Kateri tank

Kako se modeli elektronskih cigaret razlikujejo med seboj? Kateri model je pravi za vas?
Vse o baterijah, razpršilnikih in ostali osnovni opremi.

Kateri tank

OdgovorNapisal/-a k11m » 15 Nov 2017, 00:39

Zdravo, mene pa zanima kateri tank bi meni priporočali, za vejpanje direkt v pljuča. Grelnih glav ne obnavljam sam ampak jih kupujem. Sedaj imam melo 3 mini, ampak ko malo berem po forumih baje da se da dobiti z drugimi dosti boljši okus. Kaj torej priporočate.
RANDOM_AVATAR
k11m
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 15 Nov 2017, 00:24
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a Aleks » 15 Nov 2017, 14:44

Zdravo,

Smok ima več variant tankov z gotovimi glavami, sodelavec prisega na tole:

https://www.qvapehouse.com/si/izdelek/s ... aby-beast/

Tuni za Aspire sem prebral pozitivne komentarje:

https://www.qvapehouse.com/si/izdelek/a ... ar-cleito/
https://www.qvapehouse.com/si/izdelek/a ... leito-exo/

Z D2L žal nimam izkušenj, upam, da ti bo znal še kdo drug svetovati. Tudi obisk kakšnega vape shopa bi ti znal pomagati.

Vape on :D
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a k11m » 15 Nov 2017, 16:32

Hvala Aleks, saj tega od smok-a sem si že malo ogledoval, ampak sedaj pa razmišljam če bi si mogoče nabavil kakšnega drugačnega. Mi lahko kdo malo pojasni razlike me RDA, RTA itd.
RANDOM_AVATAR
k11m
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 15 Nov 2017, 00:24
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a teabaz » 15 Nov 2017, 18:11

To sem lih jaz včeraj iskala, kaj pomenijo kratice :D

Lepo je opisano na tem linku:
https://vaping.com/differences-rba-rda-rta

Ali pa samo kopiran prvi odstavek iz zgornjega linka:
The acronym "RBA" stands for "ReBuildable Atomizers", an important category of vaping atomizer systems.
RTA's and RDA's are both types of RBA. The RTA (Rebuildable Tank Atomizer) is a tank system and the RDA (Rebuildable Drip Atomizer) is a dripper system.

Upam, da ti pomaga :)
RANDOM_AVATAR
teabaz
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Okt 2017, 15:44
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a k11m » 15 Nov 2017, 19:46

Žal mi ne pomaga nič. Sem še iz časov, ko angleščina v šoli ni bila tako pomembna, (najbrž bi bil lahko marsikomu med vami fotr) zato sem mislil, da bi mi kdo to malo razsvetlil v slovenščini.
RANDOM_AVATAR
k11m
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 15 Nov 2017, 00:24
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a jero » 15 Nov 2017, 23:54

Vse o MTL si lahko prebereš tukaj: Uporaba e-cigarete: MTL vs DTL (»usta v pljuča« vs »direktno v pljuča«) https://zv-slo.si/o-elektronski-cigaret ... -v-pljuca/
Uporabniški avatar
jero
Veteran
Veteran
 
Prispevkov: 446
Pridružen: 03 Sep 2015, 01:00
Kraj: Notranjska
Dane zahvale: 167 times
Prejete zahvale: 214 times

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a Aleks » 16 Nov 2017, 17:35

k11m napisal/-a:Žal mi ne pomaga nič. Sem še iz časov, ko angleščina v šoli ni bila tako pomembna, (najbrž bi bil lahko marsikomu med vami fotr) zato sem mislil, da bi mi kdo to malo razsvetlil v slovenščini.


Bom jaz probal:
RTA (Rebuildable Tank Atomizer) - samoizgradni uparilec s posodico (tankom) - uparilec s tankom, v katerega napolniš tekočino, ki jo uparjaš s tuljavo, ki jo sam naviješ. Nekateri RTA imajo tudi možnost uparjanja s gotovimi tovarniškimi grelnimi glavami, npr. Melo III

RDA (Rebuildable Drip Atomizer) - samoizgradni uparilec za kapljanje :oops: - nimajo tanka s tekočino, tekočino neposredno nakapljaš na vato, kar zadostuje za dva, tri potege. RDA razvijejo občutno izrazitejši okus kot RTA in omogočajo hitro menjavanje okusov, niso pa najbolj primerni za prenašat (zaradi flašk s tekočino). Primerno za domače užitke. Priljubljena igrača lovcev na velike oblake :D

Obstajajo pa tudi kombinacije obeh - RDTA
Slika
Uporabniški avatar
Aleks
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 205
Pridružen: 24 Mar 2016, 12:30
Kraj: Ljubljana
Dane zahvale: 52 times
Prejete zahvale: 121 times

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a k11m » 17 Nov 2017, 04:56

Hvala Aleks, kratko in jedrnato in zdaj se mi že malo sanja. Na koliko časa pa je pri RTA treba menjat tele dratke pa vatke, če pokurim na dan približno 6 do 8 ml župce. Kaj pa je RBA?
RANDOM_AVATAR
k11m
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 15 Nov 2017, 00:24
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a k2b » 17 Nov 2017, 15:36

RBA - ReBuildable Atomizers - zajema tako RTA kot RDA - in pomeni da so pač to atomizerji kjer sam postavljaš/navijaš tuljave - oz jih "zgradiš" če se gremo dobesedni prevod.

Pogostost menjave vate in tuljave:
- odvisno kako visoko koncentrirane e-tekočine uporabljaš.
Če uporabljaš e-tekočine (tkim.nizko koncentrirane) ki jih doziraš v bazo nekje od 2 -6% -> ti vata lahko traja 20-25ml približno ...
Če uporabljaš e-tekočine z vsebnostjo arom od 12 -25% - potem moraš menjati vato po 6-8ml v RTA tanku oz. ko začutiš da izparevanje ni več dobro in zaznaš spremembo okusa oz. rahel priokus po zažganem.

Žice oz tuljave se ob normalni uporabi menjajo redkeje - lahko jih imaš teden, dva, celo mesec če jih ob menjavi vate kratko pulzno zažariš in spereš.
To velja za tuljave iz Kanthala ki se največ uporabljajo.Pri ostalih materialih je rahko drugače - ampak to bomo jemali pri naslednjih urah :shock: :D
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a k11m » 17 Nov 2017, 20:46

Hvala k2b, fantje res ste mojstri. Torej jaz, ki uporabljam večinoma koncentrate egoist, ki se mešajo 20% mi vata še en dan ne bi zdržala ali je spet kaj drugače ker je to koncentrat?
RANDOM_AVATAR
k11m
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 15 Nov 2017, 00:24
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a k2b » 17 Nov 2017, 22:53

Bom odgovoru odzadaj - 1 naš član mi je poslal Egoista celo paleto e-juicov mixanih na 20% - si jih je pač namešal mal več - po 2 tednih -mesecu jih ni mogel več vejpat.
"Rešil" sem mu jih tako da sem jih prepolovil z bazo na 10% - in so mu bli uredu ...
Seveda so tudi 2X manj pacali glave...
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a k11m » 17 Nov 2017, 23:10

Tudi sam sem že probal mešati 10% ampak to je čisto vodeno. Zato pa me zanima, če bi z novim tankom mogoče dobil tudi več okusa. Sedaj imam melo 3 mini. Katerega RTA pa bi mi priporočil?
RANDOM_AVATAR
k11m
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 15 Nov 2017, 00:24
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a k2b » 18 Nov 2017, 00:39

Koliko mg/ml nikotina pa uporabljaš?

Mogoče bi probal še kakšne druge arome?

Kaj poganja tvoj atomizer - kateri mod?
Imaš možnost 23,24mm tankov ali samo 22mm?



Kaj takega?za tank - dosti boljša izkušnja kar se tiče arome kot Melo
topic898.html#p6576

Kot dolgoletnemu kadilcu (sklepam) - ti pašejo samo borovničke in/ali ostalo sadje ali kaj bolj ostro konkretnega?
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a k11m » 18 Nov 2017, 03:33

Nikotina imam včasih 6, včasih 9 mg, prej 12 potem sem malo znižal.

Dolgoletni kadilec. Pravilno sklepaš. šel sem že čez 3 škatle, sedaj se pa že eno leto dajem s temle in od takrat sem pod 1 škatlo. Arom sem probal ni da ni ( inavera, momoa, tpa, twisted, capela, meiwei, lotj, the flavor apprentice) pa še kaj bi se našlo, ampak zaenkrat mi te najbolj sedejo. Res, da sem nekaj časa iskal med tobačnimi, ampak sem kmalu uvidel, da alternative pravi cigareti ne bom našel, zato sem začel tudi s sadnimi. Pašejo mi najbolj sladki okusi. Če imaš kakšen boljši predlog, kar na dan z njim prosim. Ko enkrat najdem ene dva okusa, da bom lahko rekel to je to, in zrihtam vse ostalo kot je treba se čisto odpovem cigaretam.

Mašini imam zaenkrat eleaf i-stick pico 75w in cloupor mini 50w, naročeno pa imam joyetech ocular c 150w, ker rabim močnejši šus u grlo.
RANDOM_AVATAR
k11m
Novinec
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 15 Nov 2017, 00:24
Dane zahvale: 0 krat
Prejete zahvale: 0 krat

Re: Kateri tank

OdgovorNapisal/-a k2b » 18 Nov 2017, 16:49

Nekaj predlogov :

1. Ponavadi dual userjem (tistim ki vejpajo in hkrati kadijo) bolj ustreza nekoliko višja vsebnost PG-ja če niso nanj slučajno alergični.50/50 ali 60/40 v korist VG-ja si probal? tudi arome so pri višji vsebnosti PGja bolj izrazite in udarec v grlo/throat hit tudi. To vse velja sicer za M2L atomizerje ki tudi bolj simulirajo kajenje cigaret. Si probal katerega sploh?
Mogoče si preveč obremenjen s količino pare ki jo proizvaja atomizer - te pa ne zadovolji povsem.

2. Po mojem mnenju se ta fama o "boljšem okusu" malo pretirava - v bistvu ne iščeš boljšega okusa ampak boljšo kadilsko/vejpersko izkušnjo ki naj bi ti nadomestila kajenje klasičnih cigaret.Se pravi nekaj kar bi bilo bolj avtentična simulacija kajenja.Obstajajo atomizerji ki so "ostrejši" kot drugi - so pa to izgradljivi oz. RBA. Tuljave lahko tudi kupiš, tita 2 vijaka pa vato skoz potegnit ni nobena znanost. Kombinacija pravega PG/VG razmerja, nikotinska stonpnja in pravi atomizer udari v grlo in možgane praktično vsakogar - in zato ni treba enormne količine visoko aromatizirane vroče pare :D

3. Se pravi - sedaj imaš 2 moda/bateriji - in nabavljaš 3.ga. Atomizeje imaš Melo in.....???
Potrebuješ še kak tank in potem pač malo menjuješ/rotiraš te okuse - večina nas počne to isto - le redki srećneži se držijo samo ene arome.
Slika

Slika
Uporabniški avatar
k2b
Site Admin
Site Admin
 
Prispevkov: 1826
Pridružen: 04 Jan 2014, 02:00
Kraj: Obala
Dane zahvale: 291 times
Prejete zahvale: 390 times


Vrni se na Modeli elektronskih cigaret - osnovni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov