Aha - pa ga imamo - enega res pravega (še) kadilca med nami
Pozdravljen in dobrodošel na forumu!
Verjetno si že videl kakšno tako sliko pa vseeno - kaj se dogaja ko nehaš ladit in v kolikem času
Svetujem ti, da ko se odločiš in nabaviš e-cig - si vzameš kak dan dva ali vikend in se temeljito lotiš zadeve. Mogoče kak pohod v hribe če si tak ti ali gibanje v naravi, pitje dosti tekočine in resetiranje okusnih brbončič (menta, grizljanje kavinega zrna, etc...)
Kaj kupiti?
Tu si moraš odgovoriti na nekaj vprašanj:
- si bolj tehničen tip in te zanima brkljanje okoli svojih navad,razvad
in hobijev ali bi rad samo nekaj da daš v usta in vlečeš?Dostikrat je zaposlitev rok večji problem kot tista gola nikotinsko/katranska kriza ki se ponavadi unese v 48 urah - no saj nikotin boš (lahko) imel tudi tukaj
- bi rad kupil nekaj kar ti bo služilo nekaj časa ali boš vzel prvo zadevo ki jo boš videl v prvi trgovini in bodo trgovci rekli da je to ta pravo zate?
- si se res odločil nehati kadit in ne boš ob prvi težavi z opremo nervozno skočil v trafiko in kupil čike?
No - da ne bo zgledalo kot nek grozen bav-bav - prestop iz sveta kadilcev v svet pare ni tako kompliciran kot je preprosto končati.Imaš nikotin (ki ga večina znižuje), imaš zaposlitev rok in imaš čudoviti svet okusov, ki se ti odstrejo ko nehaš vleč analogne čike.In imaš nek nov hobi - če te to seveda zanima -in mnoge, da ne rečem večino potegne.
Spomnim se kadilcev pip, ki so vedno imeli neke pripomočke in škatlice in neka orodja za čistit pipe ter več vrst tobakov in seveda tudi več vrst pip za različne tobake.
Konec koncev jim je bilo ukvarjanje s svojo"razvado" pomembnejše kot samo kajenje pipe.
No - nekaj takega je tudi ta svet e-cigaret.
Na koncu mnogi še vedno vapajo/parijo tudi brez nikotina v e-tekočinah.
No - pa še par konkretnih nasvetov:
1.Ne zaupaj odločitve o svojem nakupu 1.e-cigarete trgovcu.Ne boš zadovoljen (zelo verjetno)
2. Nabavi si en manjši komplet za ven in en orng komplet za doma.Tako boš težje ostal brez baterij/e-tekočine ali z zapacanimi glavami pri obeh. Vzemi za štartno osnovo polovico vsote, ki jo zdaj daješ mesečno za 2 škatle cigaret dnevno ali malenkost več - itak boš v plusu
3.Ne bodi trmoglav glede okusa e-tekočine - so približki cigaretnemu dimu ni pa točno takega kot ga zdaj poznaš.Imel boš nikotin, imel boš "bivši" dim oz. paro in imel boš polne roke. In naš ljubi sesalni instinkt bo potešen
4. Če hočeš konkretne nasvete okoli opreme - v naslednjem odgovoru....
k2b
ex 33 let kadilec