En lep pozdrav

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

En lep pozdrav

OdgovorNapisal/-a premmati » 02 Feb 2015, 11:37

:) Ker sem se na vaš-naš forum registriral lani malo pred božičem je tudi red da se predstavim. Sem Damjan prihajam iz Celja, star preveč, sedaj že lahko rečem bivši kadilec polnih 30 let med 10-15 cigareti na dan. Kot veliki večini je bila tudi pri meni prva e-cig, tista palčka- trafika varianta, katera je kmalu romala v predal kasneje pa v smeti, sledil je nakup spinnerce in ptm3, pa še svd in vamo v5, pa aerotank, genitank.... To je bila pa že dosti boljša izbira in s temi zadevami sem vztrajal od aprila do nekje oktobra 2014, nakar me je vleklo naprej in sem pristal pri DIY zadevah tako po opremi kot pri tekočinah. Sedaj vejpam že cca 10 mesecev in mi ta način odvisnosti (upam, da res manj škodljiv) odgovarja v vseh pogledih, pa še nov hobi je. Ja bistvo sem pa skoraj pozabil, za prenehati kaditi smrdljivce sem se odločil enostavno zaradi smrada, grde razvade in pa konec koncev tudi zaradi zdravja. Toliko na kratko o meni, pa vsem skupaj en velik zaparjen pozdrav :D
Slika
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times

OdgovorNapisal/-a k2b » 03 Feb 2015, 00:04

Pozdravljen premmati in dobrodošel na forumu!

Slika

Tebe pa že nekaj časa srečujemo tukaj in na sosednjem forumu - vseeno si se -kot je nekdo pred tabo napisal prav biblično :D "Spodobi se in pravično je" - odločil za kratko predstavitev.

Tako se malo bolje vsaj virtualno spoznamo - če so kakšna vprašanja se samo v predstavitev pogleda in se vidi kakšna oprema se kaj uporablja ipd...

Po 30 leth kajenja je opustitev tobaka edina prava odločitev - dilema o manjši škodljivosti e-cig pa je tudi jasna. Manjša škodljivost pa seveda še ne pomeni neškodljivost - in zato smo tukaj, da se medsebojno obveščamo in sledimo razvoju in objektivnim raziskavam v panogi.

Objektivne raziskave pa so - zaradi tega ker je e-cig industrija dosti razpršena in se njeni lobiji šele oblikujejo - precej, precej redke. No, nekaj pa jih vseeno je.Dosti močneje je slišati glas nasprotne strani, ki ji je e-cig trn v peti. Predvsem zaradi dobičkov in položaja na trgu.
In tuji in naši mediji z veseljem objavljajo šlamastične in nestrokovne raziskave o e-cig,

Ne pišejo pa z mastnimi naslovi npr. (vsi podatki so z Svetovne Zdravstvene Organizacije WHO)
http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs339/en/

"Tobak ubjie letno 6.000.000 ljudi - od tega 600.000 pasivnih kadilcev (sicer nekadilcev)"!

"Tobak je ubil 100.000.000 (100 MIO!) ljudi v 20.stoletju - ?e se bo ta trend nadaljeval jih bo v 21.stoletju ubil 1.000.000.000 (1 MLRD)!"


Se sliši senzacionalistišno, alarmantno, bombastično .... ampak vse to je resnica! Koliko časopisov, revij bi se prodalo s tako mastnimi naslovi? Koliko gledalcev bi gledalo poročila ki bi se začela z tako novico? Koliko novinarjev, urednikov, marketinških urednikov bi to podpiralo?.....in mnogi med njimi bi razbili delovni stres s čik pavzo...

Mnogo vprašanj - kot tudi odgovorov.


Tako da - zaenkrat moramo sami skrbeti zase. Spremljati sceno, produkte, naprave.In ne pretiravati z Watti, NIC-stopnjo, vejpanjem nasploh. Spremljati odzive svojega organizma.

Odgovorno vejpati :D
http://responsiblevaping.com/for-individuals/

Slika
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

OdgovorNapisal/-a premmati » 03 Feb 2015, 10:53

:) k2b, hvala za izrečeno dobrodošlico, čeprav se nekoliko poznava že s sosednjega foruma. Res je zaskrbljujoče žalostno pogledati-prebrati statistiko, ki si jo prikazal, glede škodljivosti uporabe tobačnih izdelkov pa skor nikomur ni nič mar zaradi tega, edino zdravniki rečejo, bo treba nehat kadit, nam, ki smo prešli na manj škodljivo razvado-vejp, pa vsak nepoučen zemljan meče polena pod noge. Glede sebe bi še dodal, da mi je kmalu po začetku vejpanja tobačni dim in cigareta grozno zasmrdela in iz radovednosti sem naredil dim ali dva, pa mi je bilo ogabno do nezavesti, bljak-fuj-ogabno.
Tako lahko sedaj upam trditi, da ne glede na to kako dolgo bom v vejpanju, se v tobačno odvisnost ne mislim vrniti nikoli. Ali vejp ali nič :D
lp
Slika
Uporabniški avatar
premmati
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 22 Dec 2014, 02:00
Kraj: Celje
Dane zahvale: 43 times
Prejete zahvale: 14 times


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov