Lep pozdrav

Če ste že dolgoletni vaper, ali pa se z elektronsko cigareto šele spogledujete, v vsakem primeru ste dobrodošli, da tu napišete nekaj o sebi.

Lep pozdrav

OdgovorNapisal/-a Anabr96 » 14 Jan 2018, 13:46

Sem nova na tem področju. Pred kratkim sem se odločila odvaditi cigaret in to s pomočjo e-cigareta.
Prijatelj mi je dal, malokrat uporabljen, Eleaf iStick tc40w.
Takoj me je obnorel in odprl možnost za nov list, na katerem se o cigaretih ne piše nič več. Seveda se je pa začela obsedenost z e-cigareti. Ne taka, kot pri cigaretih, ta obsedenost se lahko bolj primerja s spoznavanjem novih okusov. Recimo kot čili. Na začetku uporabljaš v kuhinji ta najbolj švoh, ampak ne traja prav dolgo, dokler ne začneš povečevati doze. Prav tako ti počasi navaden čili ni več zanimiv in začneš z iskanjem novih vrst.
Torej, da ne bluzim preveč, s ponosom vstopam v nov svet, v kateremu ni meja, prav tako pa ni več smrada in glavobola po preveč pokajenih čikih in pa jutranje ne zmožnosti po pitju ene skodelice kave brez pokajenih prvih 5 čikov. Aja pa nato nove skodelice, kateri so sledili še recimo 3 cigareti.

Naj povem še to, da sem mlada, stara sem 21 let in nisem prenehala kaditi zaradi strahu pred kakršnimikoli zdravstvenimi zapleti. To tudi ni prvič, da sem nehala kaditi. Pred dvema letoma sem se prvič zazrla vase in ugotovila, da mi cigaret pravzaprav ne paše. Po petih letih kajenja sem to spoznala šele ob jogi, in sicer kako omejeno je moje dihanje. Tako sem se enega večera ob 23.00 odločila, da je to moj zadnji cigaret. In res naslednje jutro sem skoraj pozabila, da sem kdaj kadila. Razen malce vrtoglavice nisem čutila nobenih odtegnitvenih sindromov. Nisem čutila več nobene želje do cigareta več kot eno leto, vendar me je na koncu spet potegnilo. Morda moje največje razočaranje.
Vsekakor tudi tokrat ni bilo težko nehati, saj to rundo nisem kadila niti celo leto.
No tokrat upam in verjamem, da se je moja kadilska pot resnično končala.

Z veseljem se vam pridružujem.

Ana
RANDOM_AVATAR
Anabr96
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 10 Jan 2018, 18:52
Dane zahvale: 4 times
Prejete zahvale: 1 krat

Re: Lep pozdrav

OdgovorNapisal/-a k2b » 14 Jan 2018, 14:42

Pozdravljena in dobrodošla na forumu,

Zelo lepo in optimistično se bere ta tvoja zgodba - čestitke za uspešno prenehanje kajenja.
Najbolj fascinantno je pri prehodu na vejpanje dejstvo ko opazimo spremembe v svojem počutju in splošnem zdravstvenem stanju.
In to - kljub morebitnim zapletom in protestom telesa ko mu odtegnemo cigarete - vedno začutimo spremembe v boljšo smer.
Zanimivo in frapantno je to da se monolit "stroke" in uradnih zdravstvenih organizacij v večini držav na to požvižga.
Ampak mi vemo - kot že tolikokrat v zgodovini - da se prave stvari v začetku - vedno gibljejo proti večinskemu toku...

Zato kar vztrajno in Vape On!

k2b
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Člani se predstavijo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron