Recepti,recepti....

Doma narejene e-tekočinie, vse o bazah in aromah, o opremi in pripomočkih za pripravo le-teh

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a jandam » 25 Nov 2015, 18:21

SUPER jaz ne mešam edino kar dodam aromo in razrečim.
Pred letom in pol sem začel z Testy Cloud in Five Pawns po enem mescu sem jih rečil da sem dobil tisto pravo.
Sedaj jih rečim 15 ml JUICE dodam 30-50ml 80VG-20PG fuu baze 4mg nikotin(odvisno od kvalirete
IN PUSTIM V TEMI 30 DNI.
KAKŠEN PREDLOG ali je to normalno
Tekne mi tobk+kremni okusi.
dober puh.
Zadnjič spremenil jandam, dne 25 Nov 2015, 23:41, skupaj popravljeno 1 krat.
RANDOM_AVATAR
jandam
 

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a peterpan » 25 Nov 2015, 18:37

23% arome skupaj. Ni to veliko?
RANDOM_AVATAR
peterpan
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 22 Okt 2015, 01:00
Dane zahvale: 14 times
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a jandam » 25 Nov 2015, 19:45

arome dodam 2-5%
že narejenim tekočinam originalne nato jih rečim z bazo 4 nikotina 80vg-20vg
RANDOM_AVATAR
jandam
 

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a urosm » 25 Nov 2015, 20:29

Kaj pa izkušeni mixerji dodate v mix, da dosežete bolj poln, kremast učinek pare?

Po domače povedano, "bolj mastno" :D paro, brez da s tem kaj bistveno spremenite okus. Imam rad sadne okuse, a so mi preveč "suhi". Podoben učinek, kot ga ima npr. od TPA Vanilla Bean Ice Cream, ki mi je sicer zelo všeč samostojen oz. v kremastih mešanicah, pri sadnih mešanicah pa bi rad ostal na bolj čistem okusu sadja.

Uporabljam 80/20 VG/PG bazo + kolikor še razredčijo arome.

MTS od FA sem sprobal, pa mi nekak ne sede, se mi zdi, da le količino pare poveča.
RANDOM_AVATAR
urosm
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Lükarija
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 12 times

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 25 Nov 2015, 20:35

Sočno paro si ustvariš s pravim buildom in pravim uparjalnikom. Najbolje se obnesejo dual-coil variante. Pri sami bazi nimaš kaj veliko čarati, če ti je všeč aroma.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a jandam » 25 Nov 2015, 21:52

men so kupljene tekočine za vajp 50-70% prmočanega okusa zato jih rečim od 1/3 do 1/5
celodnevno parim z eleaf lemo trenutno 1.4 ohm na 8,5 wat žica 28 avg kantal navita na 2,5 milimetra japan bombaž enojni coil
trenutne tekočine LUSIGNA
BEART no.88 in no.32 ( tem dodam arome kot so vanilija ali caramel )
ter OIL SNAKE
tudi kakšno čokolado dodam v kakšno kremasto
ali francosko kremo
RANDOM_AVATAR
jandam
 

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a jero » 25 Nov 2015, 22:54

urosm napisal/-a:Kaj pa izkušeni mixerji dodate v mix, da dosežete bolj poln, kremast učinek pare?

Po domače povedano, "bolj mastno" :D paro, brez da s tem kaj bistveno spremenite okus. Imam rad sadne okuse, a so mi preveč "suhi". Podoben učinek, kot ga ima npr. od TPA Vanilla Bean Ice Cream, ki mi je sicer zelo všeč samostojen oz. v kremastih mešanicah, pri sadnih mešanicah pa bi rad ostal na bolj čistem okusu sadja.


Si že probal dodati vodo? Pa ne tiste iz pipe :). Jaz recimo si dodam 5% - 8% fiziološke raztopine,ki jo kupim v lekarni, da dobim toplejšo in bolj žmothno paro. Recimo, tako kot tebi, so mi max VG preveč suhe. Po drugi strani pa, če je preveč PGja, mi je pa para preredka oz premalo kompaktna. Voda v max VG bazi pa naredi gosto in toplo paro, ki ni suha. Mislim, da tudi poudari okus v max VG ejuicih. Torej končni ejuice je nekako tako: 20% PG (z armomami) / 75% VG / 5% H2O.

peterpan napisal/-a:23% arome skupaj. Ni to veliko?

Je ja kar konkreten procent. Nekaterim pač pašejo močni okusi, spet drugi so se navadli na bolj blage. Sodeč po procentih najbolje ocenjenih ejuicov na e-liquid-recipes.com, bi rekel, da večini paše tja od 15% do 25% kombiniranih arom.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a urosm » 25 Nov 2015, 23:47

jero napisal/-a:Si že probal dodati vodo? Pa ne tiste iz pipe :). Jaz recimo si dodam 5% - 8% fiziološke raztopine,ki jo kupim v lekarni, da dobim toplejšo in bolj žmothno paro. Recimo, tako kot tebi, so mi max VG preveč suhe. Po drugi strani pa, če je preveč PGja, mi je pa para preredka oz premalo kompaktna. Voda v max VG bazi pa naredi gosto in toplo paro, ki ni suha. Mislim, da tudi poudari okus v max VG ejuicih. Torej končni ejuice je nekako tako: 20% PG (z armomami) / 75% VG / 5% H2O.


Sem probal tudi že z demineralizirano vodo, recimo 80-90 % VG + 10-20 % vode za osnovo + arome (t.j. 5 - 10 % PG v to osnovo). Pa tudi to ni to. Ne rabim npr. bolj močnega okusa, tega zdoziram po svojem okusu, rad bi ga le nekako bolj "napolnil", naredil bolj kremastega.

Drugače pa uparjam na VTC mini in Ego one mega tanku, Ti glava 0,5 Ohm in mislim, da tank ni krivec - z okusom sem zadovoljen.
RANDOM_AVATAR
urosm
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Lükarija
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 12 times

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a jandam » 26 Nov 2015, 00:06

no men paše 15 ml e juica +45 ml baze fuu 80/20 (juice kupim kvalitetne tja do 30€ za 15 ml sem pa nekaj 12€ 10ml tudi rečil 1 z 4 pa mi je kar dobro no pa tiste nisko cenovnih po 5€ za 10 ml rečim 1/1
puhnem pa nekje 4-8 ml na dan odvisno od časa in dela
bom pa poskusil še z dodano fiziološko vodo
lp in dober puh
RANDOM_AVATAR
jandam
 

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a jero » 26 Nov 2015, 01:48

urosm napisal/-a: rad bi ga le nekako bolj "napolnil", naredil bolj kremastega.

Heh... mislim, da je diacetil tisto kar pogrešaš. Je pa sicer zdravju škodljiv. Recimo Zoochberry Cream je sploh znan po tem da je izredno kremast. Na diketone se avtor recepta sicer ne ozira kaj preveč :)
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a k2b » 26 Nov 2015, 03:35

ola - folx - ste se razživeli danes - jst pa cel na na terenu .... :D :D :(

Sam sem probal tole varianto Castle Longa s "samo" 10% arome - s tem da sem Acatil Pyrazine (ki ga nimam) nadomestil s FA Cookie +Hazelnut --- ker to v bistvu to je ..lešnikast "nutty" dodatek...in namesto Kentucky Bourbona (ki ga tudi nimam) sem dal en cheapo poljski Whiskey....
http://e-liquid-recipes.com/recipe/1136 ... y+jonhall2

Zdaj zori in čemi na radiatorju - mal smrdi po tisti ceneni poljski žganjici :D ampak se izboljšuje vsak dan...creamy in kokosasto pa je...

Jero - tebe bo tvoja namest dišeče smrekce pošiljala po bajti da boš bal nadišavil s temi 23% arome :D - ampak če ti praviš da je dobro - bo že.
Meni je to overdose - sploh pa na teh naprednih tankih s tapravimi setupi in postavitvijo tuljav k AF luknjam tako da seka aroma....

@urosm - dosti je tudi teh arom ki ne vsebuje diketonov/diacetyla - predvsem od FA in TPA ter V2 od Capelle.
Če ti je sadni okus preveč trpek, enoličen - lahko dodaš marsikaj - npr . preprost recept z katerokoli Sweet sadje CAP (Strawberry, Lychee, Apricot, Tangerine...) dodaš Vanillo Custard (2% sadje+5%VC je blo nekaj časa kar hit tu...)
TPA Bavarian Cream se lepo poda k sadju (1-2%)
TPA Dulce de Leche k sadju in Vanilijam
FA Vienna cream podobno
FA Catalan Cream malo bolj aromatično
FA Sweet Cream - smetanasto kremno

Vedet pa je treba da je VG slabši nosilec arom kot PG in zato v večinskih VG e-juicih nekatere malo moti "mokast" feeling oz. zablurana aroma --- zato jo pač dodajajo več.Meni je idealno razmerje 60/40VG - 70/30VG in so (vsaj zame) arome dovolj poudarjene - če so v pravih kombinacijah/razmerjih.
Je pa v SLO ta trend da so vsi pač "nekako alergični" na PG in se je to pač prijelo. Večina receptov - tudi na zgornji strani so narejeni za 50/50VG.
Sam opažam pri večinskih e-juicih sicer bolj bogato paro in več le te (to mi je zadnje čase bolj nadloga - posebej v teh zimskih mesecih ko moram kar naprej luftat in brisat šipe odznotraj :D ) - mi pa večinski VG dosti bolj suši usta in se je treba res dobro hidrirat zraven.

Mojih 5c :D
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a premmati » 30 Nov 2015, 12:28

:) hojla
par besed o treh vzorčkih, ki sem jih dobil od k2b.

Slika

tiramisu- vejpal prvič ta okus, tako da ga ne morem primerjati z drugimi, mi je pa okusen pravi tiramisu.

coffee cream- nežen okus kave s kremnim povdarkom pri vdihu in izdihu

fathers milk- ta okus mi je bil že znan od prej (tobak, čokolada, kava..) ampak v tem, ki sem ga dobil sedaj je čutiti- okusiti, neko svežino pri izdihu. ta juice bi se lahko imenoval
F. MILK V3, sem si razbijal glavo kaj bi ta svežina lahko bila pa nisem ugotovil. seveda mi ni dalo miru in sem kontaktiral k2b-ja,ta mi pojasni, da je juice osvežil s eukaliptom.
zelo zanimiva svežina in dobra tekočina.

tolk na kratko z moje strani o teh juice-ih. :D :D
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a k2b » 29 Feb 2016, 01:02

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a Vaper1974 » 29 Feb 2016, 13:50

Od kje so te nalepke s specifikacijo? Si to sam naredil, ali je to kupljena tekočina Wicked? Ne vem, ker prvič vidim, sem pa že zadnjič videl to pri Kristianu, vendar ga nisem spraševal. :)
Uporabniški avatar
Vaper1974
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 01 Feb 2016, 17:42
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 20 times

Re: Recepti,recepti....

OdgovorNapisal/-a k2b » 29 Feb 2016, 15:03

Nalepke so tudi DIY...a si ta logo videl pri Kristianu heh...pol morm spremenit dizajn :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na E-tekočine DIY - naredi sam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron