Burn

Če imate težave z e-cig, modom, atomizerjem vprašajte tukaj in konzilij vam bo svetoval po najboljših močeh

Burn

OdgovorNapisal/-a Japplek » 31 Jan 2015, 13:29

Zakaj se mi dogaja, da ko pustim mojga KFL V2 pri miru nekaj časa, dobim takoj burn taste po prvih dveh potegih. Pol je pa ok naprej...
Sem ga kje sam pihnil mimo pri buildu, ali se vam to tudi dogaja?
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 31 Jan 2015, 15:23

Malo več podatkov - mogoče slika setupa - pa na čem to ženeš
Reguliran ali mech mod? Kak iStick mogoče?
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 31 Jan 2015, 16:22

Prvi potegi ob tem mrzlem vremenu naj bodo kratki, da se tuljava in tekočina segrejeta na "delovno" temp.

Burn taste je tudi značilen za zažgano tuljavo-bobmaž in ga je treba zamenjati. Verjetno boš našel ožgani bombaž pod tuljavo.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Rawr » 31 Jan 2015, 16:24

Zelo čudno, da ravno prva dva vdiha žge?! Če pride samo občasno do dry hita, potem je na nekem mestu slab stik med vato in žico in dela ok, pa potem spet dry in se stvar ponavlja. Običajno je problem na robovih tuljave, ker je premalo vate oz ni dovolj razpredena. :D

Pri rayonu - cellucotton ali siliki se to dogaja še bolj pogosto, ker se skoraj nič ne razširita, za razliko od vate, ko je napita juica. Pri kanger glavah ali driperjih to ni tak problem, ker je silika dokaj ravna izven tuljave, pri kayfunu in podobnih rta pa jo zviješ dol na deck in potem od zgoraj na robu odstopi.

Ko sprazniš tank lepo očisti žico, napelji svežo tuljavo, jo razpredi na robovih in lepo napij.
Aqua v1 iStick TC40W
Aqua v2 iStick 50W
BigDripper
RANDOM_AVATAR
Rawr
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 149
Pridružen: 06 Jan 2014, 02:00
Kraj: Štajerska
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Japplek » 31 Jan 2015, 20:23

Hmm, hvala vsem. Tuljava je novo navita včeraj, vate tudi ni preveč, in včeraj je čisto ok delovalo. Danes zjutraj pa burn hit takoj za zajtrk...pfej
No zdaj čez dan predno začnem vejpat, dvakrat na suho potegnem potem je pa ok. Občutek imam tak, kot da juice steče nazaj v tank, po potegu ga spravim zopet do vate. Potem deluje ok...
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

OdgovorNapisal/-a Japplek » 31 Jan 2015, 20:26

k2b napisal/-a:Malo več podatkov - mogoče slika setupa - pa na čem to ženeš
Reguliran ali mech mod? Kak iStick mogoče?
na isticku, kanthal 0.32 mm, 1.1 ohm, 7 ovojev, kurim na 12.5w...slike pa ne morem zdajle dodati...
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 31 Jan 2015, 21:05

Včeraj rešil popolnoma isti problem pri frendu, na Lemotu. Vato je vstavljal kontra vlaknom. Zdaj dela super. Zanimivo, sploh se mu ni sanjalo, da obstaja tek vlaken.
Uporabniški avatar
Berghaus
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 20 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 8 times

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 31 Jan 2015, 21:23

Japplek napisal/-a:...na isticku, kanthal 0.32 mm, 1.1 ohm, 7 ovojev, kurim na 12.5w...slike pa ne morem zdajle dodati...


KF V2 in tak build je razlog za dry burn in še 12W za prvi vejp. Poskusi naslednje; tuljavo naredi v standardno - ovoje raztegni, da se ne stikajo. Porozrnost daj tudi na doziranje tekočine, da kanali niso preveč zaprti. Vato le položi na kanale, ne je tlačiti v velikih količinah.

Drugo; poskusi z več kot 1.3ohm tuljavo ne da povečaš število ovojev ampak premer tuljave na fi 3mm in ohraniš nekje 6 ovojev.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

OdgovorNapisal/-a Japplek » 31 Jan 2015, 21:26

Tudi to sem siguren da ni, ker režem japonca vzdolž vlaken. Res pa je da ga potem ponavadi moram malo prepoloviti, samo vlakna gredo v pravi smeri...
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 31 Jan 2015, 22:08

Njegov build, podatki, ki jih je podal, niso nič posebnega, v bistvu sam sestavljam builde skoraj identično.


Kolikor sem se naučil v svoji vejperski dobi, je za 99% težav stila Jappleka krivo napačno vstavljanje vate, prepogib, potlačitev v kanal ali kaj podobnega, a skoraj vedno nekaj z wickanjem. Tudi prenos načina wickanja iz enega atomajzerja na drugega dostikrat povzroči takšne težave, upam staviti, da če bi recimo jaz, ki gnetem večinsko Lemota, prešel zdaj na KFL V2 in vanj deval vato identično, da bi zelo verjetno naletel na kak problem, mogoče burn, mogoče poplavljanje.

Da ne bo kdo mislil, da dvomim v Japplekove sposobnosti buildov, verjetno jih ima več, kot jaz, zato samo sugeriram možnosti. Dam pa roko v ogenj za trditev o težavah kot posledica neke cake pri vatanju builda. Samo ta vikend rešil dva problema vatanja, enega sem omenil, oseba je vstavljala vato kontra vlaknom, druga pa je v Lemo drop prenesla idejo glede odrivanja vate stran od napajalnega kanala, kot je videla na rewjuju buildanja navadnega Lemota. Kjer to ni nič posebnega, verjetno tudi dropu paše kaj takega, a ne tako izdatno, kot je to delala ta oseba. In poplavljala tuljavo. V navadnem načinu, brez odkrivanja napajalcev, mu zadeva sedaj dela kot šus, tako kot mora.

Kaj hočem povedati? Da je pri Jappleku 1000% za njegove težave kriva neka taka bedna mala malenkost, da glava peče. Pismu, človek je celi mesec vejpal zažgano, ker je okoli obrnil japonca! Ni neumna napaka, kako naj bi sploh vedel?? Ja, meni je bilo logično, ker sem se v svoji preteklosti ukvarjal s kapilaro, on pač ne. In zdaj mu je tako logično, kot zavezovanje vezalk, lopnil se je po čelu......

Japplek, nasvet, topel: s kakim od starih mačkov se vsedita skupaj in pred njem naredi build. Sigurno on naredi kje kako drugo cako, ki bo KFLju bolj pasala. Mogoče samo manj ali nič ne potlači v napajane kanale in s tem ne zamaši namakanja vate.....ker burn je sigurno presuha vata.
Uporabniški avatar
Berghaus
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 20 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 8 times

OdgovorNapisal/-a quest » 31 Jan 2015, 22:32

Hmm
Povečini KFL ne prenese kaj več kot 10 W. Če zelo dobro zadeneš vato in imaš dovol globoke kanale gre tud do 15 W.

Na KFL+ nano tank 1,6 ohm 0,32 kanthal 2mm premer mech mod in popolnoma polna baterija se že čuti zagorakis.

Eleaf Istick pa kolikor sem prebral ni čisto točen. Malo moči doda v štartu, tako da si mogoče že krepko nad 12,5 W.

Baterija v modu se po nekaj časa malo popravi-pride k sebi, tako da je lahko moč v štartu večja.

In seveda vse kar so predhodniki napisali.

P.s. Nisem dobil paketa. Verjetno si poslal kot pismo, ki jih PTT ob sobotah ne razvaža. Bo v Ponedeljek. Se potrudim. Si pustil build noter, ali si ga očistil?
Slika
Uporabniški avatar
quest
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 384
Pridružen: 10 Maj 2014, 01:00
Kraj: Dolenjska
Dane zahvale: 69 times
Prejete zahvale: 50 times

OdgovorNapisal/-a Berghaus » 31 Jan 2015, 22:41

Ne pozabiti, da mu to naredi samo pri prvem potegu, potem pa je ok, tudi pri 12 watih. Če analiziram tole, bi po logiki dejal, da se tank wicka pri potegu, ni pa dovolj kapilare za samowickanje.

Če bi bilo preveč watov, bi ga burnalo pri vsakem potegu bolj.

Sam bi si skoraj upal reči, da malce preveč potlači vato v kanale/deck.
Uporabniški avatar
Berghaus
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 20 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 8 times

OdgovorNapisal/-a Japplek » 01 Feb 2015, 00:09

Ok, hvala za odgovore...vate v kanale ne tlačim, ampak rahlo umaknem od kanalov. Mogoče delam to kje narobe, sem pa naredil že tudi tako, da sem dal vato rahlo v kanale, potem je bilo pa skozi zažgano. Mogoče je res kje v vati problem, ampak toliko sem se matral da sem spravil skupaj en dokaj normalen build na KFL V2, da mi ga zdajle ni za razdirat...problem je ker pol nimam kej za vejpat, tako da se bom mogoče lotil jutr še enkrat...
Se pa že res sprašujem, kaj je prav s temi kanali...pokriti, odprti, rahlo zamašeni...no pravilno je verjetno nekje vmes, samo najti moram kje. Na youtubu vsak dela in govori drugače, ampak vseeno sem se tam največ naučil. Ko pa pridem skupaj s kakšnim izkušenim, pa še tam podebatiram...zaenkrat še nisem srečal nobenega, bom moral na naslednji meet :D , do takrat pa trening, hehe

Quest, poslal sem priporočeno. Nič zato, bo pa v ponedeljek. Tnx
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 01 Feb 2015, 00:41

Najbolj pravilna postavitev vate

Slika

Slika

video kako to dela
https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422579428&v=85MIMfT-Ocs&x-yt-cl=85114404

Če ti nimaš tuljave diagonalno - daj samo lepo konce vate prilepi ob centralna + in - bloka

Slika

Vata se mora na suho malo dat potegnit sem ter tja - ne sme bit čisto na tesno - smer vlaken itak mora bit prava....

Potem še ta (sicer malo verjeten) štos z iStickom - ko je čisto napolnjen kresne nenormalno overpowered - se pravi previsoko/premočno - šele ko se baterija sprazne na ene 3/4 kapacitete je približno normalen.

Če rabiš kako tuljavco za navit - reči - bomo poslal - tudi malo japonca če maš kako čudno vato - pa ja ne boš trpel do naslednjega meeta in formaldehide vejpal :D :shock: :lol:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Japplek » 01 Feb 2015, 02:14

Fantje, hvala za tole res. Mi je sedaj uspelo. Ni mi dalo miru, da nebi na novo navil. K2b slike so naredile svoje. Očitno sem vato preveč tišal in stiskal na deck in je potem štopalo vse skupaj. Upošteval sem tudi nasvet, da naj navijem okrog 3 mm tuljavo, tako da imam sedaj 1.3 ohm, in pari odlično, brez burna...
Za material pa ne bo problema. Sem se kar fejst opremil. Imam tale Koh Gen Do bombaž od Lord of the juice. Se mi zdi kar super. Tuljave sem se pa tudi že kar navadil delati. Mi kar lepe uspejo.
V glavnem, face ste res :roll: :lol:
Slika
Uporabniški avatar
Japplek
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 09 Jan 2015, 02:00
Kraj: Žalec
Dane zahvale: 18 times
Prejete zahvale: 7 times

Naslednja

Vrni se na Problemi in rešitve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron