Bolečine.....pomoč!!!!

Kako pričeti, kje in kaj kupiti.
Vse, kar bi želeli vedeti, preden se odločite za elektronsko cigareto. Vse, kar vas zanima potem, ko ste se že odločili za elektronsko cigareto.

Bolečine.....pomoč!!!!

OdgovorNapisal/-a Rozi » 08 Jan 2018, 23:58

Pozdravljeni....torej prenehala sem kaditi pred 14 dnevi in sicer brez tezav po 27 letih aktivnega kajenja vecjih kolicin.Nabavila nekaj enostavnega,aspire pockeX in tekocine.Po 8 dneh sem se zacela slabo pocutiti,boleli vsi sklepi in mišice,dobesedno oblezala za 3 dni ampak prezivela,kar me skrbi pa je da me je zacela boleti spodnja celjust,dlesen in to peklensko...prav mislim da 3 zobje se mi majejo,kot da je neko globinsko vnetje.Dlesni ne krvavijo samo boli me za znoret,malo je zateceno,ponoci sploh ne spim...jemljem tablete in spiram z slano vodo,masiram dlesni veckrat dnevno....vprasanje.....je to od prenehanja kajenja ali zacetka vejpanja??cigareti so se mi zagabili,zamerili in sigurno ne prizgem vec nikoli!!!
prosim da mi napisete ce poznate taksen primer,da se pomirim malo...hvala....
RANDOM_AVATAR
Rozi
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Jan 2018, 23:38
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 5 times

Re: Bolečine.....pomoč!!!!

OdgovorNapisal/-a k2b » 09 Jan 2018, 01:12

Pozdravljena,

Mnogi imajo ob prenehanju kajenja razne podobne simptome - vendar kolikor vem ne tako v hudi obliki. Krvavijo dlesni in tudi skelenje zob ni tako redko.
Zanima me koliko močno nikotinsko e-tekočino uporabljaš??...in ali je para iz tvojega Pockexa izrazito topla/vroča?

tukaj je na sosednjem forumu še izkušnja bivšega kadilca ki je precej dramatična - preberi malo...
http://www.slo-vape.si/viewtopic.php?f=36&t=1617
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Bolečine.....pomoč!!!!

OdgovorNapisal/-a Rozi » 09 Jan 2018, 09:40

hvala za odgovor......nikotina je 4,para pa se mi tudi zdi normalna...
RANDOM_AVATAR
Rozi
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Jan 2018, 23:38
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 5 times

Re: Bolečine.....pomoč!!!!

OdgovorNapisal/-a k2b » 09 Jan 2018, 16:15

no - nikotina gotovo ni preveč...in če praviš da je para normalno topla - potem tukaj tudi ni nekega razloga.
Upam da se simptomi kmalu umirijo - mogoče samo poskusi povečat pretok zraka v atomizerju med vejpanjem (odpri airflow malo bolj)
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Bolečine.....pomoč!!!!

OdgovorNapisal/-a Rozi » 10 Jan 2018, 01:52

imam ta osnovni aspire pockex...mislim da tukaj ne mores ravno nekaj čarat z temi pretoki ali?
RANDOM_AVATAR
Rozi
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Jan 2018, 23:38
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 5 times

Re: Bolečine.....pomoč!!!!

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 10 Jan 2018, 18:01

Po vsej verjetnosti gre za simptome prenehanja kajenja.
Sam sem tudi imel rahle težave kolikor se spomnim.
S telesom se dogaja v tej fazi res nedoživeto in to je treba dati skozi. Jaz sem čudne nelagodne spremembe doživljal pol leta ampak ne v tako hudi obliki.
Da bi človek zagotovo lahko krivil opustitev čikov ali pričetek vejpanja, bi moral dobiti informacije od tiatih, ki so samo prenehali kaditi. Če imajo vsi neke težave, bi lahko rekel, da vse izhaja iz opustitve kajenja in ne zaradi vejpa.
Vem pa da marsikateri vejper, ki je pričel samo vejpati ni imel nobenih težav, le pokašljevanje ob vejpanju, ker grlo ni navajeno goste pare.
Uporabniški avatar
ElGrigon
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 373
Pridružen: 28 Jul 2014, 01:00
Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Dane zahvale: 9 times
Prejete zahvale: 28 times

Re: Bolečine.....pomoč!!!!

OdgovorNapisal/-a Rozi » 10 Jan 2018, 18:26

jaz sem tudi skoraj prepricana da je to zaradi prenehanja kajenja....danes je ze malo bolje...fizičnih bolecin ni vec razen v čeljusti...vnetje ustne votline še je,boleča dlesen in spodnji 3 zobi se še vedno majejo zato ne morem nic vgriznit...
RANDOM_AVATAR
Rozi
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Jan 2018, 23:38
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 5 times

Re: Bolečine.....pomoč!!!!

OdgovorNapisal/-a jero » 11 Jan 2018, 12:23

Najprej to - v vsakem primeru obišči zobozdravnika oz zdravnika!

Kot drugo. Vejpanje je bilo večkrat povezano s težavami dlesni. V anketi je 3.3% anketirancev odgovorilo, da so imeli težave z ustnimi razjedami. Sam osebno poznam vejperja, ki ima grozne težave z dlesnimi in mu pričnejo krvavet vsakič, ko poskusi e-tekočino z nikotinom (v ZS ti lahko dam kontakt, da se povežeta in ti lahko iz prve roke pove svojo izkušnjo in kako si je pomagal). Nikotin je "vasoconstrictor" kar pomeni, da zmanšuje pretok krvi v žilah. Brez ustreznega pretoka krvi, dlesni ne dobivajo dovolj kisika in hranil, da bi ostale zdrave. Vasoconstrictor tudi izsuši usta in preprečuje produkcijo sline. Več o tem si lahko prebereš tukaj: https://askthedentist.com/how-e-cigaret ... al-health/

Vejpanje je sicer veliko manj škodljivo od kajenja, vendar se je potrebno zavedati, da pri manjšem procentu kadilcev, lahko sproži določene neželene stranske učinke (glej anketo). Imam prijatelja, ki je šel nazaj na čike, saj se mu je vrtelo v glavi vedno, ko je vejpal, ne glede kako kombinacijo tekočin, temperature in nikotina je poskusil.

Po drugi strani pa je tudi možno, da gre za močan odziv telesa zaradi prenehanja kajenja. Lahko je razlog tudi čisto nekje drugje, zgolj naključje in nima povezave z vejpanjem.
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Bolečine.....pomoč!!!!

OdgovorNapisal/-a Rozi » 13 Jan 2018, 21:03

pozdravljeni....hvala lepa za odgovore in nasvete....samo da sporočim da so težave izzvenele,vnetje je pozdravljeno v 98%,sem 3x dnevno spirala z slano vodo,pijem dosti tekočine in sem vesela da sem vztrajala(dlesen se je utrdila nazaj in zobje se ne majejo vec)zobozdravnica je rekla da je to posledica prenehanja kajenja....cigaretov se ne dotaknem več v življenju,aktivno kadila 27 let....par dni nazaj sem se vsedla v avto po dveh tednih,moj avto v katerem sem kadila....adijo pamet,skoraj sem bruhala od smrada:))Vsaka čast mojemu partnerju,sorodnikom,prijateljem in sodelavcem ki so molče in tolerantno prenašali ta smrad...nisem si niti predstavljala....zdaj pa lahko grem veselo naprej in si poiščem my favorite taste z katerim se bom cartala :D :D :D
RANDOM_AVATAR
Rozi
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Jan 2018, 23:38
Dane zahvale: 1 krat
Prejete zahvale: 5 times


Vrni se na Kotiček za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron