Mešanje tekočin

Okusi so različni, tu pa lahko izmenjujete mnenja prav o tem

Mešanje tekočin

OdgovorNapisal/-a primus » 18 Dec 2014, 16:55

Ola :)

Nekaj tekočin sem že poskusil in ugotovil, da mi ustreza sadna mešanica PG in VG. Razmišljam tudi v smeri, da bi si sam mešal tekočine.

Zanima pa me, če lahko mešam različne kupljene tekočine med seboj, pa naj bo iste ali druge znamke? So možni kakšni problemi?
Če zmešam v razmerju 50/50 12 mg/ml in 6 mg/ml ali dobim potem 9 mg/ml?

Se da dobiti kje v Sloveniji kakšen zastonjski vzorec tekočin (splet ali trgovina)?

Pred e-cigareto sem kadil light LM (modre) cigarete. Kakšen nivo nikotina priporočate, ker se mi zdi, da mi je 12 mg/ml mogoče malo preveč.

Lahko kje najdem priporočilo oz. omejitev tekočine na mililiter, ki jo lahko zaužijem v enem dnevu? Opazil sem, da mogoče sedaj vsrkam več nikotina kot sem ga s klasičnimi cigaretami. Mislim, da ima EVOD 2 1.6 ml rezervoar za tekočino, se pravi, da dnevno pokadim 3.2 ml +/- 1 ml ... je to preveč?

Mogoče za vsa ta vprašanja obstaja kakšen link ... se priporočam :)

Hvala!
RANDOM_AVATAR
primus
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Kraj: Kranj, Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Mešanje tekočin

OdgovorNapisal/-a k2b » 18 Dec 2014, 20:17

Pozdravljen Primus!

Ola :)

Nekaj tekočin sem že poskusil in ugotovil, da mi ustreza sadna mešanica PG in VG. Razmišljam tudi v smeri, da bi si sam mešal tekočine.

Zanima pa me, če lahko mešam različne kupljene tekočine med seboj, pa naj bo iste ali druge znamke? So možni kakšni problemi?
Če zmešam v razmerju 50/50 12 mg/ml in 6 mg/ml ali dobim potem 9
mg/ml?

Načeloma ni problemov s tem - je pa vprašanje kaj boš s tem dobil - tako po okusu kot tudi razmerju PG/VG v na novo zmešani e-tekočini - lahko ti bo všeč, lahko pa tudi ne. Tako kot si napisal je glede nikotina je pravilno - 12+6/2 = 9 mg/ml.

Se da dobiti kje v Sloveniji kakšen zastonjski vzorec tekočin (splet ali trgovina)?
Mislim da lahko samo v trgovinah preizkusiš, da bi kdo pošiljal sample/vzorce okoli mi ni znano

Pred e-cigareto sem kadil light LM (modre) cigarete. Kakšen nivo nikotina priporočate, ker se mi zdi, da mi je 12 mg/ml mogoče malo preveč.

Jaz bi na tvojem mestu poskusil 6 in 9 - po moje bi ti moralo biti dovolj.


Lahko kje najdem priporočilo oz. omejitev tekočine na mililiter, ki jo lahko zaužijem v enem dnevu? Opazil sem, da mogoče sedaj vsrkam več nikotina kot sem ga s klasičnimi cigaretami. Mislim, da ima EVOD 2 1.6 ml rezervoar za tekočino, se pravi, da dnevno pokadim 3.2 ml +/- 1 ml ... je to preveč?

Kot si že v prejšnjem vprašanju nakazal - morda ne rabiš tako močne nikotinske stopnje če si prej kadil light čike.Poskusi z nižjo stopnjo nikotina pa boš videl. Če imaš rahlo vrtoglavico, srce nabija ali čuden tesnoben občutek - potem je to previsoka vsebnost nikotina
Mogoče za vsa ta vprašanja obstaja kakšen link ... se priporočam :)
Linkov je mnogo - že tu na forumu je dosti odgovor na ta vprašanja - malo pobrskaj - predvsem v temah o e-tekočinah in temah za začetnike

LP
k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a gregapetric » 18 Dec 2014, 21:27

Oj,

glede mešanja tekočin... Moj nasvet je da na začetku poskusiš mešati enostavne okuse npr. jagodo z jabolkom. To lahko za začetek narediš kar v tanko in ga malo pretreseš. Pri mešanju premium e-tekočim pa se vsaj pri meni ponavadi ni končalo z boljšo ampak s slabšo tekočino.

Glede poskušanj tekočin je tako kot ti je predlagal k2b. Dobre priložnosti za to so tudi razni vape meeti; vsak mesec se zgodi vsaj eden. Kmalu pa se bo zgodil tudi eden, ki bo posebej namenjen začetnikom in tudi kadilcem :) več podrobnosti o tem meetu pa kmalu :)
RANDOM_AVATAR
gregapetric
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 17 Dec 2014, 02:00
Kraj: Kranj
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a primus » 19 Dec 2014, 16:02

Super in hvala obema za nasvete! Na naslednji meeting imam pa tudi namen priti, tako da, se zagledamo :)! LP
RANDOM_AVATAR
primus
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 28 Nov 2014, 02:00
Kraj: Kranj, Slovenia
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a charly » 27 Dec 2014, 02:44

Hey. jaz sem iz vseh ''slabih'' tekočin naredil boljše z mešanjem. Seveda je potrebno malo premisliti kaj boš zmešal.... kot pri kuhanju je tudi tukaj,,, meni je všeč ....
Slika
RANDOM_AVATAR
charly
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 05 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 2 times
Prejete zahvale: 2 times


Vrni se na E-tekočine - iz trgovine

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron