Svapoweb

Vse o spletnih in fizičnih trgovinah, ki prodajajo elektronske cigarete. Ocenite, pohvalite pokritizirajte.

Svapoweb

OdgovorNapisal/-a chegevara » 03 Apr 2014, 13:26

Svapoweb trgovina online, lastnik je Italijan, bazo pa ima, ce se ne motim v Domzalah. Dobra izbira vaperskega materiala, po verjetno najboljsih cenah...
RANDOM_AVATAR
chegevara
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 03 Apr 2014, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 03 Apr 2014, 17:28

Sem preveril malo kar imajo v spletni trgovini - so cene iste tudi za prevzem v Domžalah?

Sicer pa zelo solidne cene za Kanger program (predvsem novejši kliri Pro Tank Mini 3, Evod 2 Dual Coil....), mogoče tudi baterije (Vision Spinner zledajo originali, Ego C-Twist so deklarirani kloni...), od VV/VW modov pa vidim da je Innokin SVD dražji za 75% kot v nam bolj oddaljenih trgovinah...

Pozdrav tudi 20 registriranemu članu chegevari - upam da nisi prišel samo objavit reklamce sem :lol: :roll:
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a chegevara » 03 Apr 2014, 18:50

Pozdrav nazaj. Nisem prisel reklame delat, brez skrbi, ampak do danes nisem niti vedel, da obstaja kaksen temu podoben forum v Slo. Dal sem samo namig, kje se da za moje pojme dobro in relativno poceni kupit. Glede na to, da v omenjeni trgovini kupuje pol Italije, med njimi tudi sam... Pred tem sem malo pogledal cene v Slo trgovinah in videl, da so precej hude. Justfog Maxi okoli 16? v Svapoweb pa cha. 6? itd .
Torej zakljucek vsega, jaz kupujem v tej trgovini in sem zelo zadovoljen.
Za prevzem v Domzalah nebi vedel kak je, ker sam zivim v Ventimiglia, tak da me niti ni zanimalo.
Vision je original, ker sem ze nabavljal ( baterije Spinner in neki clearomizer nevem vec imena). Sicer pa tudi za drugo robo pravijo, da je original. Za klone pa pac zraven napisejo, da so kloni. Sicer pa imajo pri vsakem artiklu tudi feedback od klientov, ki potem potrjuje avtententicnost artiklov.
Torej do zdaj sem pri njih nabavil baze, arome, baterije in clearomizer.
RANDOM_AVATAR
chegevara
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 03 Apr 2014, 01:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a timmmy » 26 Avg 2014, 23:50

Z kolegom lih prejsn teden zapravljala pri njemu. Narocilo oddano v pon. pozno popoldan, v sredo je bil ze listek v nabiralniku... Glede na to da je paket poslan iz kopra, dvomim da ma kaj v domzalah...
timmmy
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Avg 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 27 Avg 2014, 17:42

u super - a sta kej komunicala z dotičnim od Swapoweb - aje naš člouk ali samo Italijan ki je prišel poslat v Koper?
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a timmmy » 28 Avg 2014, 10:23

Nisva bla nc z njim v kontaktu... Bom pa zihr se kej narocu od njega, pa mogoce takrat...
timmmy
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Avg 2014, 01:00
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 1 krat

OdgovorNapisal/-a k2b » 30 Avg 2014, 14:27

Sem mu že pisal pred časom mail o izvoru baz in arom - čigave so - pa nisem dobil odgovora.Je zgleda bolj usmerjen na ITA tržišče pa smo mi bolj mala malca....
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a mateb » 23 Nov 2014, 02:42

Certifikati so pomembni. Artikel lahko izgleda popolnoma enako, materiali pa so različni ali manj kvalitetni. Gre za vaše zdravje oz za vašo uporabo. Določena podjetja nimajo sploh pogojev da bi izpolnjevala evropske standarde (plastika, kovina, da ne govorimo o tekočinah). Povišana vrednost težkih kovin v tekočinah ne pride v poštev. Znani in poznani proizvajalcih imajo analize tekočin, katere kot uporabnik lahko zahtevaš (to velja za vse trgovine in spletne trgovine)


Katere certifikate pa oprema in tekočine sploh morajo imeti? Zaenkrat ni nobene regulative za elektronske cigarete ali tekočine tako da so potrebne samo neke splošne zadeve:

Če sem bolj natančen:

Elektronsko cigareto kot tako ne moreš uvrstiti v nobeno skupino za katero bi potrebovala CE certifikat in izjavo o skladnosti. Razen v primeru, ko je kompletu priložen 220V adapter. V tem primeru potem takšen komplet spada v nizkonapetostno opremo, za katero je potreben CE certifikat in izjava o skladnosti.

Seznam opreme za katere sta CE certifikat in izjava o skladnosti nujna:
http://www.ce-marking.org/what-product.html

Pa probaj sedaj uvrstit nekam elektronsko cigareto. :wink: Elektronska cigareta pa ponavadi deluje največ do 6V tako da ona kot taka ne spada v Low Voltage Directive.

Eni izmed največjih angleških prodajalcev ima zadevo tako urejeno, da vse elemente razen 220V adapterja pridobiva iz Kitajske. 220V adapter pa od angleškega proizvajalca, ki ima vse poštimano.

Prav tako ne spadajo uparjalniki, grelne glave,... Tudi modi ne spadajo. Kot prvo sploh nimajo elektronike, kot drugo pa delujejo največ na 4,2V napetosti.

Tekočine:

Za EU potrebuješ za tekočine le MSDS datasheet oz. po slovensko varnostni list. V tem listu so naštete vse znane nevarne snovi, ki jih določena tekočina vsebuje. Pa še to je treba našteti samo tiste ki presegajo vsebnost več kot 1% oz. 0,1% za kancerogene.

Slovenski prodajalec tekočin mora imeti torej poslovenjene MSDS-je tekočin, ki jih prodaja. Brez tega prodaja pravzaprav ni dovoljena. Pa prijavljen mora biti kot prodajalec kemikalij in še par malenkosti.

Vse ostale analize, ki jih proizvajalci delajo, jih delajo na lastno pest in ne zato ker bi to bilo po sedanji zakonodaji potrebno.

Realna slika tekočin in potrebnih papirjev:

Zelo malo proizvajalcev tekočin ima MSDS papirje urejene tako kot morajo biti. Predvsem Američani in drugi manjši Premium proizvajalci tega nimajo. Oziramo imajo le za sestavine. Pošljejo ti recimo MSDS za propilen glikol, MSDS za rastlinski glicerin in MSDS za nikotin. Še zzdaleč pa to ni MSDS za njihov končni proizvod. Ko jim rečeš, da to ni to in rečeš, kaj rabiš pa se zgovarjajo, da je to vse kar imajo ker ne bodo razkrivali njihove super duper skrivne recepture. :wink: To je moja izkušnja z Suicide Bunny. Teh tekočin več ne bom imel v ponudbi, ker mi pač ne morejo zagotoviti ustreznih papirjev. Po EU zakonodaji se brez tega nikjer v EU nebi smeli prodajati.

Me pa resnično zanima, po kateri zakonodaji ali regulativi je določeno, kakšen mora biti material, kakšna ne sme biti plastika, kateri materiali in kakšne kakovosti morajo biti uporabljeni, kaj sme in kaj ne sme vsebovati tekočina,...? Kateri so še certifikati/papirji sploh potrebni, katerih nisem omenil?

Sem istega mnenja kot k2b, povej kar veš. Zaenkrat žal izgleda, da si jih hotel le diskreditirat.
RANDOM_AVATAR
mateb
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 13 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 6 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 02 Dec 2014, 20:25

Slika

Od tu naprej je bilo nekaj postov brisanih zaradi nejasne pozicije s katere je postal uporabnik - kateri je tudi želel da se mu izbriše account (storjeno).

Ostal je post @mateb-ja ki daje neke splošne informacije o papirologiji in cerfifikatih potrebnih za prodajo vaperskih izdelkov - in je kot tak po moje koristen.

V bodoče bomo neargumentirane debate moderirali že na začetku.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a Vaperu » 03 Dec 2014, 13:43

pri njih že naročil nekaj tekočin pred časom. pošiljajo iz slovenije. good.
RANDOM_AVATAR
Vaperu
Spreobrnjenec
Spreobrnjenec
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 08 Jan 2014, 02:00
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

OdgovorNapisal/-a gorbo » 23 Avg 2015, 02:59

Kolikor sem lahko ugotovil, imajo sedež v Domžalah, skladišče pa (tako izgleda) v Kopru.
RANDOM_AVATAR
gorbo
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Avg 2014, 01:00
Kraj: Logatec
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Svapoweb

OdgovorNapisal/-a jero » 23 Nov 2015, 15:53

Rad bi delil svojo izkušnjo z Svapoweb.

Torej nabavaljal sem neke arome v Angliji in ker niso imeli FA Oak Wood, sem seveda iskal najprej pri naših domačih trgovcih. Svapoweb sicer ni domač trgovec "per se" vendar sem si rekel "zakaj pa ne, zihr bo hitreje kot pa kje v angliji, nemčiji, poljski... itd".

- Poleg arome naročim še nekaj drugih zadev - 1.11.
- Po šestih dneh, status naročila še vedno ostaja "V pripravi". Naredim ticket in vprašam kaj se dogaja - 6.11.
- Čez štiri dni še vedno nobenega odgovora. Grem ročno iskat maile (svapoweb@outlook.it, svapoweb@live.it) in pišem direktno na mail. Odgovor dobim še isti dan v italijanščini, čeprav sem napisal v angleščini. Tudi samo stran imajo v angleškem jeziku. Prosim k2b, da mi prevede ker se google translate izkaže kot neuporaben. Pravijo, da jim je žal in da bodo poslali takoj, ko bo mogoče. 10.11.
- Čez 7 dni dobim obvestilo, da je paket poslan.. v italijanščini - 17.11.
- Danes je 23.11. in paketa še vedno ni od nikoder.

Naj omenim, da sem iz Anglije istočasno naročil in dobil pošto še isti teden.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Svapoweb

OdgovorNapisal/-a urosm » 23 Nov 2015, 20:53

Nemčija, Poljska 3 dni
Anglija tja do 5 dni
Swapoweb (naročeno 13.11. - ena baterija), še čakam. Sledenje pošiljke še kar kaže, da je v tranzitu v mednarodni špediciji.

Po moje hoče tale Svapoweb konkurirat Kitajcem in zato ni dobro, da pride pošiljka prej kot v 21 dneh. Da je poštena konkurenca, ne pa krneki, eno sranje, k čez dva dni dobiš :-)
RANDOM_AVATAR
urosm
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Lükarija
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 12 times

Re: Svapoweb

OdgovorNapisal/-a k2b » 23 Nov 2015, 22:25

S Svapoweba opravil 4 naročila:
- Sigelei 150W cca 10 dni
- eGrip cca 7 dni
- Arome FA - 5 dni
- baze Gioark cca 12 dni

Vse so poslali iz Kopra - tako da ko se je zaćelo paket slediti - je bil naslednji dan pri meni....
So pa zgleda res začeli pošiljat iz ITA (so tja preselil glavno skladišče mogoče????)
Vedno so imeli neke popuste ko sem naročal tako da so bile cene bolj "kitajske"...

He he - urosm -> točno to - moraš se prej full znervirat in malo suspensa zraven da ne veš al se je paket že zgubu al trgovec laže da je poslal, pa fake tracking številke so mi eni že tudi pošiljali z Aliexpressa - se učijo tejle Italijanoti ni kaj :D :) :o
Na koncu v 99% primerov vedno pride - v ostalih pa dnar nazaj da PayPal :shock:

Ravno danes dobil en paket ki je bil poslan s Fasta 17.septembra - več kot 2 meseca je lutal (brez trackinga)
Zanimivo da čakam še en paket iz Gearbesta ki je bil ravno tako poslan 17.septembra :( :( :( (tu je tudi že Paypal dispute prerastel v claim..)

Tako da - cele avanture so to m'kay samo

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Svapoweb

OdgovorNapisal/-a urosm » 23 Nov 2015, 23:45

Moja Svapoweb pošiljka je šla iz Neaplja.
RANDOM_AVATAR
urosm
Vejper
Vejper
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 13 Maj 2014, 01:00
Kraj: Lükarija
Dane zahvale: 13 times
Prejete zahvale: 12 times

Naslednja

Vrni se na Kje kupiti?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron