O modelih e-cigaret

Kako se modeli elektronskih cigaret razlikujejo med seboj? Kateri model je pravi za vas?
Vse o baterijah, razpršilnikih in ostali osnovni opremi.

O modelih e-cigaret

OdgovorNapisal/-a aya0aya » 04 Jan 2014, 17:52

Na trgu najdemo različne vrste modelov, tako da lahko vsak uporabnik najde nekaj zase.

Ob poplavi modelov je odločitev, kateri model bo pravi, težka.

Prve so se na trgu pojavile e-cigarete, ki so posnemale izgled prave cigarete. Tudi tu imamo nekaj različnih modelov, večina pa uporablja sistem kartuš oziroma filtrov, ki se, ko so izpraznjene, zavržejo.
Kvaliteta in učinek pa sta ponavadi precej slabša od novejših modelov.
Če želite, da bi e-cigareta izgledala čim bolj podobna pravi, je prava za vas.

Cigarete druge generacije so tiste, s katerimi večina prične svojo vapersko pot. So srednje velikosti, nekoliko večje od e-cigarete, ki posnema pravo, vendar pa je kvaliteta občutno boljša, ponuja pa tudi več izbire.
E-cigarete druge generacije uporabljajo sistem t.i. razpršilca za večkratno uporabo, ki ga polnimo z e-tekočinami.
Na trgu je veliko različnih baterij in razpršilcev, zato je možno veliko različnih kombinacij. Na voljo je tudi začetniški paket, ki že vsebuje vse potrebno. Z nakupom takega paketa se izognete tveganju, da bi kupili baterijo in razpršilec, ki ne spadata skupaj.
Iz te kategorije je najbolj razširjen model E-go.
Če želite nekaj preprostega, a učinkovitega, je ta model pravi za vas.

Pred kratkim so se pojavile e-cigatere s še večjo možnostjo kombiniranja vseh možnih oblik in velikosti.
Osebne e-cigarete so namenjene e-zanesenjakom, ki so vzeli vapanje za hobi. Baterije so ponavadi močnejše, zato proizvajajo veliko količino pare. Slabost pa je, da se na ta način porabi več e-tekočine.
Če želite imeti nekaj posebnega in če radi izstopate, bo ta izbira za vas.

Toliko na grobo in samo za oris. Nihče ne more zagotoviti, kateri model je pravi, zato je pred nakupom najbolje pobrskati za različnimi informacijami iz različnih virov in se na podlagi teh odločiti.
RANDOM_AVATAR
aya0aya
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 01 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

E-pipe

OdgovorNapisal/-a alansi » 18 Jan 2014, 17:29

Verjetno je potrebno omeniti tudi vedno bolj popularne E-pipe, s katerimi ne zbujamo toliko pozornosti, kot s kakšnimi VAMOti in podobnimi pendreki. Posebno so zanimive za starejše možake, ki potem zbujajo pozornost samo takrat, ko jo pričnejo uporabljati v kakšnem lokalu. :)
RANDOM_AVATAR
alansi
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 14 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a aya0aya » 19 Jan 2014, 09:48

Hvala za tole.

Upajmo, da se bo trg razživel še bolj, kot se je že in bo lažje in na več koncih moč dobiti za vsako željo nekaj. Čeprav, če se malo potrudiš, že zdaj najdeš kar precej za različne okuse. V tujini, seveda.
RANDOM_AVATAR
aya0aya
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 01 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a Vapeholic » 19 Jan 2014, 17:03

Z raznimi elektronskimi pipami in podobno šaro se jaz sigurno ne bi ubadal, pa tudi če bi bil čisti začetnik na področju e-kajenja :) Pa nisem. Sprobal vse možno kar se da sprobat na področju e-cigaret.
Trenutno me navdušuje uparilec X-jet :) Odlična zadevca. Super okus, velika posodica za tekočino, zelo topel dim (meni všečno). Zadeva deluje na principu dvojnege grelne glave "double coil". X-Jet je trenutno nadomestil moj standardni uparilec kangertech protank mini.
Baterija katero trenutno uporabljam je Vision Spinner: http://www.belidim.si/elektronske-cigarete-kompleti/baterija-za-elektronsko-cigareto-vision-spinner-650mah.html
Pred njo sem ime baterijo Joyetech Ego-C twist, pri kateri me je motil gumbek za nastavljanje moči, ki je bil premalo trden in se je vrtel kar sam od sebe.
Za vse bolj zahtevne pa priporočam kak dober MOD, za vse ki ne veste o čem govorim: youtube.com ve 8)
RANDOM_AVATAR
Vapeholic
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 Jan 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: O modelih e-cigaret

OdgovorNapisal/-a matic.krizaj » 07 Sep 2016, 16:03

Pozdrav! Lepo prosim, če bi mi lahko povedali, kje se da pri nas še kupiti tiste najbolj osnovne elektronske cigarete, ki izgledajo kot prava cigareta. Moj GSM je 040 315-002, ali na mail: matic.krizaj70@gmail.com

Hvala lepa in lep dan še naprej!!
Matic
RANDOM_AVATAR
matic.krizaj
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 Sep 2016, 15:55
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: O modelih e-cigaret

OdgovorNapisal/-a k2b » 07 Sep 2016, 18:18

Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Modeli elektronskih cigaret - osnovni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov