Rose RTA by Eden Mods

Mehanični in regulirani modi. atomizerji RBA,RDA,RTA , baterije polnilci in ostala oprema za napredno vejpanje

OdgovorNapisal/-a jero » 31 Okt 2015, 15:25

Dobil pred 3 dnevi.. moj prvi dodatni RTA. Ker nimam veliko izkušenj z drugimi RTAji, bom svoja opažanja primerjal več ali manj z eGo ONE mega, ki pride zraven eVic VT.

Naredil Ti build 0.66 ohma in uporabil Fiber Freaks celulozna vlakna. Za vato sem uporabil metodo razpolavljanja. Mogoče imam malce sreče vendar nisem nič brusil, saj se vsi navoji prilegajo tako kot morajo. Potrebno je kar konkretno privijačiti vijake, saj sem v prvo privil premalo in posledično mi je občasno izgubljalo stik z baterijo.

Res je zadeva M2L, saj je airflow precej omejen. Kar pa ni nujno slabo saj sem ponovno odkril užitke M2L vejpanja. Za razliko od eGo one kjer vejpam na 290c - 300c pa pri rose vejpam na cca 240c, saj para ostane lepo topla in okusna. Spodnji del se pri verižnem vejpanju precej segreje. Tudi sam "tip" postane kar topel. Hkrati opažam, da tudi zunaj para ostaja topla in okusna v teh mesecih ko je že kar mrzlo. Pri eGo one mi namreč zaradi velikega airflowa temperatura pare precej upade in posledično tudi izgublja okus. Airflow control mi je neuporaben in sem ga odstranil.. ga pa uporabljam kot prstan, ki zgleda kr hudo :) Včasih mi zadeva spušča in grgla, vendar mislim da je to nekaj kar se da z pravilno rabo preprečiti. Všeč mi je bistveno ožji "tip", ki te že po občutku v ustih spomni, da je to M2L. Niti nisem vedel, da lahko ima "top refill" pri katerem moramo sicer paziti da nam ne poplavi. Sam sicer nimam neke potrebe po THju vendar mislim, da bi pri dotičnem RDAju malce THja prav pasalo.

Slika

Slika

Slika

Carina mi mora še poslati Zephyrus medtem, ko pa je Aromamizer RDTA na poti. Po tem bom lahko imel malce več materiala za primerjat.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 01 Nov 2015, 14:28

Izvrstno poročilo, Jero in dobrodošel v klubu

Slika

Glede AF lukenj - preveri če je spodnja luknja 2 mm - pri nekaterih klonih namreč ni (svedrček ali moder šraufencigerček s FT) - verjetno si vzel 1:1 klon s FT.

Spodnja luknjica pod tuljavo mora biti 1,8 mm in ravnotako zožitev iz komore kjer prehaja v ustnik.

Glede puščanja in grgljanja - verjetno veš da je drip tip hkrati tudi liquid control - če je preveč odvit in tuljava ne uspe upariti vse tekočine potem pride do grgljanja in posledično prelivanja ter puščanja tekočine skozi odprtino pod tuljavo na AF..
V primeru da začutiš da bo ali že preliva - zapreš LC na drip tipu in potegneš par cugov dokler ne začutiš da je vata že pred tem da dry hita - in potem ponovno odpreš LC za 2-3-4 vrtljaje - odvisno od moči na kateri pariš in od premera tuljave.Vsal si tu najde svoj sweet spot.

Za primerjavo z Zephyrusi in ostali zračnimi atomizerji Rose ravno ni ker je to tipični M2L atomizer - in v tej svoji klasi zagotovo briljira...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 06 Nov 2015, 16:32

Rose stumpy previl na Ni200 TC coil, da ga sprobam na Evic VTC.

Našel eno rešitev za mehak nikel 200 coil, ki se zelo rad zvije.

Glelec vstaviš in vpašeš v šalčko in glavo. Nato ga potegneš ven prepelješ vato in prvo nazaj v šalčko nato vse skup v glavo. S tem načinom nič ne zviješ grelca z vlečenjem vate skozi.

Drugač pa Rose z Ni200 coilom deluje na Evicu odlično.
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a premmati » 07 Nov 2015, 15:12

:lol: ja si me pa prehitel, tudi sam delam po tem postopku s kathalom, edino, da ga še pred vstavljanjem vate pulziram in stisnem v micro, z nikljem pa še nisem poizkusil v rose tanku bo treba v prihodnosti-praviš, da fajn deluje??
Slika
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Nov 2015, 15:15

ma ne rabte se z nikljem/titanom matrat na Rose - ker itak wicka ko morska goba.
Mogoče SS zdej ko mamo support na VTC mini....

Quest - a ko menjaš vato menjaš tudi tuljavo al gre povleč skozi?
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a quest » 07 Nov 2015, 15:36

He he

SAmo Rose mi je ostal za Evica testirat. In sem ga na nikelj navil. Ker pa vem , da je drat kot puter sem se domislil prej vato napeljat pol pa not potlačt.

k2b nisem še menjal vate na Rosi. Bom videl kaj bo če bo šlo.

En pregovor.

Ne smeš nikoli na silo. Vzem večje kladivo.Slika
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

Re: Rose RTA by Eden Mods

OdgovorNapisal/-a k2b » 03 Mar 2016, 20:27

Slika

Bell Cap-i za Rose V2-S RTA - če kdo rabi -> FT
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Prejšnja

Vrni se na MODificirane e-cigarete

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov