Vejpanje z mano

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Vejpanje z mano

OdgovorNapisal/-a Rawr » 30 Jan 2014, 20:48

Torej :)


Prvič sem probal ecig davnega 2008. Oglas sem našel na internetu. Šlo pa se je za običajen komplet s kartomizerjem, ki dejansko izgleda kot prava cigareta. Cena je bila 50 eur in ker je bil nakup preko spleta, tudi vračilo izdelka. To sem tudi izkoristil, ker je bilo vejpanje na to, milo rečeno, ogabno. :roll: Medtem sem še vedno kadil cigarete in to že kakih 5 let.

Slika

Nato sem kaki 2 leti kasneje spet naletel na podoben komplet, vendar le za delček cene, kot sem jo plačal tu pri nas. Natančno 8 eur. Dokupil sem še nekaj škatel mint kartuš in liquid z okusom češnje. Hja, mint niti ni bil tako švoh,dokler je trajal, cherry olje pa sploh ni bilo primerno za tak tip ecig... Ker je zagret "vazelin" al karkoli že je to v kartušah, dostikrat končal tudi v ustniku in nato v mojih ustih (zaradi same primitivnosti uparjalnika) nisem več mel želje po vejpanju. No in tako je cherry tekočina in nekaj kartuš ostalo neporabljenih, nekje v omari.

Maja 2012 sem se odločil, da neham kadit. In mi je to prepitem vikendu zares uspelo. 3-4 dni je bilo res krize, nato pa je ta lepo padala. Po kakem mesecu dni niti po kosilu nisem mel več želje kadit :) No pa najdem jaz cherry tekočino lani poleti in sem spomnim, da sem na fasttech videl ecig. Prej sem stran poznal, po svetilkah in baterijah :) Grem gledat ponudbo in nisem mogel verjet, kaj vse je že na izbiro.

Kupil se čisto osnovno ego baterijo in ce4/evod/iclear16 uparjalnike. Pa sem po nekaj tednih ugotovil, da to nebo dovolj in da želim baterijo z nastavljivo voltažo in še čim pa sem nabavil innokin itaste svd , polno nstavljiv e-mod

Slika

in protank1 atomizer

Slika

In to mi je povsem zadoščalo za kak mesec dni, dokler se nisem začel zanimat za rba/rda uparjalnike. Seveda sem mogel sprobat tudi to in sem nabavil žico, jekleno mrežico, nekaj silice, vato in cobro rba genesis uparjalnik.

Slika

Ker mi je postal tak način uparjanja všeč, sem si nabavil še Rsst uparjalnik, katerega še danes z veseljem uporabljam.

Slika

In prišla je želja po mech. :) Mehanski ecig. Zaželel sem si model Nemesis, grškega izdelovalca Atmomixani, ker je allaround eden najboljši mechov na trgu še danes.

Slika

Po tem sem nabavil še protank2 in nekaj različnih ustnikov in do novega leta lepo vejpal z omenjeno opremo.

V začetku leta pa sem se odločil, da morem nabavit kick (električno vezje za mech-e), kjer lahko nastaviš moč in dodatno poskrbi za varnost pri uparjanju. Zadeva je super in jo toplo priporočam vsem uporabnikom mechov! Pravtako se je v košarici znašel tudi kayfun 3.1 :)

Slika

Slika

Kaj naj rečem. :) boljšega vejpa še ni blo! :D

Trenutni setup je sestavljen iz svd za doma in nemesis 18350+kick za ven. Gor pa našraufam rsst, kayfun ali pa protank1 in v kratkem še aqua :D

Slika

Ja, nabavil in sprobal sem kar nekaj opreme, da sem ugotovil kaj točno želim. Nekaj zadev sem tudi dalje prodal, tako da je malo majn minusa. :) Sigurno pa sem do the next BIG thing preskrbljen. hehe

Pa še nekaj besed o tekočinah katere vejpam. Povsem sem zadovoljen s tekočinami z okoli 10 mg/ml nikotina. Najraje imam sadne arome, z vsaj 50% VG (rastlinski glicerol). Na začetku sem uparjal tekočine Liqua, katere imajo vsaj 70% PG, vendar sem se po nekaj mesecih bolj navdušil nad V2 tekočinami, kjer je 65% VG. Pa sem ugotovil, da zadeva sploh ni več tak poceni in še dolgo je treba čakat, da prispe s Kitajske. 8 eur za 30ml flaško, ki jo kayfun požere ko pijanec pivo :) V evropi pa so cene še bolj navite. :( že bolano visoke

Tako da sem se pred dnevi odločil, da začnem mešat svoje tekočine. Danes sem naročil vse potrebno na inawera, pa da vidimo. :) Samo pri aromi lahko falim, katere pa so precej poceni. Sem že čist navdušen, ko bom mel svojo najljubšo tekočino vedno na voljo :D
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 30 Jan 2014, 23:51

Izvrstna vaperska evolucija : :lol:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Rawr » 31 Jan 2014, 16:37

Jap. 8) Dosti komentarjev in videjev sem preletel, preden sem kaj nabavil, pa ravno ti videji so me nemalokrat tudi prepričali v nakup. Pa ko gledam, kaj vse obstaja oO nisem sprobal niti 5% robe :)

Pa sem med svojo vejpersko potjo dosti kolegom zrihtal protank 1 mini (ima odličen airflow) + ego twist, pa nimajo potrebe po čem več. Zaenkrat :) Itak twist dela super, s protanki pa tudi večinoma ni problemov. Razen zadnje čase je kvaliteta grelnih glav padla in hitreje crknejo.

Še nekaj glede kayfun style atomizerjev. Dejansko je to prvi sistem, pri katerem samo vejpaš. Ni gurglanja, nikjer ne teče ven, tuljava zdrži vsaj 1 teden hardcore vejpanja, vglavnem samo dotankam in voila. 1A atty! Zato pa sem šel v nabavo aque, ki ima isti sistem z dimnikom, le da omogoča 2 tuljavi hkrati. Za še več pare 8)

Enkrat v prihodnosti pa mogoče nabavim še DNA30 vezje/mod (ne vem, če je že sploh na trgu) in kako novo vrsto atomizerjev, če se bodo izkazali za odlične.
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron