Capella arome

Doma narejene e-tekočinie, vse o bazah in aromah, o opremi in pripomočkih za pripravo le-teh

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a k2b » 26 Nov 2015, 02:04

Sicer Lemon Meringue Pie - dokaj bleda ob sami limonovi piti z beljaki na 4% po 3 tednih - dodal sem par kapljic limonovega soka (ja tudi to se lahko če zvejpaš bolj na hitro ker ni konzervansov) in je precej boljše - - - sicer so pa te Capelle (Lemon M.P. in Pralines&Cream od Francoskih arom-team in imam občutek da so redčene ker so precej švoh na 4% - z izjemo Peaches&Cream ki je na 4% perfektna, polna in žmohtna...
Sweet Strawberry in Van.Custard od Angležev sta tudi na 1,5 + 3,5% po 1 mesecu izvrstni....tako da :twisted: :o :shock: :?
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a seljo » 27 Nov 2015, 12:04

Zame je 4% Pralines&Cream ravno na meji.. bolj res nebi hotel razrečiti. Moram še poskusiti Peaches&Cream in Sweet Strawberry, predvsem Peaches&Cream... Izgleda, da sem trenutno na strani Francozov :D Pralines&Cream <3 love 8) Van Custard je tudi nice
Uporabniški avatar
seljo
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 336
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Kraj: Haloze
Dane zahvale: 24 times
Prejete zahvale: 27 times

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a k2b » 28 Nov 2015, 12:56

Odkupil - od zgleda razočaranega uporabnika....

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a seljo » 29 Nov 2015, 03:38

Sweet C. mi je vedno bolj všeč zdaj po 4+tednih steepinga, dobra smetana. Hibiscus čaj tudi ni slab :D
Uporabniški avatar
seljo
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 336
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Kraj: Haloze
Dane zahvale: 24 times
Prejete zahvale: 27 times

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a seljo » 12 Dec 2015, 21:59

3 tedni, 4%, 80vg, 2mg Nic, dripper

Hazelnut v2 | zelo dober | (rahlo kremni) lešnik. Na tako dober lešnik še nisem naletel v e-tekočinah, kot tudi ne v sladicah :D
Uporabniški avatar
seljo
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 336
Pridružen: 16 Nov 2014, 02:00
Kraj: Haloze
Dane zahvale: 24 times
Prejete zahvale: 27 times

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a charly » 03 Mar 2016, 20:32

Ali ima kdo CAP Horchata ali New York cheesecake za zdilat? Aja pa kakšno stepeno sladko smetano bi tudi rabil.
TNX
LP
Slika
RANDOM_AVATAR
charly
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 05 Nov 2014, 02:00
Dane zahvale: 2 times
Prejete zahvale: 2 times

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a AleksHvape » 04 Mar 2016, 19:26

mi lahko kdo razloži čemu je podoben okus tele arome Dragon Fruit, ker si pod milim nebom ne znam razložit. nism ga ne vidu ne probu sadeža nikol... :oops: mi zgleda pa zanimiv in me matra
RANDOM_AVATAR
AleksHvape
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 18 Feb 2016, 16:50
Kraj: Litija
Dane zahvale: 90 times
Prejete zahvale: 2 times

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a marlon » 04 Mar 2016, 20:23

pozdravljeni še v mojem imenu.

dragon fruit - pitaja je plod kaktusa sladko kiselstega okusa. preizkusil od TPA in ni slaba. ni presladka, meni osvežilna :wink: .
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 02 Mar 2016, 23:09
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 1 krat

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a k2b » 04 Mar 2016, 20:55

AleksHvape napisal/-a:mi lahko kdo razloži čemu je podoben okus tele arome Dragon Fruit, ker si pod milim nebom ne znam razložit. nism ga ne vidu ne probu sadeža nikol... :oops: mi zgleda pa zanimiv in me matra


Kolko NIC vejpaš?Imam 3mg/ml 70/30VG zmixanega - kak sample lahko dobiš...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a AleksHvape » 05 Mar 2016, 20:38

k2b napisal/-a:
AleksHvape napisal/-a:mi lahko kdo razloži čemu je podoben okus tele arome Dragon Fruit, ker si pod milim nebom ne znam razložit. nism ga ne vidu ne probu sadeža nikol... :oops: mi zgleda pa zanimiv in me matra


Kolko NIC vejpaš?Imam 3mg/ml 70/30VG zmixanega - kak sample lahko dobiš...


6mg. sicer pa ne vidm več potrebe po nikotinu sploh. mi je že vse skp samo ena velka igrača. hau mač for sempl?
RANDOM_AVATAR
AleksHvape
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 18 Feb 2016, 16:50
Kraj: Litija
Dane zahvale: 90 times
Prejete zahvale: 2 times

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a k2b » 05 Mar 2016, 21:29

nič mač za sempl - ene 5-6 ml je mixano na 4% arome. PM za detajle...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a lenartr » 07 Okt 2016, 00:19

Nikjer ne najdem kaksnega pametnega nasveta za mesanje Menthol (CAP). Se spravljam v svet DIY tekocin vendar zaenkrat ne kaze najboljse.

V e-cigarete.si sem nabavil:
- Grape (CAP)
- Kiwi & Strawberry (CAP)
- Menthol (CAP)

Baza od Infamous 70/30 (VG/PG) in 3% nikotina.

Po internetu sem malo gledal koliko odmerit in na koncu pristal s sledecimi zvarki:

Poskus #1
- 20ml baze
- 0,6ml menthol (3%)
- 2ml grape (10%)
Poskus #2
- 23,4ml baze
- 2ml menthol (7%)
- 4,5ml kiwi/strawberry (15%)

Z mesanjem nisem prevec kompliciral - nakapal, malo potresel, zaprl flasko in vrgel v predal. Zaenkrat stojijo 4 dni - vmes malo pokusam (na eVic mini + Avocado 24). Se mi zdi da se mentola sploh ne cuti. Grozdje (iz #1) komaj pride do izraza. Pri drugi (kivi/jagoda) sploh ne vem po cem ima zadeva okus. Oba zvarka disita precej bolje (okusno) kot ko dejansko vejpam.

Na forumih dobim obcutek, da so mesanice cisto premocne, ceprav se mi zdi ravno nasprotno. Menda se CAP mesajo na 10-20% (odvisno od okusov). Kak nasvet? Naj pustim dlje casa in upam da bo boljse? Vnaprej hvala.
Zadnjič spremenil lenartr, dne 07 Okt 2016, 15:41, skupaj popravljeno 1 krat.
RANDOM_AVATAR
lenartr
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 02 Okt 2016, 10:23
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a marlon » 07 Okt 2016, 09:12

tle http://www.e-tekucine.eu/hr/38-capella boš našel priporočilo o procentu mešanja in času zorenja. pa samo še v vednost, pri capelli je potrebnih nekje 25-26 kapljic/ml.
lp
Slika
Kangertech Subtank Mini, Kayfun Lite plus, Kayfun Mini V3, Kayfun V5
Joyetech EVic VTC Mini, iStick TC40W
Uporabniški avatar
marlon
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 02 Mar 2016, 23:09
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 1 krat

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Okt 2016, 14:21

CAP(ella) so v glavnem kompozitne arome in kot samostojne (razen izjem) ne briljirajo ravno.
Procenti ki jih priporoča proizvajalec/trgovec so močno pretirani - ampak lahko razumemo zakaj - saj od tega živijo.

Tukaj smo imeli nekaj časa en priljubljen zvarek CAP arom in sicer:

5% CAP Vanilla Custard V1 (tudi V2 če hočemo bolj zdravo varianto)
2% CAP Sweet Strawberry

Sam sem to uspešno racionaliziral na 3,3% Van.Custard + 1,5% Jagode + 3 tedne staranja (2-3 urce na radiator ali vročo vodo 50-60C ko se zamixa).
Men je all rounder še danes.

Drugi e-juice ki ga koristim redno od CAP je Peaches & Cream na 4% + 2-3 tedne staranja - naredim 70-80 ml in ko jo zmanjka je najboljša (sedaj mi ravno zmanjkuje batcha od 27.6.16 :D )

CAP Grape je nek povprečen % mixanja 5%
http://e-liquid-recipes.com/flavor/2555

Poglej si mal recepte spodaj - daj pritisni na Rating da ti da zgoraj najboljše ocenjene

Ravno tako za Kiwi Strawberry (Stevia) - Capella Flavors - 5%

Ta kombinacija z jogurtom mi je zanimiva - s tem da dajem sam TPA Yoghurta 3-4% + malo mešanega sadja kar pač imam skupno npr 5-6% + 1,5% TPA Bavarian Cream in mi je super
http://e-liquid-recipes.com/recipe/4607 ... i%20Yogurt

Tvoji e-juici se bodo še razvili - če ti kaj premočno/preostro vonjajo po kemiji - jih pusti čez noč z odprtimi pokrovčki - prej dobro premešaj in pol pusti.
Tudi temperature so se sedaj kar konkretno spustile - e-juicem pomaga za hitrejše steepanje/staranje če jih daš malo na topleje za par ur - in potem v temo seveda.

Kar se pa generalno teh % tiče - če boš pač začel mixat na 20% approx - boš tam tudi ostal. Sam nekaterih/večino e-juicev zmixanih na to koncentracijo ne dojemam kot okusnih ampak bolj kot neko bombardiranje na receptorje na jeziku - kljub zapeljivemu vonju mi je okus dokaj "zmeden" kar pač pripisujem preveliki koncentraciji arom. Nekaterim je pa to všeč :D
Če si neučakan in se ti mudi moraš pač uporabit višji % - samo sam definitivno razen par izjem e-juice staram ker sem prepričan da šele tako razvijejo pravo barvo in globino okusa. So pa tudi izjeme arom ki jih lahko uporabiš takoj - shake'n'vape - dosti FA (Flavour Arts) arom je takih.

Tako da kar pogumno - vsi smo bili nekoč tam kjer si zdaj ti z mixanjem....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Capella arome

OdgovorNapisal/-a lenartr » 07 Okt 2016, 15:39

Hvala k2b za izcrpen odgovor. Nisem vedel da je treba DIY tekocine (praviloma) steepat toliko casa. Meni je zacelo kupljenih tekocin zmanjkovat in sem potem hotel na brzino narediti nekaj svojega - napaka ocitno ;) Glede mesanja sem videl da imajo nekateri kar ultrasonicne "mesalce", da pohitrijo zadevo ampak tega res nimam namena kupovat. Zasledil sem tudi, da nekateri nove mesanice ogrevajo - bom poskusil tudi jaz. Mislis da je prepozno, ce par dni staro tekocino segrejem? Radiatorjev sicer nimam, ampak sklepam da bo vrc vroce vode (in das not dokler se pac ne ohladi) bolje kot nic.

Bom porocal kaksne bodo tekocine cez kak teden, dva - upam da bo res bolse kot trenutno. e-liquid-recipes.com sicer poznam ampak se se ne znajdem najbolje. Vidim da vsak recept praviloma sestavlja kar nekaj arom - jaz pa imam trenutno samo 3. Sem vceraj na chefsflavours.co.uk narocil se par arom in bom pocasi ze lahko po kaksnem receptu delal.

@marlon: e-tekucine.eu poznam ampak ravno omenjenih okusov ni bilo gor :)
RANDOM_AVATAR
lenartr
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 02 Okt 2016, 10:23
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na E-tekočine DIY - naredi sam

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron