico breskve kak teden pri miru, da vidim razliko. Trenutno je precej dober vejp. Okus je še vedno naraven in dober, diši lepo po breskvi, le pri izdihu se občasno pojavlja nek dražeč/pekoč aftertaste. Verjetno je kriva aroma. Nikotinska baza pa ne diši/smrdi, je nevtralnega okusa in količina nikotina v mešanici je nizka.


Naročil pa sem tiste cenejše brez wg, za okoli 1.7 eur po komadu. Pri flavourart so 2.5 eur in me res zanima, če so boljše. Upam da :) Bom naredil majnšo primerjavo.
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a mateb » 27 Feb 2014, 02:50

Tudi jaz si zdaj že nekaj časa sam mešam tekočine. Za ta namen sem si kupil ultrasonični čistilec, ker nimam volje čakat 1 mesec, da tekočina odstoji.

Tekočino naredim v stekleni flaški in jo postavim v ultrasonični čistilec na 50 stopinj. Tobačne okuse je potrebno pustiti 3-4 ure (3-4 x 1h), za ostale arome pa je dovolj 1 ura. Med vsakim ciklom flaško odprem, da pride svež zrak notri in jo dobro premešam. 1 ura ura ultrasoničnega čistilca naj bi bila enaka 1 tednu odstajanja. Na ta način se pri tobačnih aromah doseže cca. 90% odstajanje. Za 100% je potrebno počakati še kakšna 2-3 dni.

Drugače pa pogostokrat sadne in ostale arome kar takoj uporabljam in ne opazim neke blazne razlike med svežo tekočino in tisto, ki je odsedla svoje. Pri tobačnih aromah pa je zgodba bistveno drugačna.

2,5? je cena pri Flavourartu brez davka. :wink: Cena z davkom je 3,05?. Tobačni pa so 3,66?.
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 27 Feb 2014, 15:36

mateb -> hvala za to informacijo.
Sicer mnogi prisegajo na "pospešeno zorenje" in v ta namen dajo na začetku e-tekočino v toplo/vročo vodo.
Mnogi pa prisegajo na naravno zorenje in ne grejejo e-tekočin.
Kakšne baze pa uporabljaš?

Te lahko vprašam še kateri ultrazvočni čistilec si nabavil -> ker je to med vaperji kar iskana roba tudi za čiščenje novih atomizerjev...UK in ITA Lidl jih je imel za cca 28 EUR, pri nas pa jih nisem zasledil
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a mateb » 27 Feb 2014, 23:02

Pri meni je problem, da konstantno menjavam okuse in ko mi nekaj zadiši, ga hočem čim prej. 3-4 tedne za tobačne okuse mi je res preveč čakanja. :wink:

Se mi pa zdi, da drugače v proizvodnji tekočin uporabljajo magnetni mešalnik. Pri tem je edino problem, ker težko vzdržuješ temperaturo okoli 50 ?C.

Pri ultrasoničnem čistilcu, vklopiš gretje in ga pri 40 - 45 ?C izklopiš. Ta temperatura potem ostane ves čas. Se ne ohladi. Oz. se še malo segreje tam na 47 - 52 ?C.

Temperatura ne sme biti previsoka, ker se potem zniža vsebnost nikotina.

Tako baze kot arome zaenkrat uporabljam od FlavourArta. Fajn mi je ker so že pripravljene. Večino časa uporabljam Traditional bazo (50 % PG, 40% VG in 10% vode), včasih pa tudi Velvet Cloud (80% VG in 20% vode). Ice Blade (90% PG in 10% vode) mi ne ustreza najbolj.

Jaz sem ga kupil na spodnji povezavi. Cene so od 45? naprej.
http://ultrazvocnekopeli.si/

Sam sem vzel dražji model, PRO 20, ker ima gretje in predvsem ker lahko dela 1 uro neprekinjeno. Cenejšemu, ki nima gretja, pač doliješ toplo vodo. Je pa delovanje cenejših max 8 minut. Po tem času se samodejno izklopijo in jih je treba ponovno zagnat.

Zraven očistim tudi nekatere zadeve. Vendar je treba malo pazit. Steklo od Protanka mi je naprimer zaradi njega napočilo. Pri srebrnem Evodu pa mi je na nekaterih delih očistilo tudi vrhnji sloj, ki ga ima ohišje in je sedaj videti zguljen. :wink: Je pa res, da sem ju pustil notri celo uro in se mi zdi da je to krivo. 5 minut bi bilo verjetno zadosti.
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 13 Mar 2014, 03:21

No končno sem se tudi jaz spravil zmixati moje e-sokove.

Štartal sem z PG ECO 38 mg/ml bazo od Inawere. Zamislil sem si, da bom iz nje napravil 10 mg/ml nic jakost tako da sem zmešal:
- 100 ml 38 mg/ml PG baze
- 90 ml 0 mg/ml PG propilena
- 160 ml 0 mg/ml VG glicerina
- 30 ml destilirane vode

Vem da bi bilo enostavneje, če bi šel na 9mg/ml jakost ampak zakaj ne malo bolj komplicirano. No, bazo sem zamešal v 0,66l temno stekleno flaško od piva tako da sem
imel dovolj prostora v flaški, da sem lahko malo šejkal sveže pripravljeno bazo.
To sem dela zunaj na vrtu v gumijastih rokavicah in zaščitnih očalih - domači so me spraševali, če lahko kaj eksplodira....

Potem se je počasi spustil večer in v tradiciji vseh velikih alkimistov sem tudi jaz počakal, da je ura najprej odbila polnoč.Laboratorij se je preselil na pisalno mizo.
Ker sem težil in merkal po forumih kar en cajt okoli priporočenih količin arome v %, sem se odločil, da bom zaružil v velikem slogu - arome bom mešal kar v 30 in 20 ml samplih, no eno ali 2 zaradi pomanjkanja flašl v 10 in 15 ml.

Iz družinske zapuščine sem dobil steklene menzure v velikosti 50, 100 in 500 ml.
Vso steklovino in plastične flaške sem prej seveda temeljito opral z detergentom in posušil.
50 ml menzura se je izkazala za najbolj primerno za vlivanje baze v menzuro, pretočit v flaško in potem s temle
http://www.ebay.com/itm/20-x-1ml-Plastic-Nutrient-Measuring-Disposable-Syringe-For-Small-Animal-Feeder-/310499294385?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item484b333cb1
inicirat aromo v flaško.Prazne siringe sem metal sproti v oblazinjeno vrečko od Fasttecha - kako omamno je dišala na koncu laboratorijske vaje si ne morete misliti.

Slika

Arome

Slika

Končni rezultat - no ta bo šele po približno 14 dnevih steepinga

Slika

Potem me je zadeva zagrabila in sem se odločil, da bom zmixal še 3 X 10 ml drugih arom v 70/30 VG PG breznikotinski e-juice, ki ga bom imel za preskuse korigiranja in razblaževanja 18 mg/ml in 24 mg/ml Hangsen pripravljenih tekočin ki so mi premočne .
Tukaj sem zaradi višjega VG razmerja dodal 0,5% arome več kot pri prejšnjih samplih in dal sem tudi flaške v vročo vodo dokler se ni ohladila da vidim kako je s tem "znojenjem in potenjem" e-juica....

Sedaj vsak dan malo odprem flaške, dobro pretresem in jih zopet zaprem.Vonji iz flašk so meni zelo prijetni, ne čutim nobene agresivne kemije v vonjavah.
Sicer pa počivajo lepo na temnem v predalu.

Toliko za enkrat - poročam ob koncu zorenja okoli 23.3.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 05 Apr 2014, 18:09

No, proces zorenja se je malo zavlekel - po 14 dneh so bile arome že izrazite, samo manjkal ji je še tisti "final touch". Ker sem opazil, da so zorele še naprej /16,17,18 dan),
barve so postajale temnejše in bolj izrazite ter vonj je začenjal dobivati tisto pravo kompleksnost sem jih nekje od 20.dne začel preizkušati in tu bi bile moje ocene:
(% je koncentracija arome)

1.Cherry Cigar IW 3% - lepa tobačna z ozadjem višnje, bolj višnja nego tobak, v ozadju tudi nekaj cvetja toda ne agresivno Ocena - 8,5/10

2.Gold Ducat IW 2% plemenita aroma tobačnih listov z medom v ozadju brez sladkobnih podtonov, podobna tobakom za pipo - klasika Inawere Ocena - 9/10

3.Am4a IW 2% - to naj bi bil Gold Ducat na steroidih, precej podobna GD samo kompleksnejša - tobak, med, sadje OCENA - 8,5/10

4.Tobacco Symphony WG 2% - to je zame zadetek v črno, lkompleksna tobačna brez "ashy" podtonov, lahko solo ali v kombinacijah z drugimi e-tekočinami
S'Camelom, Tobacco C in ostalimi tobačnimi ter kavami, deserti Ocena - 10/10

5.Tobacco "C" IW 3% ....nežna aroma tobaka, v ozadju cigarillos in RY-4, bolj za vožnjo v kombinacijah kot solo Ocena - 8/10

6.Kent WG 2% intrigantna in izrazita tobačna, v ozadju nougat napolitanke, konjak, Jaggermeister, odličen za druženje ob kavi, ni pa za cel dan Ocena - 8/10

7.Shade IW 2% Nežen spoj vanilija kreme,tobaka, v ozadju tudi kava in tiramisu,mogoče tudi malo cvetnih podtonov Ocena - 8/10

8.Canadian Type IW 3% - dobra tobačna aroma z okusom temnega tobaka, nekaj med IW S'Camel in Tobacco Symphony Ocena - 9/10

9.Don Hill IW 4% ta je tudi moj favorit, suha tobačna aroma s priokusom čilja,cedrove ali borove smole, aromatična in pikantna Ocena - 10/10

Od leve proti desni na sliki:
Don Hill - Canadian Type - Kent - Shade - Tobacco C - Am4ra - Cherry Cigar - Tobacco Symphony

Slika

V kratkem se mislim pozabavati z mixi absintha z sadnimi aromami (janež zbije sladkobo vsem sadnim aromam in ostane baje čista esenca sadja...to je sedaj
precej popularno na UK in ITA forumih). Uporabljajo se arome Decadent Vapors (DV) in The Perfumer's Apprentice (TPA).Sam sem se odločil za TPA zaradi lažje dobavljivosti.

Slika


Nadaljevanje sledi....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a alansi » 30 Jun 2014, 12:01

Navodilo, kateri glicerin ni primeren za mešanje tekočin:

https://www.youtube.com/watch?v=MMDfrUffawc
RANDOM_AVATAR
alansi
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 14 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 30 Jun 2014, 12:20

a si malo falil temo? Slika

Po moje bo v naši džamahiriji tale nitroglicerin bol težko dobit - pa tudi opazna zaloga Special Brew-a na levi aludira na "resnost" vaperskega DIY para
(Special Brew je piwo z 12% alkohola - ne extrakta!) Pa tud tisto za Totally Wicked glicerin na koncu se mi zdi malo lame.
Lahko pa da sem zgrešil bistvo ker sem pogledal posnetek na FF
Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Naslednja

Vrni se na E-tekočine DIY - naredi sam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron